Kosova

9 vjet shtet, Kosova feston Pavarësinë (FOTO)


1 Nga 14 Foto


Sheshet kryesore të Prishtinës janë mbushur sot plot me qytetarë të cilët festojnë 9-vjetorin e pavarësisë.

Shumë prej tyre janë veshur me motivet shtetërore verdh e blu e të tjerë janë veshur me ngjyrat kuqezi e simbole kombëtare.

Nën tingujt e surleve dhe tupanëve, dhjetëra qytetarë nuk kanë nguruar të hedhin valle tradicionale.  /E.SH/

Alban
Urime vellerzerve tane Shqipetare.

Shto komentin tuaj

1 + 1 =
Gazeta 'Shekulli' iu kërkon gjithë lexuesve të saj, që mundësisht të mos përdorin sharje, fyerje denigruese ndaj dinjitetit njerëzor nëpër komente. Në vend të tyre, faktet dhe argumentet tuaja logjike mund të jenë shumë më të fuqishme pa to. Me respekt dhe falemnderit për pjesëmarrjen tuaj, mjaft të vlefshme në punën tonë!

Ftojmë lexuesit, që nëse kanë opinione mbi shkrimet e botuara te 'Shekulli' apo mbi tema të tjera të lira, mund të na kontaktojnë në adresën: komente@shekulli.com.al


KM