Politikë

Koço Kokëdhima: Partitokracia ka shkatërruar konkurrencën e lirë në politikë dhe ekonomi

Kokedhima1Themeluesi i Lëvizjes “Zgjidhja” Koço Kokëdhima i ftuar në emisionin “Komiteti” të RTV Dukagjinit ka thënë se Shqipëria pas 26 vitesh ka vetëm pluralizëm dhe jo demokraci. Ai tha se në Shqipëri ekziston partitokracia, favoret dhe nepotizmi.

“Në Shqipëri pas 26 vitesh demokraci kemi regjim autokratik. Në vend ekziston partitokracia, nepotizmi dhe favoret personale. Shqipëria ndodhet në gjendje të rëndë. Gjithashtu edhe PS ka nevojë për tu reformuar. Baza e partisë shpërfillet nga ana e udhëheqjes së partisë. Partitokracia ka shkatërruar konkurrencën e lirë në politikë, por edhe në ekonomi”, tha Kokëdhima.

/D.Xh/

 

 

Nuk ka komente deri më tani. Pse të mos jeni ju të parët?

Shto komentin tuaj

3 + 8 =
Gazeta 'Shekulli' iu kërkon gjithë lexuesve të saj, që mundësisht të mos përdorin sharje, fyerje denigruese ndaj dinjitetit njerëzor nëpër komente. Në vend të tyre, faktet dhe argumentet tuaja logjike mund të jenë shumë më të fuqishme pa to. Me respekt dhe falemnderit për pjesëmarrjen tuaj, mjaft të vlefshme në punën tonë!

Ftojmë lexuesit, që nëse kanë opinione mbi shkrimet e botuara te 'Shekulli' apo mbi tema të tjera të lira, mund të na kontaktojnë në adresën: komente@shekulli.com.al


KM