Botë

Raporti, Tony Blair angazhohet për kundërshtim të daljes nga BE-ja

Former British prime minister Tony BlairIsh-kryeministri britanik, Tony Blair, pritet të ndërmarrë një mision të ri për të bindur britanikët që të ndryshojnë mendim mbi daljen nga BE, raporton BBC.

Blair ka deklaruar se njerëzit votuan në referendum “pa i ditur kushtet e vërteta të Brexit-it”.

Qeveria britanike e udhëhequr nga Theresa May është shprehur e përkushtuar për vazhdimin e procesit të Brexit. Blair ka qenë kryeministër i Britanisë së Madhe për dy mandate, nga viti1997-2007. /E.SH/

shekulli
Eshte me e forte Anglia pa Rumanin,Greqin,

Shto komentin tuaj

9 + 4 =
Gazeta 'Shekulli' iu kërkon gjithë lexuesve të saj, që mundësisht të mos përdorin sharje, fyerje denigruese ndaj dinjitetit njerëzor nëpër komente. Në vend të tyre, faktet dhe argumentet tuaja logjike mund të jenë shumë më të fuqishme pa to. Me respekt dhe falemnderit për pjesëmarrjen tuaj, mjaft të vlefshme në punën tonë!

Ftojmë lexuesit, që nëse kanë opinione mbi shkrimet e botuara te 'Shekulli' apo mbi tema të tjera të lira, mund të na kontaktojnë në adresën: komente@shekulli.com.al


KM