Gastronomi

Krem karamel

karamelPërbërësit

Dy bustina me krem karamel

500 ml qumësht

500 ml pana

Përgatitja

Në një tenxhere hedhim panën, qumështin dhe 2 bustinat me krem karamel dhe i përziejmë mirë që të mos krijojnë kokrriza. Më pas, masën e vendosim në sobë me zjarr mesatar dhe e përziejmë vazhdimisht derisa të valojë.

Pasi fillon të nxjerrë flluska, e heqim nga zjarri dhe e hedhim në forma. E vendosim në frigorifer për të paktën dy orë. Pasi ftohet e vendosim në pjata dhe e dekorojmë me shurupin e vet.

Nuk ka komente deri më tani. Pse të mos jeni ju të parët?

Shto komentin tuaj

7 + 9 =
Gazeta 'Shekulli' iu kërkon gjithë lexuesve të saj, që mundësisht të mos përdorin sharje, fyerje denigruese ndaj dinjitetit njerëzor nëpër komente. Në vend të tyre, faktet dhe argumentet tuaja logjike mund të jenë shumë më të fuqishme pa to. Me respekt dhe falemnderit për pjesëmarrjen tuaj, mjaft të vlefshme në punën tonë!

Ftojmë lexuesit, që nëse kanë opinione mbi shkrimet e botuara te 'Shekulli' apo mbi tema të tjera të lira, mund të na kontaktojnë në adresën: komente@shekulli.com.al


KM