Soft

Projekti i pazakontë, 22 vjet–23 foto, në vendin dhe ditën e njëjtë (FOTO)


1 Nga 24 Foto


Gjatë 22 vjetëve me radhë (1991-2013), fotografi Zed Nelson ka fotografuar një familje 3-anëtarëshe, në të njëjtë ditë çdo vit.

Ka zgjedhur sfondin e njëjtë dhe dritën e njëjtë, sepse nuk dëshironte ndryshime tjera, përveçse të prezantonte rritjen (procesin e plakjes) të kësaj familjeje.

Ja rezultatet mbresëlënëse...

/J.A/

Nuk ka komente deri më tani. Pse të mos jeni ju të parët?

Shto komentin tuaj

6 + 9 =
Gazeta 'Shekulli' iu kërkon gjithë lexuesve të saj, që mundësisht të mos përdorin sharje, fyerje denigruese ndaj dinjitetit njerëzor nëpër komente. Në vend të tyre, faktet dhe argumentet tuaja logjike mund të jenë shumë më të fuqishme pa to. Me respekt dhe falemnderit për pjesëmarrjen tuaj, mjaft të vlefshme në punën tonë!

Ftojmë lexuesit, që nëse kanë opinione mbi shkrimet e botuara te 'Shekulli' apo mbi tema të tjera të lira, mund të na kontaktojnë në adresën: komente@shekulli.com.al


KM