Politikë

Propozimi, “kush dorëzon një armë të marrë një lap top”

komisioni-i-siguriseGjatë mbledhjes së Komisionit të Sigurisë për shtyrjen e ligjit për dorëzimin e armëve, deputetët e mazhorancës propozuan stimuj për qytetarët.

Deputeti i PS Paulin Sterkaj deklaroi: “Unë do të kisha propozuar një armë, një vit internet pa pagesë, një armë një lap top, një armë një kompjuter”.

Deputeti i LSI-së, Flamur Çela, u shpreh: “Janë armë potenciale për krime të cilat ndodhin edhe në momente gjaknxehtësie dhe janë një derë burgu për secilin që e ka në shtëpi në mënyrë të pavullnetshme. Ju lutem dorëzojeni”.

Amnistia për dorëzimin e armëve parashikon që të mos ketë penalitete ligjore për ata që e dorëzojnë vullnetarisht armën e mbajtur pa leje. /E.SH/

 

vlora
gabimi eshte i juaj publiko komentin e vlora
Dani
Interesant propozimi, por po qe se do te zbatohet, atehere qeverise do ti duhet qe parate e fushates ti coje per Lap topa,sepse do ti duhet te bleje miliona te tille sepse aq arme jane,dhe dihet se kjo joshje do ti beje te gjithe ti dorezojne sepse pjesa me e madhe e armeve kane dale jasht funksionit dhe ja vlen te fitosh nje PC me to...

Shto komentin tuaj

9 + 3 =
Gazeta 'Shekulli' iu kërkon gjithë lexuesve të saj, që mundësisht të mos përdorin sharje, fyerje denigruese ndaj dinjitetit njerëzor nëpër komente. Në vend të tyre, faktet dhe argumentet tuaja logjike mund të jenë shumë më të fuqishme pa to. Me respekt dhe falemnderit për pjesëmarrjen tuaj, mjaft të vlefshme në punën tonë!

Ftojmë lexuesit, që nëse kanë opinione mbi shkrimet e botuara te 'Shekulli' apo mbi tema të tjera të lira, mund të na kontaktojnë në adresën: komente@shekulli.com.al


KM