Teknologji

Droni ofron pamje spektakolare nga kampusi i ri i “Apple” (VIDEO)

  • Pandeli
  • 20 Prill 2017, 12:05
  • Përditësuar 12:05
apple-park-foster-partners-near-completion-drone-footage-matthew-roberts_dezeen_1Punimet e kampusit të ri të “Apple” janë drejt fundit. E dizajnuar nga “Foster + Partners”, kampusi i ri është vendosur në Kaliforni.

Kompania gjigande e teknologjisë ka njoftuar se punëtorët do të vendosen gjatë këtij muaji aty për të vazhduar me projektet në ambientin e ri.

Një dron së fundmi ka dhuruar pamje fantastike të kampusit, ku midis të tjerave ka edhe një teatër të quajtur, “Steve Jobs” në nder të themeluesit.


Nuk ka komente deri më tani. Pse të mos jeni ju të parët?

Shto komentin tuaj

2 + 6 =
Gazeta 'Shekulli' iu kërkon gjithë lexuesve të saj, që mundësisht të mos përdorin sharje, fyerje denigruese ndaj dinjitetit njerëzor nëpër komente. Në vend të tyre, faktet dhe argumentet tuaja logjike mund të jenë shumë më të fuqishme pa to. Me respekt dhe falemnderit për pjesëmarrjen tuaj, mjaft të vlefshme në punën tonë!

Ftojmë lexuesit, që nëse kanë opinione mbi shkrimet e botuara te 'Shekulli' apo mbi tema të tjera të lira, mund të na kontaktojnë në adresën: komente@shekulli.com.al


KM