Soft

Dasara Malltezi, proteston me statuse

“Hello, sa mora vesh (ca me vonesë) që po i njëjti person që premtoi se nuk do të importonte me plehra tani do të importojë lëndë kimike. Lum si ne, do të vdesim të gjithë nga helmet kimike se i teket Ramës. Lexova këtë statusin më poshtë dhe mendova ta ndaja me të gjithë ju. Ky është shëndeti për të cilin bëhet fjalë, jo ngjyrime politike kështu që mendohuni për këtë: "Të nderuar qytetarë! Mos harroni protestën kundër ardhjes se mijëra tonë helme kimike ushtarake të Enjten ora 13:00 dhe në 13:20 para Kuvendit (përballë Kryeministrisë)! Nëse nuk vjen të protestosh do të thotë që e meritojmë krimin që po na bën kjo Qeveri sepse jemi fajtorë me krimin e heshtjes."”. Ky është statusi që gjithkush mund ta gjejë në profilin e mbesës së Sali Berishës, Dasara Malltezit. Ajo bën thirrje për t’u ngritur në protestë, por vetë as që e merr iniciativën të shkojë. E ne na mbetet veçse të themi se të tilla protesta virtuale janë veçse arsyetime justifikuese që gjithkush mund t’i ndërmarrë për të justifikuar mungesën fizike në një protestë të vërtetë.


Pa Emër
Ky Muhabet nuk eshte as per pune politike as per pune partije .. usa ndihmoi e pagoi per ti zhdukur ato qe kishim neve.. shume njerez, bejne mire qe reagojne,por se marr vesh ku ishin keta njerez kur fatos nano ngriti tec me gas apo qymyr ne nje nga zonat me te mira te vlores, se di ku ishin keta kur sali berisha mireprite plehra nga majtas and djathtas evropes.
Amerika, po ti futet, I con dhe ne gjermani ato pa problem e qeverija gjermane s ka cfare ti beje fare ! keto do asgjesohen pa shume problem besoj, e eshte percaktuar kush I paguan shpenzimet e tyre ..dhe jo sic thot pd, qe do paguhen nga buxheti I shtetit shqiptar . Sic e kam thene , boll plehra ka ne shqiperi, dhe elbasani ka qene plehre me kohe...pak me shume nuk ben shume dem
XXXL
Hello Dasara ku je moj lope Mallteze. Qenke jashte politike kur ben thirrje per proteste, po ato dy gishtat lart pse i mban si gjyshi yt Kriminel. Qenke e rrethuar me miq te mire edhe nga veshja e pamja nuk ka nevoje per koment, qenkan te shoqates LGBT, merri me vete diten e enjte ora 13:00 dhe 13:20. Na sqaro pak ku eshte Kuvendi, se nuk e dime ku te dalim, para Kuvendit apo para Kryeministrise, ku dikur ka qene nje kriminel qe vrite qytetare me snajper, qe protestonin kunder ketij vampiri. Ti dil edhe me bikini se nuk ka me plumba prej verteti por ka plumba prej MISHI, "Zoti" te bekofte e qofte me ty.
jonida
dasara asht ma e mire ne te gjith boten un do te doja te kisha nje vajze si ajo lum ajo familje qe e ka nje vajze te qeshur te zgjuar te rregullt gjithcka bravo bravo qe e kujdeset gjyshin e saj ajo asht vajza qe adhuroj me shume ne te gjith boten ene lop hollandeze jeni ve te XXXL
desara te duaaaaaaaaaaaaaaaaa shume fillo keshtu se je ma e mira

Shto komentin tuaj

8 + 2 =
Gazeta 'Shekulli' iu kërkon gjithë lexuesve të saj, që mundësisht të mos përdorin sharje, fyerje denigruese ndaj dinjitetit njerëzor nëpër komente. Në vend të tyre, faktet dhe argumentet tuaja logjike mund të jenë shumë më të fuqishme pa to. Me respekt dhe falemnderit për pjesëmarrjen tuaj, mjaft të vlefshme në punën tonë!

Ftojmë lexuesit, që nëse kanë opinione mbi shkrimet e botuara te 'Shekulli' apo mbi tema të tjera të lira, mund të na kontaktojnë në adresën: komente@shekulli.com.al


KM