Jetë

Sadije Berisha: Po kthehemi te familja në Shqipëri

Bashkëshortja zyrtare e djalit të kryeministrit Sali Berisha do të vijë në Tiranë. Një ditë më parë, nëpërmjet një statusi në Facebook, nga Stokholmi në Suedi, ajo ka njoftuar se do të vijë në Shqipëri për t’u bashkuar me familjen e saj. Sadija ndan me miqtë virtual faktin që dy fëmijët kanë përfunduar sezonin shkollor me rezultate shumë të mira. Këto rezultate e bëjnë të ndihet shumë krenare. Ajo duket sikur mezi po pret të kthehet pranë familjes së saj në Tiranë. Sipas saj djali dhe vajza janë gati të vijnë në Shqipëri, po ashtu edhe ajo. Mbrëmjen e së premtes, pa kaluar mesnata ajo ka postuar statusin së bashku me disa foto të reja. Mes tyre bënin në sy dy foto të cilat u shtuan në galerinë e saj ku Berisha shoqërohej nga bashkëshorti i saj Shkëlezeni. Ditën e djeshme “Shekulli” tentoi të komunikoi me Sadijen e cila pas interesit tonë për ardhjen e saj në Shqipëri, e fshiu statusin e saj në rrjetin social Facebook duke e lënë enigmë këtë situatë.


Ardhja e pjesës tjetër të familjes së Shkëlzenit në Shqipëri përkon fiks një javë përpara zgjedhjeve të 23 qershorit.  Bashkëshortja e tij gëzon edhe të drejtën e plot të votës si qytetare e këtij shteti. Në 24 prill 2012, ish-presidenti Topi firmosi dekretin për dhënie shtetësie shqiptare për Sadije Berishën dhe nënën e saj Sadije Elezi. Ajo e ka emrin në listën e votueseve për këto zgjedhje dhe sipas Regjistrit Kombëtar të Gjendjes Civile në Ministrinë e Brendshme, Sadije Hasan Berisha do të votojë në Qendrën Shëndetësore, Lundër, komuna Farkë.


Largimi


Largimi i saj për në Stokholm është përfolur jo pak. Dyshimet e para për kthimin e Sadije Berishës dhe fëmijëve të saj në Suedi lindën pak muaj më parë, pas mungesës së gjatë të saj në publik, ku nuk kishte munguar të dilte në prani të bashkëshortit, Shkëlzen apo vjehrrës, Liri Berisha. Në foton e publikuar nga kryeministri Berisha në profilin e vet në Facebook, me rastin e vitit të ri ndodheshin të gjithë pjesëtarët e familjes përveç Sadijes, ndërsa zyra e shtypit e kryeministrit tha se “ajo po bënte foton”!!!. Largimi i saj u dha peshë fjalëve se marrëdhënia mes saj dhe djalit të kryeministrit ishte në krizë, pas një lidhjeje të re që Shkëlzeni kishte nisur prej disa kohësh. Por edhe pse e larguar, në profilin e vet në facebook, Sadije Berisha mbetet simpatizante e PD-së së vjehrrit të saj, Sali Berisha, siç e shpreh te kategoria “Pikëpamje Politike”. Natyrshëm lind pyetja: a ishte kriza e tyre një ëndërr e keqe, apo Sadija do përdoret për fushatë?


Statusi i shkruar në facebook 


Medina mbaroi klasën dytë dhe doli shumë mirë në suedisht në të shkruar edhe lexuar. Lajdoni, përfundoi klasën e parë me rezultate shumë të mira. Jam shumë e lumtur. Tani jemi duke bërë gati valixhet për tu kthyer pranë familjes tonë në Shqipëri.


Sadije Berisha: “Na nuk jemi ndarë”


Këtë javë “Shekulli” ka hedhur dritë mbi jetën e Sadijes në Suedi, pran fëmijëve të saj, por edhe është folur për një lidhje jashtëmartesore mes bashkëshortit të saj dhe Shkëlzen Berishës. Pas lajmit të bujshëm që Shkëlzeni zyrtarizon lidhjen me bukuroshen Armina Mevlani, gazeta ka komunikuar me Sadijen dhe ajo ka thënë vetëm një fjalë. Përgjigje që mori nga ajo ishte: “Na nuk jemi ndarë”- ka shkruar ajo shkurt edhe prerë, pa dhënë shumë detaje për këtë lajm dhe për ndarjen e tyre. Armina Mevlani, nuk deshi të komentojë asgjë rreth lajmit për rikthimin e Sadijes në Tiranë. 


Armina pranon lidhjen më Shkëlzenin 


Armina Mevlani, “Miss Albania 2009”, një javë më parë nuk e ka mohuar lidhjen me Shkëlzen Berishën. E pyetur nga“Shekulli”, nëse është ajo vajza më të cilën shoqërohet  Berisha, Mevlani pohon: “Nuk dua ta komentoi këtë situatë dhe kam qëndruar larg medieve për këtë çështje” . E pyetur përsëri nëse e mohon lidhjen me djalin Kryeministrit, ajo thotë: “Jo jo, unë nuk e mohoj, por thjesht nuk dua të flasë ta komentoj për momentin. Nuk di çfarë t’ju them! Kjo është e gjitha çka mund të shprehem”. Më këto fjalë e shpjegon Armina gjithë thashethemnajën që qarkullon për një lidhje të mundshme të sajën me djalin e Kryeministrit. Sa herë që dalin në pah dhe zbulohen lidhje jashtë martesore gjithmonë ka një kuriozitet më shumë se sa zakonisht. Kjo javë e ka pasur një të tillë që ka zgjuar kërshëri. Me ardhjen e Sadijes do kuptojmë më shumë se çfarë do të ndodh!Pa Emër
Duke filluar nga SALI BERISHA, te gjithe familjaret e tij dhe mbeshtetesit e tij e kane shume qejf fshatin FARKE te TIRANES.
E dhe nusja e djalit e Sali Berishes SHKELZEN BERISHES, SADIJA BERISHA, e paska qejf kete fshat.
Mos valle pse ne nje miting qe ka zhvilluar SALI BERISHA ne kete fshat i ka thirrur: "TE DASHUR FARKAR dhe FARKARE! ...".
pn
kto pn jetuakan jasht ?!
Pa Emër
Martesat e Zenit si KQZ e zgjedhjeve.Sadija i perket komedis "U poqen fiqt".
Armina i ka shti zekthin Zenit qe e don ma shume sec don Armina Zenin.
Pa Emër
Po se eshte afer edhe baza ajrore e helikoptereve dhe mbase do duhet ndonje .
pilo lala
Kesaj i duhen leket per kalamajte, le te bredhe i shoqi.
Kjo po te doje e heq qafe per 24 ore, me vellezerit dhe grupin e droges ne Suedi
psy
Keta ja fusin edhe njeri tjetrit,pale te tjereve.Ajo ka hikur e deshperuar ne Dhjetor,pasi shkelzeni kish ikur nga shtepia prej muajsh.Te gjithe ne ate familje e perbuzin dhe e vecojne,kete ajo e ka gelltitur cdo dite te qendrimit te saj ketu.Tani po perfiton ajo nga situata e zgjedhjeve,sapo te mbaroje do e nisin perseri ne Suedi,po kesaj rradhe do mari dhe zenin,ai duhet te ruhet,ka bere zullume qyqari.
Gege Kosova
Asgje nuk eshte befasi per kete familje te sterkequr nga formesimi gjenetik i kombinuar sllavomalazias.Ketu nuk ka as ndjenje komebtare e as tipar moral. Gjitha jane shemti njerezore ne kete qerdhe-familje te keqe.
Elvi

Ejjjj sa e shemtut qeka kjo mo lale ???? spaska faj ky qe i qeka sul ksaj armines

Pa Emër
Sadija si zogjet shtegtare.Kthehet ne folen e vet.
Si pa dashje Zeni behet i qendres ndermjet dy martesave.Here voton majtas dhe here voton djathtas.
Pa Emër
Nesa Berisha ben koalicion me partite e djathta.Zeni dhe ky ben koalicion po me gra.Njeren e ka per prodhimtari tjetren e ka per ta giciluar.Si ajo kenga:S'te mora per pune por per muhabete.
ALBAN DEGA
Njemije e nje aresye per te votuar kudner Sali Berishes me 23 qershor

GORDAN BREGOVICI I RAMES PERBALLE DAMIR FAZLICIT TE BERISHES

- Nga Alban Dega, Nju Jork

Ai baltos edhe balten me gojen e tij te felliqte

Biri i prishte i Malesise se Gjakoves, Sali Berisha, sot kryeminister me vota te vjedhura ne ikje i Shqiperise, Sali Berisha si gjithnje theu cdo kod nderi dhe burrerie te vendlindjes sone te perbashket, Tropojes dhe te mbare Shqiperise.
Ne mitingun elektoral te mbajtur ne qytetin Bajram Curri para kater ditesh sulmoi pabesisht dhe paburreisht vellain e tij te nje gjuhe e te nje trolli Edvin Rama.
Sali Berisha foli... Foli... Ai baltos edhe balten me balten qe nxjerr nga goja e tij e felliqte...
Nuk nxjerr fjala nga goja pa rre, themi ne malesoret per kete soj tropojanesh. Foli dhe mbolli urrejtje ndaj vellait te vet kombetar e liderit te opozites Edi Rama. Foli e cfare nuk foli.
Ua kaloi edhe plakave llafazane te Vicidolit e Kolgecajt. Vec me nje ndryshim te madh. Ato flsinin e cfare nuk flisnin tek krojet apo neper kullota, ku Sala i hupte lopet ne rinine e hershme por nuk i degjonte askush vec njera tjetres.
Plaku i rrjedhur i Vicidolit foli para qindra tropojaneve e me shume mesueseve tiranase e durrsake te sjella enkas nga Tirana per "eskursionin e radhes" elektoral te Sali Berishes. Foli para miliona shqiptareve ne mbare Boten.
Foli e cfare nuk shpifi plaku i matufepsur i Vicidolit Sali Berisha per Edvin Ramen. Tha Edi Rama ka marre tri gra ne vendin ku martesa deri me shtate gra ka qene e lejuar me kanun e me Kuran.
Tha e c'nuk tha para tropojaneve per Edi Ramen!

Flligeshti apo flliqesi ne gjak e fis

Po nuk tha asnje fjale per te birin tropojano- serb Shkelzen Berisha qe u martua ligjerisht me kusheriren gati ne moshen e nenes te vet. Akte te tilla , Malesia e Gjakoves e ka denuar me licitje, perzenie nga katundi e krejt krahina... Bile edhe me gryke pushke!
Nuk tha asnje fjale per flligeshtine ne gjak qe tropojanet e kane quajtur me emrin e turpshem flliqesi ne gjak e ne fis !
Nuk tha asnje fjale per Shkelzenin qe ndersa eshte i martuar ligjerisht e ka dy femije me gruan qe e zgjodhi vet , mban edhe jaraneshen qe e do cmendurisht! Kjo quhet bigami, dygrani ne Boten e qyteteruar sot dhe denohet me ligj si krim.
Harroi i shkreti matuf shprehjen e arte malesore e shqiptare: kur ke shtepine tende prej xhami mos gjuaj me gure shtepine e tjetrit!
Ka rrjedhur krejt ky plaku i Vicidolit !

Rrena pafund te nje rrenacku patologjik

Foli e cfare nuk foli per Edi Ramen matufi i rrjedhur i Vicidolit.... U tha tropojaneve se Edi Rama u ka share cecene! Nje rrene me shume e nje rrenci permanent... Nuk nxjerr fjale nga goja pa rre, kur dhjetra artiste, piktore e intelektuale tropoajen e kane pasur shok e mik Edi Ramen, qe gjithnje ka folur me respekt e dashuri per Tropojen. Edhe sot Edi Rama ka shume miq e shoke tropojane!
Nuk i mjaftoi balta e Tropojes ne fytyren e vellait te tij shqiptar , dashamir i Tropojes. Miku familjar i Serbise mori rrugen edhe drejt Beogradit per ta baltosur edhe me keq.
Nuk thoshte kot ai merhumi para tij: jam nga fshati i gruas. E meqe Berisha edhe gruan e ka nga Beogradi u cmall me vendlindjen e gruas se tij Sllobodankes dhe te Milices, qe thone se e ka dashur shume!

Celesi prej bronxi i Bregovicit ...

I permendi Edi Rames celsin e Bashkise te Tiranes, qe i dhuroi nje celes bronxi kengetarit boshnjak me emrin Goran Bregovic. Eshte vertete qe Edi Rama i ka dhene Bregovicit celesin, nje simbol te Tiranes, por nuk i ka dhuruar asnje apartament, asnje meter katrore te Tiranes as per te vene nje vazo...
Eshte matufepsur fare ky matufi i Vidolit. Ne vend ti vinte vetullat Edvin Rames, ia nxorri syte Sali Berishes.
Tropojaneve fakira ne ate miting te sforcuar ua kujtoi mikun e se bijes Argites dhe te tij personalisht Damir Fazlicin. Ata nuk i dhane atij as nje kartoline urimi as nje celes prej bronxi me vlere financiare pak me shume se zero.
Ata ia dhuruaun apo shiten qindra hektare toke ne zemren e Shqiperise ne Porto Romano. Ua vodhen me rrena bashkekombasve te vet shqipare si "toka te helmatisura" dhe ia dhuruan serbit Damir Fazlic, nipit te ish- shefit gjakatar te UDB-es serbe, Stanishic ne kulmin e barbarise se Millosehvicit ne Bosnjen e Gordon Bregovicit dhe ne Kosoven e Aderm Jasharit

dhe milionat e Fazlicit

I dhane Damir Fazlicit qindra hektare toke te shenjte shqiptare ne zemren e Shqiperise!
I dhane indirekt Serbise daljen e enderruar ne Adriatik .
I dhane Fazlicit miliona euro ne vit si sekser i energjise elektrike dhe gazit, i supermarketeve serbe ne Tirane e mbare Shqiperine.
Kurre nuk tha Edi Rama se " une e kam mik per koke" boshnjakun Goran Bregovic.
Krejt e kunderta ndodhe me Sali Berishen. E ka thene ne mes te Kuvendit te Shqiperise se " une e kam mik per koke Damir Fazlicin"... Jo vetem kaq. Sali Berisha u tha jo vetem mbare shqiptareve por edhe deputeteve te pozites dhe te opozites se " une do tu'a sjell ketu ne Kuvend dhe do tu ballafaqoj me mikun tim per koke Damir Fazlic".

Sala Ia kaloi edhe Enver Hoxhes

Ai nuk e solli dot ne Kuvend Fazlicin. E coi shume me thelle,. E futi ne Mbledhejn e Keshillit Kombetar te Mbrotjes dhe Sigurise se Shqiperise, duke shkelur jo vetem Kushtetuten, por edhe cdo ligj te sigurise shteterore e kombetare te Republikes se Shqiperise.
Sali Berisha e futi Damir Fazlicin aty ku as Enver Hoxha nuk e pat futur as heroin e Luftes se Dyte Boterore Zhukovin, as heroin Lajpcigut Dimitrovin , as kryekomunistin boteror Hrushov, as Cu En Lain... qe e kane mbajtur Shqiperine me buke e armatim, me spiunlleqe strategjike e...
Nuk kishte faj. I bashkonte gjaku i perbashket familjar serb. I bashkonte gjaku i pathare i 400 mije boshnjakeve dhe i dhjetra mijera shqiptareve te Kosoves...
I bashkonin lidhjet e fshehta qysh ne moshe gjimanzi te Sali Berishes me UDB-en.
I bashkonte nafta shqiptare per makinen e luftes e te terorrit serb ne Bosnje e Kosove.

Fije pafund lidhjesh me Beogradin

I bashkonin flirtet e Berishes me Milloshevicin dhe thika mbas shpines ndaj ish- Presidentit te Kosoves Ibrahim Rugova dhe qendreses paqesore te tij, qe nuk e takoi asnjehere me perse gjalli as mbasi Kosova u clirua!
I bashkonte arerstimi i pabese dhe zhdukja pa gjurme e atdhetarit Remzi Hoxha nga SHIK-u i Berishes dhe Gazidedes.
I bashkonte arrestimi i Adem Jasharit, hashim Thacit dhe liderve ilegale te reistences antiserbe ne Tirane.
I bashkonte grushti i shtetit te 14 shtatorit 1998 ne Tirane me porosi e ne sherbim te Beogradit,
I bashkonin sulmet dhe shpifjet nga me antishqiptaret kunder UCK-se dhe luftes per liri ne Kosove....
I bashkonte antishqiptarizmi....
I shkreti Sale ! Harroi shprehjen e arte popullore tropojane e shqiptare : mos gjuaj me gure shtepine e tjetrit kur e ke tenden me xhama!

Kur plumbi del nga qyta e jo nga tyta

Si gjithnje edhe kesaj here i doli plumbi nga qyta e jo nga tyta...
Ne orvajtje per te vrare vllain e vet shqiptar vrau veten. Demaskoi edhe njehere lidhjet e tij te shumta e te hershme familjare e antishqiptare me Beogradin...
Ne orvajtje te cmendur per te qelluar pabesisht Edi Ramen, Sala vrau Berishen dhe mikun e tij serb Damir Fazlicin. Jo vetem mik te tij por edhe te Argita Berishes!
Nje aresye me shume per te votuar kunder Sali Berishes... Vota kunder Sali Berishes me 23 qershor eshte vote per nje Shqiperi me te mire, me te lire, me te forte e te begate!
Vota kunder Sali Berishes me 23 qershor eshte vote per nje atdhetarine e paster shqiptare kunder tradhetise se perseritur kombetare te tij!Patrioti USA.
Alban Dega jini ndri i kombit. Jini nder te rallet emigrant, qe ja nnumuroni jenet dhe fenet antishqiptarit, agjentit dhe tradhetarit te kombit shqiptar sali berishes. Sa per SHkelzen Berishen esht ai shtet rumpall qe e ka zen per gryke Sali Berisha ku ska drejtesi te pamvarur, se po te kish drejtesi SHkelzeni duhej te ish mare i pandehur dhe te denohejsi sekser i vrasjeve ne Gerdec. Por e mbron babai Sali qe po mer dy gra dhe njera me femije, gruaja e kusheririt ku u streuha dhe ne fund e mori per grua. Sa per fjalorin e sali kriminelit e kemi pare ne parlament me keq nga nje rrugac ka share me nene e babe, moter e vella, gruae femij, jo vetem Edi Ramen, por gjith deputetet e opozites. Vetem injorantet mundet ti besojne keti plaku te cartur se populli ne pergjithesi e njeh cfar bajge esht.

Shto komentin tuaj

1 + 2 =
Gazeta 'Shekulli' iu kërkon gjithë lexuesve të saj, që mundësisht të mos përdorin sharje, fyerje denigruese ndaj dinjitetit njerëzor nëpër komente. Në vend të tyre, faktet dhe argumentet tuaja logjike mund të jenë shumë më të fuqishme pa to. Me respekt dhe falemnderit për pjesëmarrjen tuaj, mjaft të vlefshme në punën tonë!

Ftojmë lexuesit, që nëse kanë opinione mbi shkrimet e botuara te 'Shekulli' apo mbi tema të tjera të lira, mund të na kontaktojnë në adresën: komente@shekulli.com.al


KM