Kronikë

Kërcënoi me sëpatë kunatin, në pranga 61-vjeçari nga Fieri

kerNjë 61-vjeçar, i identifikuar si shtetasi Petrit Begaj, banues në fshatin Mbyet të Fierit, ka rënë në prangat e policisë për akuzën e dhunës në familje.

Policia thotë se “arrestimi i këtij shtetasi u bë pasi ka kanosur me sëpatë kunatin e tij, shtetasin G.D, 53 vjeç, banues në lagjen ‘1 Maj’ Fier, si edhe ka dëmtuar disa vazo lulesh në banesën e tij”.

Materialet i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë Fier për veprat penale “Dhunë në familje” dhe “Dhunimi i banesës”. /E.SH/

Nuk ka komente deri më tani. Pse të mos jeni ju të parët?

Shto komentin tuaj

6 + 8 =
Gazeta 'Shekulli' iu kërkon gjithë lexuesve të saj, që mundësisht të mos përdorin sharje, fyerje denigruese ndaj dinjitetit njerëzor nëpër komente. Në vend të tyre, faktet dhe argumentet tuaja logjike mund të jenë shumë më të fuqishme pa to. Me respekt dhe falemnderit për pjesëmarrjen tuaj, mjaft të vlefshme në punën tonë!

Ftojmë lexuesit, që nëse kanë opinione mbi shkrimet e botuara te 'Shekulli' apo mbi tema të tjera të lira, mund të na kontaktojnë në adresën: komente@shekulli.com.al


KM