Soft

Meshkujt shqiptarë, të 10-ët për penisin më të madh në botë

Universiteti i Ulster në Belfast me udhëheqës profesor Richard Lynn ka bërë një kërkim me anë të të cilit do të gjejë se, meshkujt e ciliave shtet kanë me penisin më të madh.


Universiteti ka përpiluar një renditje të “Top-100  shteteve botëror, ku meshkujt kanë organin më të madh dhe rekordin e mbajnë meshkujt e Kongos, penisi i tyre arrin mesatarisht 18 cm.


Më pas vijojnë meshkujt e Ekuadorit dhe Gana, ndërsa, nivelin më të ulët e kanë koreanët, me penisin mesatarisht 9.7 cm.


Po meshkujt shqiptarë në çfarë vendi ndodhen? Ata janë në 10 vendet e para me gjatësinë e penisit 14.73 cm, duke ia kaluar meshkujve gjermanëve 14.5 cm, anglezëve, kanadezëve, rusëve dhe spanjollëve të cilët e kanë organin gjenital mesatarisht 14 cm.


Kurse francezët e amerikanët janë edhe më poshtë, respektivisht 13.5 cm dhe 13 cm. Ndër të tjera spikat fakti që italianët janë të gjashtë në botë dhe të dytët në Evropë, me 15.7 centimetra, pas Islandës me 16.5. Bie në sy fakti që orientalët janë më pak “të pajisurit”, me dimensione nga 9.7 të Koresë në 10.9 të kinezëve.


Shekulli Online


Përgatiti: E.L


 

Hajdari
Kinezet me ate vegel te vogel Kane bere namin. Mendo ta kishin veglen me te madhe. Neve na rrofte palla se vetem fjale kemi
Pa Emër
mire kete e morem vesh per nga permasat jemi mire, por sa te forte jane meshkujt shqiptare ne sex do na interesonte ta dinim....te pakten sipas statistikave se sipas experiencave varet nga personi.
clirim
nje lajm qe na gezon ne shqipetaret ,po me nje diference se keta ketu kane bere nje gabim te madh ,shqipetaret duhet te jene ne vend te pare se jane qe nga koka deri ne kembe penise .
Anon
Kerkimi nuk eshte i sakte. Nqs do llogaritej qe kryeministri yne eshte i gjithi k@r atehere mesatarja jone do rritej dhe do ia kalonim Kongos.
Pa Emër
Hahahaha Anon :)
Luftetari sypatrembur
Muhabet grash. Kush e ka pushken me te gjate. Nuk te vret pushka por plumbi. E rendesishme eshte te kesh barutin thate. Kjo pushka ime nuk eshte ndonje gje shume cudi, por shtie si cifte. Nuk guxoj ta shkrep se gjithmone hatara ben. Po ku marrin vesh grate nga municionet!!!! Tyten shikojne vetem.
Pa Emër
i modh anon
Mark.uk
anon: Me sa duket ja paske pare.
Shpellari KS
Kjo do t´thote qe ky i jemi qenka me 22 cm rekord, hehehe!
Anon
@ Mark.uk

Po si ore nuk e kam pare. 2 m i mbuluar me anti-plumb.
Pa Emër
Kot jeni lodhe e keni komentue.Bile,dhe ai universiteti duhet te kishte hetue ma me seriozitet nese do vinte ne Albani me kryeqytet Tiranen ku do gjenin ate qe z.clirim e ka percaktue denjesisht se kuash asht Penisi ma i madh ne bote.Duke ven Shqiptarin ne vendin e pare.I cili gezon kete cilesi qe nga koka e deri ne kembe.
Ndersa femnat nuk e kane kete mani ne lidhje me permasat.Ato ndjejne kenaqesi ne cilesin sa ma te forte.Ky asht kyci i vegles qe fiton krenari dhe lavdi.
Fjala popullore shkodrane: Hallati ban punen,i zoti lavdrohet.
Pa Emër
Kam bindjen se ne zenien e vendit te dhjete ka ndikue vegla e Kryeminstrit Berisha. I cili kudo fut hundet per te fitue ne cdo biznes.

Shto komentin tuaj

2 + 8 =
Gazeta 'Shekulli' iu kërkon gjithë lexuesve të saj, që mundësisht të mos përdorin sharje, fyerje denigruese ndaj dinjitetit njerëzor nëpër komente. Në vend të tyre, faktet dhe argumentet tuaja logjike mund të jenë shumë më të fuqishme pa to. Me respekt dhe falemnderit për pjesëmarrjen tuaj, mjaft të vlefshme në punën tonë!

Ftojmë lexuesit, që nëse kanë opinione mbi shkrimet e botuara te 'Shekulli' apo mbi tema të tjera të lira, mund të na kontaktojnë në adresën: komente@shekulli.com.al


KM