Pa kategori

Protesta e opozitës, Ambasada e SHBA-ve ka një apel për qytetarët e saj

Ambasada Amerikane_3_1Ambasada e Shteteve të Bashkuara në Tiranë u ka përcjell një mesazh qytetarëve amerikanë në Shqipëri, një ditë para protestës së opozitës.

Ambasada amerikane u kërkon atyre që të qëndrojnë larg zonave ku do të mbahet protesta e opozitës e planifikuar të nisë nesër në orën 12:00.

Ambasada amerikane thotë se nuk ka njoftim për kërcënime specifike për shtetasit amerikanë dhe se protesta paqësore mund të kalojë në konfrontime prandaj bën apel për të shmangur qendrën. /E.SH/

Nuk ka komente deri më tani. Pse të mos jeni ju të parët?

Shto komentin tuaj

5 + 3 =
Gazeta 'Shekulli' iu kërkon gjithë lexuesve të saj, që mundësisht të mos përdorin sharje, fyerje denigruese ndaj dinjitetit njerëzor nëpër komente. Në vend të tyre, faktet dhe argumentet tuaja logjike mund të jenë shumë më të fuqishme pa to. Me respekt dhe falemnderit për pjesëmarrjen tuaj, mjaft të vlefshme në punën tonë!

Ftojmë lexuesit, që nëse kanë opinione mbi shkrimet e botuara te 'Shekulli' apo mbi tema të tjera të lira, mund të na kontaktojnë në adresën: komente@shekulli.com.al


KM