Politikë

Protesta, Basha: Policia të mos provokojë, do përballet me pasojat!

Lulzim BashaKreu i opozitës Lulzim Basha, dha sot një prononcim të shkurtër për media rreth protestës që do të mbahet nesër në orën 12:00.

Kreu i selisë blu tha se janë qytetarët ata që vendosin se sa do të vazhdojë protesta, si dhe paralajmëroi policinë që të mos provokojë pasi do përballet me pasojat.

Protesta fillon në orën 12:00, qytetarët janë ata që vendosin se sa do të vazhdojë. Padyshim me fitore. Dua të falënderoj me mijëra qytetarë që më kanë dërguar mesazhe. Rruga e vetme për të garantuar të drejtat e tyre themelore është përmes zgjedhjeve të lira dhe të ndershme. Policia i ka marrë mesazhet, po e përsëris edhe sot të mos bie pre e politikës, të mos provokojë, përndryshe do përballet me pasojat e sjelljes provokative”, tha Basha.

Rreth 1 000 efektiva policie do angazhohen nesër për ruajtjen e rendit dhe qetësisë gjatë protestës. /E.SH/

Korçari
O Lul-ush; Policia duhet të zbatojë "Rregulloren e Gardhit" të Saliut të Viçidolit prandaj zbato Rregulloren e Saliut, mos e shkel gardhin.
protestusit
ore bashibazuk dashke te hedhesh gurin e te fshehesh doren ti mut muti por si ha shaqe bregu keto gjera jojojojo dashke te na lesh te sheshi si le ti ata 4-er veta rrace krimineli dukesh nga fytyra e si babi jot ENVER HOXHA
Toniku
Un perkrahi protestat ne Tirane, por shpresoj te jet qellimi i duhur dhe te mos ket pretendime per pushtet, por te jen qytetaret ata qe te mos perdoren per qellimet e Lulit apo te Rames.

Shto komentin tuaj

7 + 4 =
Gazeta 'Shekulli' iu kërkon gjithë lexuesve të saj, që mundësisht të mos përdorin sharje, fyerje denigruese ndaj dinjitetit njerëzor nëpër komente. Në vend të tyre, faktet dhe argumentet tuaja logjike mund të jenë shumë më të fuqishme pa to. Me respekt dhe falemnderit për pjesëmarrjen tuaj, mjaft të vlefshme në punën tonë!

Ftojmë lexuesit, që nëse kanë opinione mbi shkrimet e botuara te 'Shekulli' apo mbi tema të tjera të lira, mund të na kontaktojnë në adresën: komente@shekulli.com.al


KM