Kronikë

Panik në Durrës, shemben 3 kate pa leje të një pallati 15-katësh (FOTO)


1 Nga 2 FotoTre katet e fundit të një pallati 15-katësh janë shembur paraditen e sotme në qytetin bregdetar të Durrësit.


Ngjarja ka ndodhur në zonën e Shkëmbit të Kavajës dhe atmirësisht nuk është lënduar asnjë prej punëtorëve, apo banorëve të pallatit.


Mësohet se pronari i tre kateve të fundit nuk dispononte leje ndërtimi dhe po i ngrinte tre katet me konstruksione metalike.


Uniformat blu kanë mbërritur në vendngjarje dhe kanë nisur hetimet rreth subjektit ndërtues. /E.SH/
Nuk ka komente deri më tani. Pse të mos jeni ju të parët?

Shto komentin tuaj

3 + 6 =
Gazeta 'Shekulli' iu kërkon gjithë lexuesve të saj, që mundësisht të mos përdorin sharje, fyerje denigruese ndaj dinjitetit njerëzor nëpër komente. Në vend të tyre, faktet dhe argumentet tuaja logjike mund të jenë shumë më të fuqishme pa to. Me respekt dhe falemnderit për pjesëmarrjen tuaj, mjaft të vlefshme në punën tonë!

Ftojmë lexuesit, që nëse kanë opinione mbi shkrimet e botuara te 'Shekulli' apo mbi tema të tjera të lira, mund të na kontaktojnë në adresën: komente@shekulli.com.al


KM