Ekonomi

FMN ka miratuar këstin e ndihmës prej 1 miliard dollarësh për Ukrainën

FMNFondi Monetar Ndërkombëtar (FMN), sot ka miratuar ndihmën e re prej 1 miliard dollarësh për Ukrainën, ka thënë presidenti ukrainas Petro Poroshenko. FMN-ja është duke mbështetur Ukrainën, përmes një programi të ndihmës prej 17.5 miliardë dollarësh.

Kievi është duke pritur që në total katër këste të ndihmës gjatë këtij viti. Në këmbim të ndihmës financiare, qeveria ukrainase duhet të zbatojë reformat dhe të luftojë korrupsionin.

/D.Xh/

 

Nuk ka komente deri më tani. Pse të mos jeni ju të parët?

Shto komentin tuaj

6 + 9 =
Gazeta 'Shekulli' iu kërkon gjithë lexuesve të saj, që mundësisht të mos përdorin sharje, fyerje denigruese ndaj dinjitetit njerëzor nëpër komente. Në vend të tyre, faktet dhe argumentet tuaja logjike mund të jenë shumë më të fuqishme pa to. Me respekt dhe falemnderit për pjesëmarrjen tuaj, mjaft të vlefshme në punën tonë!

Ftojmë lexuesit, që nëse kanë opinione mbi shkrimet e botuara te 'Shekulli' apo mbi tema të tjera të lira, mund të na kontaktojnë në adresën: komente@shekulli.com.al


KM