Kulturë

Arkivoli i Enver Hoxhës pasi u hoq nga Varrezat e Dëshmorëve (FOTO)

enver hoxhaNë përkujtim të 11 prillit 1985, ditës së vdekjes së diktatorit Enver Hoxha, studiuesi Kastriot Dervishi ka postuar katër foto në “Facebook”.

Ai sqaron se dy prej fotove janë shkrepur më 13.4.1985 kur bëheshin nderimet dhe dy të tjera më 3.5.1992, ditën kur arkivoli i Hoxhës u hoq nga Varrezat e Dëshmorëve.

Në postimin e tij Dervishi rendit një sërë arsyesh negative se përse duhet kujtuar ende Enver Hoxha. /E.SH/

Arsimi - Prishtine
ZHVARRIME TE TILLA NUK JANE BERE ASNJEHERE NDER SHQIPTARE. TURP!
Alexandr
Poshtersi, barbarizem nga disa shiptare !!! Nuk duhen publikuar fotografi te tilla ! Turp !!!
Pa Emër
Keto foto me kujtojne, me sjellin ndermend disa fotografi te shovinisteve serbe pas torturimeve cnjerezore ndaj kosovareve! E ata krenoheshin me keto foto !!! Turp i madh per ne shqiptaret ! Nuk jemi barbare, vetem nje pakice e jona !
Pa Emër
Perse i botoni keto fotografi makabre, cvarrimesh njerezish ?!
mukja
cvarosja ne publik fotot e cvarimit =nje index i barbarise njerezore ne shekullin e 21 ,pavaresisht nuk flas per figuren e e. hoxhes por cvarimi si akt i kujdoo ,ne mes te dites i organizuar dhe i puplikuar eshte nje shenje e barbarise njerezore ,sidomos ne rastin konkret kur nje pjese e atyre qe bejne cvarimin ,ishin dhe jane duartokitesit e tij me te flakte .....
s. ahmeti
Mos u bregosni njerz, do ngrisim nje permendore ne shenje perkujtimi per Enver hoxhen, Fadil Hoxhen Edi Ramen e Hashim thaqin si lideret shqiptare te komunizmit. Kete nderim do bejne mbeturinat komuniste ne Ferizaj.

Shto komentin tuaj

3 + 2 =
Gazeta 'Shekulli' iu kërkon gjithë lexuesve të saj, që mundësisht të mos përdorin sharje, fyerje denigruese ndaj dinjitetit njerëzor nëpër komente. Në vend të tyre, faktet dhe argumentet tuaja logjike mund të jenë shumë më të fuqishme pa to. Me respekt dhe falemnderit për pjesëmarrjen tuaj, mjaft të vlefshme në punën tonë!

Ftojmë lexuesit, që nëse kanë opinione mbi shkrimet e botuara te 'Shekulli' apo mbi tema të tjera të lira, mund të na kontaktojnë në adresën: komente@shekulli.com.al


KM