Politikë

Në takimin Panariti- Avrampulos, flamuri shqiptar, kokëposhtë

  • 03 Tetor 2012, 19:22

ATHINË-Ministri shqiptar i Punëve të Jashtme, Edmond Panariti zhvilloi sot në mesditë në Athinë, një takim me homologun e tij grek, Dimitris Avramopulos.


 


Në konferencën e shtypit me homologun grek, Panariti tha se ka diskutuar disa cështje me rëndësi për të dyja shtetet. Por ajo që ra pak më vone në sy, ka qenë flamuri shqiptar kuqezi.


Nga krahu i Avramopulos, flamuri shqiptar duket në rregull, po kështu dhe në krahun e Panaritit. Por, sapo Ministri i Jashtëm shqiptar zhvendos kurrizin, zbulohet imazhi se diçka nuk qëndron me flamurin shqiptar. Shqiponja e zezë qendron me kokëposhtë.


\Shekulli Online\E.SH\


elbasanci
Nuk mendoj se Greket e kane vane gabimisht sepse nuk mund te bahen te tilla gabime.Panariti duhet ti kerkoje grekeve qe te kerkojne ndjese per kete incident aspak te vogel.Greket e felliqur nuk do ta kishin ba kete me ndonje vend tjeter..
Bardhyli
Sali Serbi eshte kanceri i Shqiperise. Ky nuk eshte vetem injorim nga Greket por edhe nga Sali Serbi. Po te vjen dita o Sali Serb Plehut.
Pa Emër
Pritni te shperthej patriotizmi i Kryeqenveritarit,duke mbajtur note proteste:
Ne keto kushte vihet ne dyshim mardhenjet dy palshe nemes Shqiperise dhe Greqise.
Mirpo Berisha i ka miq te forte Grekun dhe Serbin.Do e kaloj kete ngerc jo te hijshem,duke caktue diplomatin shqiptare te paisun me cekiq e goshde ne dore per ta vendos flamurin me shqipen koke lart.Per kete gjest patriotik te diplomatit Berisha do e falnderoi ne marrveshje me Nishanin per nji dekorat trimnie per pune te dobishme.
BEHO
Flamuri shqiptar nuk varet ne mynyren si e vendosin greket, por si e ka vendosur historia .Ne jemi bijte e shqipes dhe shqipja fluturon me koken lart, duke shikuar poshte flamurin grek. Rrofte flamuri kuq e zi, Shqiperia dhe Shqiptaret kudo te jene.
IDUR
SE MOS ESHTE HERA E PARE QE TALLEN ME NE .SA TE KEMI NJE QEVERI TE TILLE KANE TE DREJT TE TALLEN.E KA MUNDESI QE QEVERIA JONE TI KERKOJ EDHE FALJE .
NINO
thone qe ne momentin qe panarit leshi i kerkoi grekut se si do zgjidhet problemi i cameve ai ju pergjigj shikoje nje here flamurin,dhe panaritit ju desh me shku ne banjo,aka turp me te madh per nje idiot minister qe nuk sheh as flamurin e tij imagjino te preseh nga ky te zgjidhe problemet e vendit.ppo si kur te ishte ministri i xhaxhit enver cfare te priste kur te vije ne atdhe,besoj kete e dine mire panarit idioti.ky minister injorant duhet te jape doreheqjen urgjente dhe te ndiqet penalisht si tradhetar i kombit .
Aliu nga Selenica
Keshtu ngjet kur ne qeveri dhe digastiere vendosen militante dhe jo speciliste te fushave perkatese. Ilir Meta Qeverin e ka perdorur njelloi si nje kapedan futbolli i fituar ne fushe qe zevenson lojtaret me qellim egoje dhe jo per fitore se ate e ka arritur. Edhe Iliri e ka mundur Berishen dhe me keto digastere qe ka ne dispozicion ben si te doja vete madje ai per çdo 5 muaj i ndrron dhe keto ndrrime i ben thjesht per perfitinm dhe aspak per çeshtje kombetare.
Me nje diplonaci te tille Grekrit , Serbet dhe te gjith kundeshtaret tane tradicional tellen me ne se po te ishte vertet diplomat ai nuk do ta pranonte dhe do te terhiqej qe ne momentin e pare kur Flamuri yne ishte vendosur Koke Poshte.
Une nuk e di perveçse flamurit shqipotar Panariti nuk kishte as gje shqiptare aty qe te hallakatej ne kete menyre, pore ketu kemi te bejme thjeshte me munges profesionalzmi, dhe me munges te theksuar edhe te patriotizmit ne genin e Panaritit.
Kur themi me munges te patritotizmit te mos harrojhme se Partia e Ilir Metes eshte autore dhe aktore se bashku me PD- she Berishen per dhenjen e detit Greqise.

Shto komentin tuaj

8 + 2 =
Gazeta 'Shekulli' iu kërkon gjithë lexuesve të saj, që mundësisht të mos përdorin sharje, fyerje denigruese ndaj dinjitetit njerëzor nëpër komente. Në vend të tyre, faktet dhe argumentet tuaja logjike mund të jenë shumë më të fuqishme pa to. Me respekt dhe falemnderit për pjesëmarrjen tuaj, mjaft të vlefshme në punën tonë!

Ftojmë lexuesit, që nëse kanë opinione mbi shkrimet e botuara te 'Shekulli' apo mbi tema të tjera të lira, mund të na kontaktojnë në adresën: komente@shekulli.com.al


KM