Extra

Kjo është rruga më e ngushtë në botë (FOTO)


1 Nga 5 Foto


Sipas Librit të Rekordeve Botërore Guinness, rruga më e ngushtë në botë ndodhet në Reutlingen, Gjermani

Ajo quhet “Spreuerhofstraße”.

Kjo rrugë është 31 centimetra e gjerë në pikën e saj më të ngushtë, ndërsa gjerësia e saj mesatare është 40 cm.

/J.A/

Nuk ka komente deri më tani. Pse të mos jeni ju të parët?

Shto komentin tuaj

8 + 1 =
Gazeta 'Shekulli' iu kërkon gjithë lexuesve të saj, që mundësisht të mos përdorin sharje, fyerje denigruese ndaj dinjitetit njerëzor nëpër komente. Në vend të tyre, faktet dhe argumentet tuaja logjike mund të jenë shumë më të fuqishme pa to. Me respekt dhe falemnderit për pjesëmarrjen tuaj, mjaft të vlefshme në punën tonë!

Ftojmë lexuesit, që nëse kanë opinione mbi shkrimet e botuara te 'Shekulli' apo mbi tema të tjera të lira, mund të na kontaktojnë në adresën: komente@shekulli.com.al


KM