Kronikë

Përmbytet Vlora, bllokohen disa rrugë (FOTO)


1 Nga 7 Foto


Disa lagje në Vlorë janë përmbytur si pasojë e reshjeve të dendura të shiut.

Lagjet “Pavarësia”, në zonën e Skelës, “29 nëntori” dhe disa akse vijojnë të jenë nën ujë.

Përmbytjet kanë shkaktuar vështirësi në lëvizjen e automjeteve dhe të kalimtarëve në këto rrugë, pasi niveli i ujit i kalon 50 cm.

Kohët e fundit, qyteti i Vlorës është bërë një kantier ndërtimi, ku po punohet në disa akse. Kjo ka sjellë edhe pengesa në rrjetin e kanalizimeve.

Nuk ka komente deri më tani. Pse të mos jeni ju të parët?

Shto komentin tuaj

6 + 3 =
Gazeta 'Shekulli' iu kërkon gjithë lexuesve të saj, që mundësisht të mos përdorin sharje, fyerje denigruese ndaj dinjitetit njerëzor nëpër komente. Në vend të tyre, faktet dhe argumentet tuaja logjike mund të jenë shumë më të fuqishme pa to. Me respekt dhe falemnderit për pjesëmarrjen tuaj, mjaft të vlefshme në punën tonë!

Ftojmë lexuesit, që nëse kanë opinione mbi shkrimet e botuara te 'Shekulli' apo mbi tema të tjera të lira, mund të na kontaktojnë në adresën: komente@shekulli.com.al


KM