Masakrimi i 18-vjeçares, fqinji 80-vjeçar pranon krimin


Policia zbardh misterin e vrasjes makabre të 18-vjeçares, Aishe Vata në Xhafzotaj të Durrësit. Policia e Durrësit në bashkëpunim me policinë e Krimeve të Rënda kanë arrestuar fillimisht të dyshuarin kryesor për vrasjen e 18-vjeçares, i cili pas dëshmisë në polici ka pranuar krimin. Policia ka gjetur prova të pakontestueshme, të cilat vërtetojnë se autor i krimit është fqinji i familjes Vata, një 80-vjeçar i quajtur Shaban Norja.


Policia sqaron se 80-vjeçari ka pranuar krimin në polici, si dhe ka treguar vendin ku ka fshehur kokën e 18-vjecares. 


Me të marrë dëshminë, blutë e Durrësit e kanë gjetur kokën e vajzës të fshehur pak metra larg vendit ku ndodhej trupi i saj. Ata sqarojnë se vajza është qëlluar me armë në kokë, e më pas në mënyrë krejt barbare i është ndarë koka nga trupi me një thikë të mprehtë. Trupi është lënë në vendin e ngjarjes, ndërsa koka është fshehur në arën me misër, pas metra më larg. 


Në shtëpinë e të moshuarit, që jetonte vetëm pasi i kishte vdekur bashkëshortja, policia ka ndeshur në prova të pakontestueshme. Është gjetur thika me të cilën ai i ka prerë kokën si dhe njollat e gjakut të vajzës në këmishën, pantallonat dhe rripin e autorit. 


Sipas policisë, Aishja është viktimë e abuzimit të 80-vjeçarit që kur ishte 14-vjeç, ndërsa mësohet se ai është edhe i ati i foshnjës që ajo mbante në bark, fryt i këtij abuzimi. Shaban Norja ka qenë i dënuar me 9 vite burg më parë, për një vrasje të mbetur në tentativë, ndërkohë që në banesë mbante armë pa leje. 


Ai ka pasur njohje me familjen Vata. Policia sqaron se vite më parë, kur kanë ardhur nga Kukësi, Shabani i’u ka shitur atyre tokën ku kanë ndërtuar shtëpinë. Hetimet për këtë ngjarje që tronditi mbarë opinionin publik, vazhdojnë ende për të zbardhur të tjera detaje. /Mark Brunga/


Deponimin e 80-vjeçarit dhe detaje të tjera të kësaj ngjarjeje, do mund t'i lexoni nesër në gazetën "Shekulli"


 


 


Muhamet Vata: Vajza më turpëroi, nuk ka më mort në shtëpinë time  

Bërja publike e zbulimit të shtatzënisë së 18 -vjeçares ka ngjallur reagimin me habi të familjarëve të saj. Babai i Aishes ka deklaruar për A1 Report se ka mbyllur dyert e mortit në shtëpinë e tij. Që dje, në familjen e Muhamet Vatës nuk ka më mort, ndërkohë që ai e quan histori të mbyllur . “Na çnderoi, na turpëroi familjen, jam shokuar kur e mora vesh. I bija kokës me grushte. Faktin që Aishja ime ishte shtatzënë, e mora vesh pas varrimit. Nuk e dija më parë. E mora vesh nga gazetat. Se po ta dija, nuk do ta kisha varrosur me nderime të mëdha. Por tani e kam mbyllur mortin. Kam anuluar edhe vizitat për “të pestat”. Nuk dua ta diskutoj më këtë çështje”- u shpreh Vata. Sipas tij, askush në familje nuk ka pasur informacion për ndonjë lidhje dashurie të Aishes. Vajza ka qenë aq e mbyllur sa lidhjet intime nuk ia ka besuar as motrave të veta. “Nuk ishte tip i qejfeve ajo. Nuk dilte nga shtëpia. As shoqe nuk ka në fshat. Në shkollë e çoja unë. E nxirrja deri te autobusi i Medresesë dhe e merrja po unë në kthim. Edhe kur i duhej të shkonte për ndonjë punë diku, e kam shoqëruar gjithnjë vetë. Nuk e di se çfarë ndodhi, por ajo ka qenë vajzë e shkëlqyer”-thotë babai i 18-vjeçares. E ndërsa ka varrosur përgjithmonë edhe kujtimin e së bijës, ai shton se ka dyshuar për gjëmën që mund t’i ndodhte në shtëpi. Madje, që kur ka konstatuar se e bija nuk ndodhej aty ka nisur kërkimet me shpresën se së paku do e gjente gjallë. “E parandjeva krimin . Unë kisha disa orë që po e kërkoja dhe kur shkova afër shinave të trenit, më thotë njëra aty që: E more vesh? Kanë gjetur një grua të vrarë te ara e filanit. Direkt më shkoi mendja te Aishja. Pashë disa makina policie që po vinin në atë moment dhe ndoqa drejtimin e tyre. Vrapova me sa fuqi kisha dhe arrita gati njëkohësisht me ata. Policët nuk më linin që të afrohesha, por unë u turra para dhe shpërtheva në lot. E njoha që ishte vajza ime”, thotë Muhameti. E ndërsa tregon momentet e tmerrshme se si ka gjetur trupin e Aishes, ai flet edhe për dyshimet mbi kohën kur dyshohet se vajza e tij ka mbetur shtatzënë. “Më duket krejt e pabesueshme. Gjatë gushtit Aishja ka agjëruar, falej vazhdimisht 5 herë në ditë. Nuk ka shkuar në plazh, ndërsa ka qenë pushim me shkollën. Nuk mbaj mend të ketë shkuar për vizitë ndokund. Nuk e di, nuk e di, jam i shokuar”- të thotë Muhamet Vata. E ndërsa dëshmia e tij ngre më shumë dyshime mbi krimin e ndodhur, prokuroria e Durrësit ka regjistruar ngjarjen duke nisur hetimet për akuzën e “vrasjes në rrethana cilësuese” dhe “dhunimit të kufomës”. /Lindita Çela/ 


Pa Emër
nese vajza te ka turperuar ty mor shpellar ti vete ke turperuar gjithe njerezimin
beni
Ja qe nuk qenka gje,agjerimi 5 here ne dite!Me mir nje here dhe i sakte!
Kte ka dashur te bej e shkreta,por nuk e kan len konservatoret!
Ka kursyer prezervativen,duke ju pershtatur Islamit!
Pra ka faj vet familja,per edukim te saj seksual!
CAMI
mjere ajo vajze qe iku,po per te atin me ngel vetem ta quaj TALEBAN.si do te jete e dhe pse ajo mund te kete qene shtatezane,eshte gjithemone femija yte more i mjere.pu pu pu akoma egzistojne njerez te tille e me ide te tilla ne shqiperi!?
nuk dua te zgjatem me shume,por ne shqiperi ka shume e shume per te bere si nga mentaliteti etj etj. pastaj per mua mund te kete qene edhe ky vete qe ka vrare vajzen.
x men
malok hesapi nuk behen kurre njerez.ky gjeti vajzen pa koke ja theren si kec e thot qe ska me mort se me turperoi a thua vjen nga afganistani.thot edhe falej 5 here ne dite.o malok ta lane pa kok vajzen ca mut rrace je ti me keto qe thote e di kush e ka bere.ajo mbase keq ka bere e te ka turperuar po asgje nuk e jestifikon prerjen e kokes.e lenja pa kok.gjynah vajz shkreta sa ka vuajtur.
suzana
eh medet medet...cfare prindi qenka ky. u prefsh e qete moj vajze fatekeqe qe pate at fat te zi e u linde ne Shqiperi, me nje baba Muhamet....ptuuu
baba/teras
ti mor magjyp turkoshak nuk meriton te quhesh baba......
respect per vogelushen,qe[sipas injorantit baba]nuk meritonte nderime mortale,sepse pat dashuruar......FATALE!!!!
ana
mos ti bien ne qafe vajzes se gjore,ndofta mund te ket qene edhe ndonje perdhunim dhe nga frika e turpi nuk ka treguar gje. babai i femijes do te jet ndonje i martuar dhe i njohur i familjes.
ana
mos ti bien ne qafe vajzes se gjore,ndofta mund te ket qene edhe ndonje perdhunim dhe nga frika e turpi nuk ka treguar gje. babai i femijes do te jet ndonje i martuar dhe i njohur i familjes.
Vlonjati
Sa hipokrit ky babai e kësaj vajzës. Nëse vajzën e paske mbajtur nën vëzhgim burgu atëher kopilin e keni pasur në familje, për të mos thënë se ti ke gishtë në shtatzanin e saj , jam i sigurtë se ti ke gishtë në vrasjen e saj. Si paske pasur ndjesi për krimin kur ti nuk kishe asnjë arsye që të besoje se vajza jote ishte në rrezik.
Vlonjati
Sa hipokrit ky babai e kësaj vajzës. Nëse vajzën e paske mbajtur nën vëzhgim burgu atëher kopilin e keni pasur në familje, për të mos thënë se ti ke gishtë në shtatzanin e saj , jam i sigurtë se ti ke gishtë në vrasjen e saj. Si paske pasur ndjesi për krimin kur ti nuk kishe asnjë arsye që të besoje se vajza jote ishte në rrezik.
Njeriu
Ti do ta kesh vrare vajzen more taleban I qelbur. Vajzat gabojne por nuk I pritet koka femijes. Ik qerrohu ne Afganistan.
shqiptar
po mir more maskara i mutit e c fare se paska qene shtatzene. po sikur ta kene perdhunuar ? je njeri ti mor a c fare je o i trash.ngushellime familjareve te tjere te viktimes.dhe le te shpresojme qe do te gjendet vrasesi kanibal.
Pa Emër
ca babai je ti ore qe flet ne kete menyr ti qenke krimineli sipas mua
ndodhia
Ngushllime z.Muhamed Vata.E di se ndjeheni keq por duroni se noshta gjerat nuk jane ashtu si duken. Nese vajza ka agjeruar dhe eshte falur 5 here ne dite, une jam i bindur se ketu dikush ka gisht dhe e ka shfrytezuar situaten. Vajzen e kane vra se pari moralisht e pastaj e kane likuiduar edhe fizikisht. Allahu e di me se miri, dhe Ai ,autorin e gjthe te keqiave e shkatrrofte ashtu si din vete sepse Allahu eshte i gjithdishem dhe i plote fuqishem.
Meli
Per hetuesit, ky do te duhej te ishte i dyshuari kryesor i vrasjes makabre!
john
Keq me vjen zoteri por nuk shof ndonje turperim kur nje njeri eshte shtatezan
blendi
ky e ka vrare.shqetesohet per "nderin" dhe jo per gjemen qe i ndodhi vajzes.pse nuk i shfaros amerika keta me arme berthamore qe te shpetoje bota dhe civilizimi.perbindesh.edhe krijesa qe mbante ne bark e gjora ishte gjysem gjak i ketij kasapit
blendi
ky e ka vrare.shqetesohet per "nderin" dhe jo per gjemen qe i ndodhi vajzes.pse nuk i shfaros amerika keta me arme berthamore qe te shpetoje bota dhe civilizimi.perbindesh.edhe krijesa qe mbante ne bark e gjora ishte gjysem gjak i ketij kasapit
elbasanci
Avash more BABA avash.. te marrim vesh mire si eshte puna nji here...mos fol keq para kohe.
Pa Emër
te jesh baba dhe te kesh nje injorance te tille jane dy pole krejtesisht te kunderta.Per kete ndoshta e bija nuk ka pasur guximin ti tregoj te atit qe priste nje femije,duke njohur karakterin e tij ka qene e sigurt se nuk do ta kuptonte.Te vjen keq per jeten e saj dhe te foshnjes qe iken dem nga injoranca dhe barbaria.
DORI
Ore islamist i qelbur baba qenke ti. Keshtu eshte kur futet feja ne gjak. Nuk do cuditesha po te merja vesh se e ke vrare vet ti. baba si puna jote duhen pushkatuar pa meshire.
bujari
hajde injoranc hajde ne shekullin e 21te ne mes te europes e si do shkojm ne ne europ me kete injorance kur femijes tone i bejme nji respekt te tille turp turp per injorancen qe mbart populli im nga e kaluara si vall rinia e sotme nuk merr nji guxim te dalin nga ajo erresire qe na futi rraca arabe rraca ma e ndyer e ketij globi te zhdukim njiher e mir muslimanizmin nga gjaku shqiptare fe e ndyer. feja e shqiptarit asht vetem shqiptaria, besimi tek zoti mjafton pa kaluar neper injorancen e fes me byth perpjet 5 her ne dit un nga nji familje muslimane vij por kjo fe asht injoranc e njerezimit te len bageti per gjith jeten beeeeeeeee-beeeeeee
era
nje 82 vjecar ka mundesi dhe force te prese ne qafe nje 18 vjeqare?

pastaj njeriu instinktivisht mundohet te mbrohet dhe me duket paksa e cuditshme qe nje plak te bej nje gje te till.
durrsaku
babai?
nese eshte ky da djegin me acid dhe do ishte pak.
cfare nderi te prishi vajza more tutkun,se deshe nji djale dhe i falin trupin.
po kure do zgjoheni more funderrina.
te vrasesh nji vajze 18 vjece pse ka ngelur shtatezane.
eshte zgjidhje?
ajo iku pore edhe ti dhe ndery yte.
neri
ky baba qenka me e zhduk nga faqja e dheut,ket qelbesir.po si thot keto fjal,por edhe surratin e kriminelit paska,po vajza e tij ndoshta ka pas te dashur edhe cka,nuk esht ndonje gje e madhe,jemi ne vitin 2012,apo donte ai te ja gjente burrin ose ta mbante per vete,ky e ka vrare me duart e veta,ky taliban,edhe une jam mysliman por qe sot e tutje nuk do jem me.na nxin faqen me ket talibnizmin e tyre kta njerez pa pik nderi.paska nder ky maskara.si ka mundesi qe ka ik vajza ne 2 te nates dhe nuk ka lajmeru policin menjeher?dhe ka ren ne gjume pastaj sikur nuk ka ndodh asnje gje?esht zgjuar pastaj ka pare policin ke ara dhe e ka kuptu se vajza e tij esht e masakruara?kush do qoft ai person qe ka ber kete krim makaber meriton qe ti pritet koka edhe atij.
bujari
babai qenka turperuar po cfar din ti nga nderi dhe nga turpi ore injorant i shekullit te 21te zoti te kishte dhuruar nji engjell me gjith kuptimin dhe ti thua qe jam i turperuar turpin dhe injorncen e ke ne kok ore njeri parahistorik ai engjulli qe pat kete fatkeqesi ne mes te injorances gjete paqe tek i madhi zot i kofshim fale por lene injorancen se zoti te dha te drejten te jesh baba dhe babai ka detyr madhore ti sherbeje deri ne vdekje engjujve qe ja ka besuar i madhi zot jo te mbytem nga injoranca e feve injorante lutju zotit qe ky engjull te prehet ne paqe mbas kesaj fatkeqeie qe i moi jeten
neri
ky baba qenka me e zhduk nga faqja e dheut,ket qelbesir.po si thot keto fjal,por edhe surratin e kriminelit paska,po vajza e tij ndoshta ka pas te dashur edhe cka,nuk esht ndonje gje e madhe,jemi ne vitin 2012,apo donte ai te ja gjente burrin ose ta mbante per vete,ky e ka vrare me duart e veta,ky taliban,edhe une jam mysliman por qe sot e tutje nuk do jem me.na nxin faqen me ket talibnizmin e tyre kta njerez pa pik nderi.paska nder ky maskara.si ka mundesi qe ka ik vajza ne 2 te nates dhe nuk ka lajmeru policin menjeher?dhe ka ren ne gjume pastaj sikur nuk ka ndodh asnje gje?esht zgjuar pastaj ka pare policin ke ara dhe e ka kuptu se vajza e tij esht e masakruara?kush do qoft ai person qe ka ber kete krim makaber meriton qe ti pritet koka edhe atij.
klea
Vafsh ne djall ti MONSTER bajge ,gelbaze e njerezimit . Nuk e mendoja kurre se ka njeres te tille ne Shqiperi kane dale dhe jetojne ne perlen e botes dhe nuk nxune mend . Turp turp turp e fae e zeze ti se meriton emrin baba . Ky e ka vrare vete ka fshehur veshjet e saj neper lagje tere naten ka bredhur jo per e kerkuar vajzen po per e fshehur gjurmet e krimit . Le qe njehere thote e kerkova nje ore dhe pastaj fjeta dari ne gjashte te mengjezit . Ky plaku tjeter e ka ndihmuar e levize trupin si duket. KATIL,,,,
KUKSJANI
bushtra e paska meritu sepse paskaqen me kopil ne bark
po duket se disa po na shajn neve malsoreve ta din se va kemi............... imorala se na bot si puna e juj me veprime imorale sepse juve qe jetoni ne keneta e fusha imoralin se keni problem sepse jeni njerez banala
Alda
Keto jane llumi i shoqerise.... me vjen keq qe po e them... por mbasi qe lexova artikullllin dhe menyren se si jetojnte kjo vajze si dhe kontrollin qe ushtrohej mbi te mendova "keto njerez i sjellin dem shoqerise.... me mire qe eliminohen keshtu me njeri tjetrin" pfffffff turp...
myvela dervishaj
mos flisni para kohe ,shpresoj se nje dite do dali e verteta.hetusia duhet te jete me rigoroze per kete rast makabre.dhe nje her shpresoj te gjendet ky lloj krimineli ,ky bish i eger.Zoti eshte i Madh dhe inshaAllah do nxjerre te verteten. gjithsesi te ket qen gjendja e vajzes,ishte femer,shume e re nuk duhet te kishte kete lloj vdekje te llahtareshme. me vjen shume keq per ate vajze si i erdhi vdekja!!. ngushellime motrave,po dhe vet babi e thot nga sikleti,nuk ka mundesi te mos i dhimbset.
Askushi
qe te gjithe juve jeni talebane dhe jetoni ne talebanizem se jeni te gjithe njesoj duke folur per te tjeret. Shkoni e shikoni pasqyrat njehere e kam fjalen veten tuaj pastaj komentoni per te tjeret ......maskarenj turp te keni
adriano
shpresoj qe nje dit te dal e verteta dhe mos i shani njerzit kot se ...... sa per maloket nese keni naj moter .. kur te doni """
per kuksianin
une nga tropoja jam kuksian,por ti qenke me ta q.. rracen tende ku e ke,po pse ti pritet koka nje vajze,po as kanuni nuk e lejon nji gje te tille.ty edhe nji her ta qi... familjen e talibanit
konkurenti
Turp nuk ka bere e ndjiera vajza juaj zoteri, te turpshme dhe jasht cdo caku jane thenijet dhe veprimet e tua anadollake,nuk e di se cfar niveli arsimor keni por veprimet e tua me bejne te mendoj se ato jane te nje niveli tejet mesjetar.E lehte te jete balta per vajzen
shqiptari
Kush ka akuzuar apo dushuar teke babai i saj.Ka hyre ne gjan me Familjen e tije,ppor dhe ka hyre ne gjyna me Familjen e vete,po ai qe ka bere Komente te tilla.Fatekeqesi per babain e gjore,qe u komentua ndryshe ne fillim.
Le te marim shembull Besa Besa ka vetem Veriu,por nuk jane te gjithe te tille.Ne kete raste nuk behet fjala per Bese.
shqiptari
Kush ka akuzuar apo dushuar teke babai i saj.Ka hyre ne gjan me Familjen e tije,ppor dhe ka hyre ne gjyna me Familjen e vete,po ai qe ka bere Komente te tilla.Fatekeqesi per babain e gjore,qe u komentua ndryshe ne fillim.
Le te marim shembull Besa Besa ka vetem Veriu,por nuk jane te gjithe te tille.Ne kete raste nuk behet fjala per Bese.
Arnoud
Fshati, aty ku nen rrogoz ndodhin gjera nga me te tmerrshmet dhe me makabret. Ky mentalitet i qelbur qe i ndalon vajzat te flasin kur abuzohen eshte antihuman dhe shikoni ku con... ,
leo24
me vjen keq per kete vajze kaq te re dhe kaq simpatike, qe fati nuk ishte ne anen e saj, dhe kjo jo per faj te saj, por per faj te ketyre mbetjeve islamike mesjetare, si babai i saj ashtu edhe ai plaku pedofil,keshtu te gjen kur femijeve u privohet ?do liridalje dhe shoqeri me shoket ose shoqet e saj, u prefte ne paqe shpirti i saj.
beni ecen vete
Bravo Policise ne radh te pare per punen dhe zbulimin e autorit
Per kuksjani nuk ke faji ti per kete llogjike kaq te trash por vendi shkolla idealet dhe llogjika mesjetare qe mbizoteron akome Ne Veriun e Shqiprise
spartaku
Vprim makaber,sadist.Feja myslimane i ka lene njerezit shtate shekuj mbrapa.Ata bejne veprime te llahtarshem duke therur njerez si bageti.Nuk thote Allahu apo kurani keshtu.Ata lloje myslimanesh veprojne kundra allahut e kuranit.Jeta e njeriut theksohet ne kuran eshte e paçemueshme,kurse ky njeri 80 vjeç there femijen 18 vjeç si pa gje te keq.Ai duhet te digjet i gjalle.Edhe babaj saj ka shume faj.
zefi
Keto çfare thote policia jane broçkulla, Ate e ka vrare i ati e ja ka lene komshise se eshte ne fund te jetes. Ai po hetohet se si po vepron e per 24 ore arrestohet ose e gjejne te "vetarur,,A ka Gjinekolog qe ta besoje se nji 80 vjeçar lenka shtatezene. E pa mundur. Asht tu lodh Berluskoni me traplane e viagra e nuk i ndez me. Ai baba eshte pak me i thene KANIBAL.
tironci
O KUKSJAN ;ta dhjefsha kuksianin tat mer koktrashe!ku ka turp me te madhe se qfare ka bere ai kuksiani 80 vjeqar,i dinja qe jeni rrace e keqe po kesi mostrash!e ka perdhunuar gocen per 3-4 vite dhe me ne fund e ka vrare,monstra e kuksit,ajo ka qene goce e mire se ka patur frike te tregonte .sa dhimbje dhe frike ka patur nga ai monstra.ju shofte rraca juaj,e atij monstres 80 vjeq dhe jotja qe e mbron se dhe ti nuk qenke me i mire,ptu ptu ptu
Bushi
Ka faj edukimi.Kemi degjuar lajme te llahtarshem ne Afganistan,talebanet thren nje vajze qe donte te ndiqte shkollen,ne Indi burri theri gruan se lindi vajze ne Iran varen ne litar grate,ne kuvajt vritet gruaja me gure sepse ka shkelur kuroren kur vete mbreti ka harem me vajza te rrembyera me force,e shume e shume ngarje te tjera te shemtuara.Keto vijne nge fondamentalitet islam sepse keshtu u thote feja islame.Edhe ngjrja e soteme e 18 vjeçares eshte e papranueshme dhe shume e dhimbeshme.Ngushellime.
shqipetari
babai thoshte qe e mbaja ne sy ,dhe tani i mori vesh te tera nga gazetat,dhe nuk paska ditur asgje,e kokelope,katundar i felliqur,dhe fajet i paska patur goca.JAM I SIGURTE QE E FTONJE QDO DITE ATE MOSTREN 80 VJEQ QE TE SHITI TOKEN TE PINJE DHE TA FUSTE PAS PAS SHPINE.QFARE KA HEQUR AJO E SHKRETA ,KUJDESU PER KALAMJT E TU ORE IDIOT ,NOTA te shkelqyera,dhe ate monstren qdo dite ne shpine.
MALESORI
PO NUK E KUPTONI ORE NJEREZ TE NDERUAR QE AJO VAJZE ESHTE ABUZUAR ,PERDHUNUAR,PERDHOSUR,POSHTERUAR ,dhe ne polici ai e paska pranuar.DHE CILA VAJZE DHE KAQ E BUKUR DO SHKONTE TE BENTE DASHURI ME NJE 80 VJEQAR???MENDOHUNI PARA SE TE SHKRUANI SE E TURPERONI ATE FEMIJE TE GJORE DHE TE VDEKUR NUK PO E LINI TE QETE
Aferdita
e rend per babin e kuptoj,por pse nuk i shkon ne mendje qe vajza eshte dhunuar sepse nuk besoj qe nje 18 vjeqare e bukur siq shihet ne foto dhe nxense e shkelqyer te deshironte te kete lidhje me nje 80 vjeqar.Babai duhet ta mendoj qe vajza ka qene e abuzuar dhe vetem te merzitet per fatin e keq te se bijes .
Pa Emër
nqs deri tani e mbajtem veten me lajmin e vrasjes.tani qe morem vesht se kush e ka vrare po na vjen per te vjell.krim horror i perzier me neveri plaku imoral.
leka
Ky "pitefili Shaban" qe ka kry krimin do e ket "abuzu" viktimen qysh femij. Aj monster duhet rjepur ngadal, qelbesir e tokes!!
Ska faj vajza. apo ne Shqiptaret ja lajm fajin viktims?
PER ASKUSHI
KETU KOMENTET KARSHI ATIJE PRINDI JANE ME VEND,SEPSE NUK MUND TE THUHET NJE GJE E TILLE PER FEMIJEN,SIC E KA BERE VETE AI. PASTAJ TJA LEJME KOHES DHE HETUSISE SE SI DO TE VAZHDOJNE RRETHANAT,PER MUA KA GISHT EDHE I JATI TEK VRASJA E ASAJ VAJZE.
Pa Emër
Sot te gjithe,dy anet e seksit i kan vete fatet ne dore dhe lirohen aty ku gjejne deshireen per te shuar epshin ne kuptim te mirefillet e ne mire besim te ndershmerise duke i zene bese ne dy palet.Po e keqja asht kur jane te martuar dhe tradhetojne kjo asht fatkeqesi e pa falshme.Ku ne boten demokratike dhe kjo ka gjete varintin e nevojshem qe nuk mund te kryejn vetgjyqesi sepse ligji asht teper i pa meshirshem ne kete rend te ri,per neve,i ashtuquajturi Demokraqci.
tatiana
falendeoj lexuesit qe denojne qendrimin e babit idiot te asaj vajze te shkrete
Aleksander
Nuk duhet te tolerohet asnje lloj forme islamizmi ne shqiperi. Te edukosh nje vajze 18 vjecare me teori islami eshte nje krim i shemtuar. Shteti te kontrolloje cdo xhami dhe me mire ti heqe krejt besimet fetare. Po kthehemi 1000 vjet mbrapa
cel
Dhimbje e pa imagjinueshme per familjen,e mos mendoni cfar thon e mendojn te tjeret se keshtu do vuani per te tjeret. ZOTI JU FORCOFTE. me resekt.
tani
Te jap te drejte Beni....
Po te adhurosh nje profet pedofil e homoseksual(si e kane nxjerre tani ne youtube) si talebanet e albanistanit, vetem te tilla gjera do ndodhin...
Vetem kamikaxet na mungojne dhe jemi ne rregull, se ne konference islamike kemi hyre dhe pa e marur vesh megjithese jemi nje shtet laik.....
rrofte profeti pedofil rrofte Albanistani...
Dhe sa ber babain e vajzes therriti mendjes o njeri qe ke dhe emrin si kryepedofili , se eshte vajza jote mbi te gjitha lere moralin menjane(se moral bejne vetem ata qe duan qe te prekin ne seder dhe te bejne te ndjehesh keq te ulin me pak fjale) dhe ver ndjenjat e tua si prind...
erjon
gjyhnah....nje gonxhe qe nuk arriti te lulezonte.
Pa Emër
dikush tjeter fshihet mbas plakut mos eshte ndo nje nga niperit e plakut dhe e ka mare plaku kete persiper
Pa Emër
fatale,pune korrakesh...........
coni uk
Ore baba kriminel .si felt ashtu o idiot duhej te ishe ti .ai qe ta mbroje nga .ai qe
Kafshe se ajo ka qe Kafshe14 vjec o debil .si flet ashtu per vajzen tende
UROSH
Ai-Sidomos Ato qe shkojne ne medreze.Para se te shkojne-regjisterohen ne medreze,Me pare duhete disa herre mire te mendojne se pastaj skane kthime ne civilizacion.
Ky eshte ligj i funderinave "KANIBALL"?!!.
Pa Emër
Ne shqiptaret gjithmon fajesojme viktimen dhe jo autorin e krimit qe ne kete raste eshte nji plak peudofil.
shekulli fans
ju lutem artikulli ka shum kontradikta.. njeher me sopat, pastaj me thik, njeher koka ne kallama, nje her ne ar me miser.. me saktesi ju lutem.. ngushellime familjes.. flm shekulli per azhornimin e lajmit..
gjykatesi
E cfaje ka i ati i shkrete, krimineli eshte Shaba, komshiu 80 vjecar, vajza eshte viktime,megjithate nuke ishte engjell.
shekulli fans
ju lutem artikulli ka shum kontradikta.. njeher me sopat, pastaj me thik, njeher koka ne kallama, nje her ne ar me miser.. me saktesi ju lutem.. ngushellime familjes.. flm shekulli per azhornimin e lajmit..
gjykatesi
E cfaje ka i ati i shkrete, krimineli eshte Shaba, komshiu 80 vjecar, vajza eshte viktime,megjithate nuke ishte engjell.
kurkushi
Cudi me komentuesit,...sepse me shume kritikojne baben e te ndjeres sesa dhunuesin dhe mbytesin, sepse mundesia e madhe eshte qe ne ate moshe te re i poshtry mund ta kete mashtru, dhunu,...e pastaj ska kthyerje mbrapa me kercenime etj, ...dhe se fundit edhe ta kete grabite dhe kur nuk ka dashe edhe e ka vra se pari e pastaj edhe e ka masakru qe te humbet shenja e plumbit ne koke, per ate shkak kritikoni mbytesin e jo te ndjeren dhe babain e te ndjeres, se prap se prap askuj nuk i dhemb me teper se babait dhe familjes, me vjen keq dhe ngushellime.
Pa Emër
E Pabesueshme , Cfar Pedofili :@
Pa Emër
shejat e qometit
Pa Emër
rruge te mbare te kesh o vajze e re per te engjejt,sepse edhe edhe ti nje engjell i vogel ishe e pa rritur mire akoma....!!!!!
Adela
Nese sot ka prinder qe mendojne se kan kontroll te plote ndaj femijes, e kane shume gabim. Momenti kur fillon te kontrollosh levizjet e ktij femije esht ai kur marredhenia prind femije zbehet me shume. Une jam 18 vjec e nese prinderit e mi do ushtronin kaq presion mbi mua, ketu mos shko, aty jo etj. padyshim qe do filloja te genjeja. Perkundrazi nje familje qe te ploteson deshirat, te le disi te lire ne zgjedhje, te lire per te jetuar esht ajo qe do ket marredhenie me te shendetshme me femijen. Mesazh sensibilizues per prinderit: mjaft u sollet si gardiane burgu, femijet nuk jane prone e juaja, nese doni te njihni femijen tuaj jepuni lirine, e nese kete ata e shperdorojne, nuk esht faji tyre, por i gjeneve tuaja.
MK
Fajin e ka babai qe duhet te ishte i kujdesshem me femijet ! Aq me teper qe i ka vdekur edhe nena . Gazeta thot qe ky plaku 81 vjeç ka abuzuar me vajzen qe kur ka qene 14 vjeç, nderkohe qe babai kishte miqesi me te . BABA LESHI !
Pa Emër
per keto arsye sme vjen te kthehem ne vendin tim, nga keta lloj njerezish dhe babballaresh qe ju ka humb nderi sepse vajza eshte me femije.

Zoti te shef ty edhe ate te gjore qe eshte ne boten tjeter, dhe do ja leme zotit ne dore te na gjykoje te gjithve, por duke qene vet si baba dua te them jazek te qofte qe hodhe poshte femijen tend, ketu ke treguar gjith injorancet tende si njeri, dhe duhet domozdoshmerisht te jesg KAFSHE, as kafshe jo se edhe kafshet kan dhimbsuri per femijet e tyre, ti je baba pa shpirt

JAZEK dhe zoti te pafte
Pogradecari
Ishpreh ngushellimet familjes dhe te aferme te kesaj vajze fatzeze,lajme te kesaj natyre na bejne qe te kuptojme se kafsheria dhe injoranza e njeriut nuk ka fund,keto lloj kafshesh nuk meritojne te rrojne mes nje shoqerie te civilizuar,dhe se vazhdojne te ekzistojne midis nesh do te thote se shoqeria po shkon drejt shkaterrimit te pakthyeshem.Edhe njehere ngushellime familjes te asaj fatzeze.
appa
ore lexojeni mire kte artikull se e keni keqkuptuar me duket . 1. Si do ndjeheshit ju qe vajza apo motra juaj te kryente mardhenie me 1 80vjecar mendohuni mir pse ai ka then qe me ka turperuar . Une lutem mos te ket shum femra te tilla ne kte bot do ishte fundi pse pak djem te ri kishte ajo bunder po shkoj me 80vjecarin kulmi une x mendimin tim e quaj femer te ulet . . . . .
Tetovari
Per dhunuesin plak duhet vetem vdekja. Por ja per fat te keq ne shqiperi nuk egziston (aprovohet).
Ndersa per babain e vajzes, nuk duhet te nxitoje me komentin e tij sepse te verteten e din vetem Aishja dhe Zoti. Ndersa ju komentues te nderuar mos nxitoni ne komentet tuaja sepse asnjerit nuk i ka rene ne koke nje gje e tille.
Pa Emër
O POPULL D?N? TE KUPTON? LAJM?N JU APO SD?N?,KY PERSON? NE FOTO NUK ESHTE BABA? VAJZES POR ESHTE VRASES? 80 VJEÇAR MOS BEN? PANK KOT DUKE THENE QE Ajo SMER TOKA TE JETE BABA SEPSE DUKET DHE NGA FYTYRA.HAJDE LAL? HAJDE SDINI TE KONCEPTON? NJE LAJM MERRN? VRReLL KOT
Pa Emër
ore lexojeni mire kte artikull se e keni keqkuptuar me duket . 1. Si do ndjeheshit ju qe vajza apo motra juaj te kryente mardhenie me 1 80vjecar mendohuni mir pse ai ka then qe me ka turperuar . Une lutem mos te ket shum femra te tilla ne kte bot do ishte fundi pse pak djem te ri kishte ajo bunder po shkoj me 80vjecarin kulmi une x mendimin tim e quaj femer te ulet . . . . .
Pa Emër
ore lexojeni mire kte artikull se e keni keqkuptuar me duket . 1. Si do ndjeheshit ju qe vajza apo motra juaj te kryente mardhenie me 1 80vjecar mendohuni mir pse ai ka then qe me ka turperuar . Une lutem mos te ket shum femra te tilla ne kte bot do ishte fundi pse pak djem te ri kishte ajo bunder po shkoj me 80vjecarin kulmi une x mendimin tim e quaj femer te ulet . . . . .
shqipetar
Ndoshta ka vellezer dhe motra kjo vajza e mjere, qe duhet te mendojne cfare babai kane. Eshte per te ardhur keq qe eksistojne keto gjera akoma ne shqiperi. Sa keq qe konsiderohet nga babai si e urte dhe eshte shfrytezuar gjith jeten vajza e gjore. Te mendojme nga nje 80 vjecar???????????
Duhet ta leme zotin apo Allahun ne punen e tij se ne spo e shikojme asgjekundi, dhe kasapet po i shikojme real.
Me vjen mire per parafolesit per vendimet e tyre te drejta!!!!
suzi
More shpellaret su bekan njeres zbriten nga male zaptuan pronen e tjetrit po te pakten te behen njeres. Mblidhini dreqerit injorante ne ndonje shpelle qe AMERIKA TE KETE KU TI LESHOJE BOMBAT SE PASKA GABUAR DESTINACIONIN
shqiptar
Sa gjunah per ate vajze. ..sido te kete qene puna nuk meriton te gjykohet! I ati shume katil qe thote ato fjalr per te bijen.. Ju qe predikoni per meshiren e allahut...me vjen per te qeshur!
Pa Emër
1 here jetohet dhe kete here te nxijne jeten..
Pilo Lala
O Kuksian, Te gjithe e urrejne kete krim makaber. Por ti nuk ke goje te besh moralin e nderit te tjereve. Dobicin ne bark e kishte familja jote. Prandaj mos na beje moral neve, se nuk i leme femijet ti genjeje nje 80 vjecar me para. Mundohuni te nxirrni mesime nga vdekja e kesaj vajze te gjore. Mundohuni ti dilni zot familjes. Mundohuni te mesoni te edukoni femijet, dhe mos vazhdoni te jetoni si ne kohen e babaqemos.
riki
Po ja tani qé u gjeté krimineli gjakataré, a do ta akuzoni prap babain e mjeré dhe Islamin,maskarenjé té paskrupullté vetém léshoni komente té rrugéve,qfaré race e félliqur qé jemi!
mustafa
more ti dhe disa qe han mut o idiota folni per psersonin individualisht e mos folni per te gjithmuslimanet qe me i farue amerika me arm berthamore e pra edhe na te gjith alakaidat duhet ti urojm pra qe bejn terrorizem e jau kallin fmijt ne djep o et poshters po mos hani mut e mirruni me individ se kjo ska lidhje me fen islame se ne islma nuk ka hakmarrje po ka paqe harmoni flaje po kjo ka ndodhur tek ky person qe feja e shqiptarit esht shqiptaria apo magaria te themii ma mir se feja jon esht islami gjaku e kombi esht shqiptaria per ata derra qe nuk marrin vesh
aida
me vjen shume keq kur degjova kete lajm shume te hidhur ,po qa te besh ,keshtu jane njerzit sot skane meshire dhe per mendimin tim ti pritet koka dhe trupi,ose ta pushkatojne ne mes te qytetit ate qelbesire plak se e meriton ashtu,kurse babai flet nga zemra e plasur ,ngushullime familjes ,shpirti i saj u prefte ne paqe....
tani
"Albanistan Taliban" Flet Muhamet Vata, i ati i 18-vjeçares që u gjet e masakruar. “Nuk do të bëj ceremoni varrimi të dytë në rast se gjendet koka, dua ta harroj këtë histori njëherë e mirë” Burime nga grupi hetimor zgjerojnë pistat e hetimit lidhur me vrasjen në Xhafëzotaj. Ajshja u vra pse ishte shtatzënë. Ka kryer marrëdhënie intime gjatë kohës së agjërimit, korrik-gusht. Fqinjët: Gjithmonë e shoqëronte babai i saj. Nuk ka mundesi te jete shqiptar i ati i vajze , por ndonje islamik tunizin apo marokin apo mamalugo arab.... Pse vdiqe o Hitler se kur ti konsideroje inferior hebrenjte (qe jane nder popujt me ineligjente ne bote) dhe po i shfarrosje kur te mbaroje me ata nuk do versuleshe mbi arabet islamike ( apo nuk i klasifikoje fare te njerezit)....
arif sadik
Une nuk e kuptoj se sot ne shekullin e 21-te te theret njeriu sepse ishte shtatzane,edhe sikur te kishte 3 bebe ne bark,ajo mund te kete qene pre e ndonje abuzimi ,ose perdhunimi,ose ....incesti .po ky babi i kesaj cfare thote qe i paska nxire faqen se ishte shtatzane.atehere me pak fjale nqs nuk e ka bere vetem ai e ka bere bashke me komshiun,po kanibal me taleban nuk kane shume ndryshim dhe kanibali qenka ne xhafzotaj,merreni dhe thereni me makine mishi edhe kete babane e kesaj vajze te mjere dhe te pafate
KURBINASI
PO ME VJEN MIR QE U GJET KRIMINELI POR SPASKA CENE E VESHTIR VETEM DUKE I PAR SORRATIN E KETIJ TALIBANI DOTE ISHTE KAP I PARI.PASTAJ POLICIA TE PARET DUHEN KAPUR NJERZIT QE KAN QEN DENUAR DHE JANE FETYRA TALIBANAS ,NUKE ESHTE VESHTIR NE SHQIPERI
KURBINASI
PO ME VJEN MIR QE U GJET KRIMINELI POR SPASKA CENE E VESHTIR VETEM DUKE I PAR SORRATIN E KETIJ TALIBANI DOTE ISHTE KAP I PARI.PASTAJ POLICIA TE PARET DUHEN KAPUR NJERZIT QE KAN QEN DENUAR DHE JANE FETYRA TALIBANAS ,NUKE ESHTE VESHTIR NE SHQIPERI
KURBINASI
PO ME VJEN MIR QE U GJET KRIMINELI POR SPASKA CENE E VESHTIR VETEM DUKE I PAR SORRATIN E KETIJ TALIBANI DOTE ISHTE KAP I PARI.PASTAJ POLICIA TE PARET DUHEN KAPUR NJERZIT QE KAN QEN DENUAR DHE JANE FETYRA TALIBANAS ,NUKE ESHTE VESHTIR NE SHQIPERI
KURBINASI
PO ME VJEN MIR QE U GJET KRIMINELI POR SPASKA CENE E VESHTIR VETEM DUKE I PAR SORRATIN E KETIJ TALIBANI DOTE ISHTE KAP I PARI.PASTAJ POLICIA TE PARET DUHEN KAPUR NJERZIT QE KAN QEN DENUAR DHE JANE FETYRA TALIBANAS ,NUKE ESHTE VESHTIR NE SHQIPERI
KURBINASI
PO ME VJEN MIR QE U GJET KRIMINELI POR SPASKA CENE E VESHTIR VETEM DUKE I PAR SORRATIN E KETIJ TALIBANI DOTE ISHTE KAP I PARI.PASTAJ POLICIA TE PARET DUHEN KAPUR NJERZIT QE KAN QEN DENUAR DHE JANE FETYRA TALIBANAS ,NUKE ESHTE VESHTIR NE SHQIPERI
KURBINASI
PO ME VJEN MIR QE U GJET KRIMINELI POR SPASKA CENE E VESHTIR VETEM DUKE I PAR SORRATIN E KETIJ TALIBANI DOTE ISHTE KAP I PARI.PASTAJ POLICIA TE PARET DUHEN KAPUR NJERZIT QE KAN QEN DENUAR DHE JANE FETYRA TALIBANAS ,NUKE ESHTE VESHTIR NE SHQIPERI
KURBINASI
PO ME VJEN MIR QE U GJET KRIMINELI POR SPASKA CENE E VESHTIR VETEM DUKE I PAR SORRATIN E KETIJ TALIBANI DOTE ISHTE KAP I PARI.PASTAJ POLICIA TE PARET DUHEN KAPUR NJERZIT QE KAN QEN DENUAR DHE JANE FETYRA TALIBANAS ,NUKE ESHTE VESHTIR NE SHQIPERI
beni
E tmershme eshte kur merr vesh se koka e te ndjeres paska qene hedhur jo larg trupit dhe qe gjendet pas 3 ditesh,dhe akoma me e tmershme eshte se po mos kish treguar vrasesi do ish shqyer nga qente e rruges.Po mire policia e durresit bashke me kriminalistet nga tirana nuk paskan nje qene te stervitur per te ndjekur gjurmet me nuhatje kur kryhen hetime ne vendgjarje? Po te ishin kriminaliste te pergatitur dhe po te kishin nje qene te tille,qe gjithe kriminalistet e botes e kane jo vetem qe do kishin gjetur koken e te gjores qe ate dite,por ka shume mundesi me ane te nuhatjes te kish gjetur dhe varasesin ose vendbanimin e tij.
UROSH
Padyshime qe plaku eshte monstera.Une dyshoj qe plaku mberon frmiun apo nipin e vete,se seshte e vertete qe plakuci ka pase mardhanje seksuale me te n`djeren.Mesiguri qe djali apo nipi i plakucit eshte ndonje funksionar ne pushtete?!!
NM
Na u hapen zorret me tere keto krime qe ndodhin ne Shqiperi. Nuk i ve faj komentuesve qe kane nxjerr mllefin me tere keto ofendime. Shqiperia eshte bere si kasaphane e shpelle kusaresh. Mjer populli!!!!

Persa i perket reagimit te babait te vajzes...ky eshte mentaliteti i zonave te thella ne Shqiperi. Nuk prisja me teper. Nje pyetje kam per kete njeri: Si baba i nje vajze kaq te perkryer, mos tu mbuluan syte me lesht e kokes qe nuk arrite the mesoje qe komshiu te abuzoi me vajzen qe ne moshe te mitur?

Kushdo qe eshte prind ta kete te qarte qe femijet nuk lindin qe te duan prindit, por prindit te duan femijet e ti mbrojne nga petofile, katila e njerez pervers
Pa Emër
Komenti u fshi per arsye etike
Moderatori
Pa Emër
Ne radhe te pare ngushellime per vajzen!O BABA I SHKRETE lere qe te ka turperuar vajza....po ti e ke humbur vajzen dhe ta perdhunoj e ta masakroi nje plak i marrosur e i felliqur.
Te me falin lexuesit se jam e sigurte qe babai nuk mund ti shikoje keto komente po ti o idiot hape deren per vajzen dhe ndahe idherimin me njerzit sic eshte zakoni. Edhe njeher ngushellime per vajzen me vjen shume keq.
bylis
d.m.th. vrasesi eshte gjitoni i moshuar. shkaku eshte, shtatzania e vajzes nga gjitoni i moshuar. arsyeja eshte, mbikqyrja totale e te atit mbi jeten e vajzes. cuna keto ngjarje na cojne ne mesjete skem lidhje ne me europen.
myvela dervishaj
mjaft me paragjykime. behuni te arsyeshem kur shkruani. e morret vesh se kush e vrau vajzen e gjore.per mendimin tim vajza mund te kete qen nen kercenimin e atij krimineli,atij hori per nje kohe te gjate. kur ai njihet si kriminel,si njeri negativ,si njeri i burgjeve,ai ka perdorur te ajo e gjora teror,ndoshta e ka kercenuar dhe me familje,ndoshta mund te jete dhe ndonji tjeter qe ka ber kete makaber bashke me plakun monster.Zoti marrt hak inshaAllah qe shkateroj kete familje te nderuar.
raimondi
Mbyllni shkollat fetare se po shkateroni Shqiperine
PEJANI
E MJERRA VAJZE.
Ajshja eshte viktime e rrethit social islamik ku femra pak ka te thot (s guxon te mbrrohet dhe s guxon te tregoj per abuzimin ngase e din se ajo vete gjykohet nga islamitat-familja dhe rrethi).

Me mirre t na kish lene turku koleren se kete fe te prapambetur.

PO PO ...AJSHJA E MITUR ESHTE VIKTIME E FESE ISLAME!!!!!
pa emer
nuk po e marrim vesh kush eshte pedofili dhe vrasesi.
po ai pederasti pedofil nga durresi nuk paska faj?
ajo qe i ati deklaron nuk eshte vertet ajo qe ai ndjen.
e mos na e cani trapin me komente e gjykime te tilla.
pa emer
nuk po e marrim vesh kush eshte pedofili dhe vrasesi. po ai pederasti pedofil nga durresi nuk paska faj? ajo qe i ati deklaron nuk eshte vertet ajo qe ai ndjen. e mos na e cani trapin me komente e gjykime te tilla.
durrsaku
kuksianit.
cfare doni qe zbritet nga malet ju mre?
a sjeni mire te rrini ne kukes dhe ti praktikoni ritet e juaja fetare atje?
pak probleme ka durresi dhe zonat e durresit duheni dhe ju.
pastaje myslimanet nuke i braktisin zonat e veta.
vrisni dhe thoni mire ja bene se ishte shtatezone.
ikni more dhe rrini neper spella se e keni mire
tahir
Duhej koha e xhaxhit qe ne nje rast te tille kriminelit ja priste koqet mu ne vend pa gjyq ...
Laci
O kuksi o taleban mos fol ma se le nam. Ato traditat tuaja mbaj per vete. Njeri Kot. Jeni mesu me ngrej bythen 5 here ne dite. Ke dhe goje me fol. Legen
Pa Emër
Komenti u fshi per arsye etike
Moderatori
kuksjani
turp eshte te dalesh e ta kerkosh turpin e jo te behesh viktime e saj
beni
O ju qe ofendoni Fene ISLAME... Ju jeni qen te pa fe,qe tere diten pini Raki,behi PEDOFILA si ky,merni ne qafe njerez te Pafajshem me AKSIDENTE trafiku... Ai ka perdhunuar Viktimen,dhe me ne fund ja mori edhe SHPIRTIN... JU BASHKE ME KETE PLAKUN DO DIGJI NE FERR....
pa emer
kjo eshte nje gje shume e cuditshme o zot mos na ler me shume te bejne mekat, po pse u desht kjo vrasje makabre kjo nuk asht ferr. lus zotin te mbushni mend me shume e mos gaboni kesi gabimesh te pafalshmmmmmmme o Zot ruaji te gjithe!
mandy
o jane tranu pleqte ne keto kohera me cika te reja po shkojne phu nanen.
Pa Emër
Me vjen shume keq per kete tragjedi. Duhet rremuar thelle dhe duhet gjetur vrasesi i vertete i vajzes. Me vjen shume keq per vajzen gjithashtu dhe per familjen e saj. Sido qe te ishte vajza per familjen e vet do te jete gjithmone vogelushja e tyre,,,,,qe tashme eshte kthyer ne nje engjell.
Pa Emër
Me vjen shume keq per kete tragjedi. Duhet rremuar thelle dhe duhet gjetur vrasesi i vertete i vajzes. Me vjen shume keq per vajzen gjithashtu dhe per familjen e saj. Sido qe te ishte vajza per familjen e vet do te jete gjithmone vogelushja e tyre,,,,,qe tashme eshte kthyer ne nje engjell.
Anna
Vertet kjo ngjarje te keput kembet..Me vjen aq keq per vajzen, sa vertet me dhemb shpirti. Humbin jeten 2 qenie te pafajshme nga nje Kafshe e eger e quajtur "njeri". Dhe babi i saj thote me turperoi... O ty te raft rrufeja me mire.. Turpi je ti qe ke deshtuar si prind, jo vajza qe dhunohet qe ne moshen 14-vjecare. Ku ishe ti kur vajzes i ndodhte kjo? Si ka mundesi te ndodhe nje gje e tille per 5 vjet e ti si prind mos te dish asgje cfare behet ne familjen tende...Turp te kesh ti, jo vajza.. Ajo vuan ne heshtje 5 vite me radhe nje dhunim nga nje monster, zoti e di se si e ka kercenuar , se si e ka manipuluar trurin e saj deri ne momentin kur i merr edhe jeten..!! Eh Shqiptar po te shikonit se cfare behet ne shtepin tuaj e mos te shikoni cfare thane e cfare do thone, do kursenit shume probleme ne familjet tuaja!! Do doja te keshilloja te gjitha ato vajza shqipatre qe ngacmohen seksualisht, mos heshtni, edhe nese ne familjen tuaj nuk gjeni mbeshtetje, ankohuni ne shoqeri, ne shkolle apo ne shtet. Mos lejoni qe keta tipa te cmendur te jetojne te lire rrugeve, te bejne viktima edhe vajza te tjera, madje te vine deri ne momentin qe tju marrin dhe jeten sic i ndodhi edhe Aishes..!!!
Lagunari
Te deshmia e plakut eshte thene qe ai ka pas lidhje me viktimen qe 14 vjece! ej po ku dreqin i con gjykimi keta njerez normal nese e din cka do te thote "gjykim"? plaku tani ka perfitu se ajo ka qene akoma femije e ia ka prish mendjen. fajin e ka te gjithe familja e viktimes. fajin e vrasjes e ka plaku po ama fajin me te madh e ka familja, qe nuk ka ditur ta edukoje vajzen
e.sh
duhet tè ket qen plak kopil...mund te ket abuzuar nje ose 2 here por per 5 vjet rrjesht asnjehere nuk mund ta kete bere pa pranine e saj...kur ka marr lajmin qe ajo pret nje femije e ka vrare se kjo ka qene e vetmja rruge per te shpetuar vete te pakten se ndryshe do ti vrisnin te 2.....
Kruja
o shqiptar o popull pa kultur se ngelet te paditur gjithmone tu fol per pun feje...
endri
zoti ishalla e ka dergu ne xhenet se ajo u kan nje femi e ju te nderuar komentar mos komentoni as per fe as per familje po komento dy femi qe kan shkuar pa faj se as nje prind nuk ka deshir qe ti ndodh femis te vet as nje e keqe aj pislleku plak ia ka ba ndonje kusht per ta bere ate deri me tani ngushllime edhe familjes zoti ju ndihmofte
endri
nuk esht per te komentuar fene ose familjen ose njeri tjetrin por esht per tu habitur e tronditur. mjere ne qe kemi vajza e kesi njerzish te poshter, se ajo eshte nje engjell i pafajshem nuk e din as kush se cka e ka detyruar ate kafshe se askush nuk e kishte bere kete me nje plak kete por mos folni por esht shume e dhimbshem ky rast. zoti e pat cue ne xhenet
porto rico
Nuk ka te bej me fe kjo o pagana se nje musliman i vertet nuk do ta bente nje gje te tille po ka te bej me KANUNIN e mbrapsht te LEKES qe ta lejon vrasjen turp ju qoft te gjitheve me keso lloj mentalitetesh kemi mbetur shum mbrapa .

Shto komentin tuaj

3 + 8 =
Gazeta 'Shekulli' iu kërkon gjithë lexuesve të saj, që mundësisht të mos përdorin sharje, fyerje denigruese ndaj dinjitetit njerëzor nëpër komente. Në vend të tyre, faktet dhe argumentet tuaja logjike mund të jenë shumë më të fuqishme pa to. Me respekt dhe falemnderit për pjesëmarrjen tuaj, mjaft të vlefshme në punën tonë!

Ftojmë lexuesit, që nëse kanë opinione mbi shkrimet e botuara te 'Shekulli' apo mbi tema të tjera të lira, mund të na kontaktojnë në adresën: komente@shekulli.com.al


KM