Jetë

Çfarë po (na) ndodh me familjen?

Emanuela Sako


Një fazë kalimtare - hap i domosdoshëm drejt familjes së re që diktojnë rrethanat e reja shoqërore? Apo një hallakatje kuturu që nuk dihet ku po na çon? Apo ndoshta njëra nuk përjashton tjetrën? Disa pyetje-përgjigje mbi situatën e sotme të Familjes Shqiptare me Fatos Tarifën dhe Denata Toçen


Për përgjigjen e pyetjes “a ka ndryshuar struktura e familjes shqiptare”, Fatos Tarifa nuk ka asnjë dyshim. “Familja shqiptare është një institucion që po përjeton të gjitha ato dukuri dhe ndryshime që karakterizojnë mbarë shoqërinë shqiptare.fazil
esht cmenduri ta vrejsh sa shpejt esht shkaterruar familia shqiptare. Sot jo vetem rinija jeton ne nje bot autiste qe te thot ti je i vetmi njeri ne bot. Jam i bindur se ky esht rezulltati i ndikimit anglo-amerikan
anonim
familja shqiptare eshte drejt shkaterrimit dhe shume shpejt ajo nuk do te ekzistoje fare.
asnje nuk ja di vleren familjes sidomos brezi i ri sot ne kete kohe..........
Pa Emër
persa i perket mendimit tim besoj se familjet ose me thelle,shoqeria duhet te kete marrveshje midis brezave,gje e cila po behet e pamundur..duhet te krijojme nje ''projekt'' ne menyre qe e vjetra te mundohet te na kuptoj,te kutpoj nevojen per ndryshim :D

Shto komentin tuaj

5 + 6 =
Gazeta 'Shekulli' iu kërkon gjithë lexuesve të saj, që mundësisht të mos përdorin sharje, fyerje denigruese ndaj dinjitetit njerëzor nëpër komente. Në vend të tyre, faktet dhe argumentet tuaja logjike mund të jenë shumë më të fuqishme pa to. Me respekt dhe falemnderit për pjesëmarrjen tuaj, mjaft të vlefshme në punën tonë!

Ftojmë lexuesit, që nëse kanë opinione mbi shkrimet e botuara te 'Shekulli' apo mbi tema të tjera të lira, mund të na kontaktojnë në adresën: komente@shekulli.com.al


KM