Soft

“CNN”, listë me 100 plazhet më të bukura. Po ‘Albania’?! (Foto)

  • 04 Qershor 2013, 19:40
  • Përditësuar 20:38


Agjencia më e madhe e lajmeve, ‘CNN’ ka bërë publike listën me 100 plazhet më të bukura të botës. Në listë janë vende të ndryshme si, Greqi, Kroacia, Haiti, Japonia, etj. Ndoshta do të ishte e pritshme që në listë të ishte edhe ‘Albania’, duke pasur parasysh se keni një bregdet të pasur, por jo. ‘Albania’ nuk ka gjetur një vend në këtë 100-she. Ndërsa ne flasim në mëngjesi në darkë për rritje turistësh. Sot kryeministri Berisha në një miting në Roskovec të Fierit, tha se ndërsa pak kohë më parë nuk ekzistonte turizmi në Shqipëri, një vit më parë Banka Botërore e renditi vendin tonë në 10 vendet me rritjen më të madhe të numrit të turistëve. Ai premtoi se në vijim në Shqipëri do të mbërrijnë 7 milionë turistë. Ndoshta kjo do të jetë e mundur në vitet që vijnë.


Ja 10 plazhet më të bukura;


1.Grande Anse Beach, La Digue Island, Seychelles


2.Lampedusa, Itali


3.Grace Bay, Providenciales, Turqi dhe ishujt Caicos


4.Anse Source d'Argent, La Digue, Seychelles


5.Anse de Grande Saline, St. Barths


6.Cabbage Beach, Paradise Island, Bahamas


7. Wineglass Bay, Tasmania


8. Plazhi Meatra, Bora Bora, Tahiti


9.Plazhi Champagne, Vanuatu


10. Palaui Island, Cagayan Valley, Philippines


/Shekulli Online/Përgatiti: E.Sh/


 


Pa Emër
vetem shqiptaret besojne qe kane bregdet me te bukur se te tjeret
xhimi
A u kenaqet qe nuk eshte Shqiperia,shume mire qe e tregoni vehten qe nuk ju pelqejne plazhet shqipetare ,nuk ju pelqen qe Shqiperia te permendet per plazhe.
Pa Emër
SHQIPTARET ADOPTUAN ME TE KEQIJAT NGA EKONOMIA E TREGUT:MIRE QE U FUTEM TE FUNDIT NE LOJE,POR DUAM TE HIQEMI SI TE ZGJUAR,DUAM TE OFROJME SHERBIME E MALLRA ME CILESI TE KEQE DHE ME CMIME TE LARTA.NJEHERE BERA GABIMIN QE VURA KEMBE NE PLAZHET E SHQIPERISE,DHE U TMERROVA NGA SJELLJA JOPROFESIONALE,NGA CMIMET E LARTA DHE NGA MUNGESAT.JA KU ESHTE HALKIDHIKIJA ,MOR NJEREZ,ME SHERBIM TE PERSOSUR DHE CMIME NJEREZORE,JA KU KE TURQINE ME CMIME AKOMA ME TE MIRA.CA KUJTONI JU SE TE GJITHE NE BOTE NUK U DHIMBET PARAJA ,SE E KANE VENE ME MASHTRIME,DROGE E TENDERA KORRUPTIVE?JO,MOR TI ATA TURISTA QE PRISNI ,I KANE KURSYER LEKET NGA DJERSA E BALLIT.NE DONI TE VIJE KUSH PERMIRESONI SHEBIMET DHE MBANI CMIMET SA DUHET,SI TE GJITHE.,NE BOTE.
Shekui
Shqiperia ka problem te madh me plehrat, mungesa e rregullit, edukata e dobet e njerezve. Perpara vihet me pune jo me llafe dhe kafe.
Pisllek
Shumica e plazheve tona jane te qelbura me mbetje plastike dhe mut maloku. Deti dhe rona smbahen paster duke dhjere ne to. Ndaj noton 4 ore rrjesht Sala se e mban muti lart.
vlonjati
jam shume dakort me ate pa emer i ka bere 1 analize te vertete edhe pse nuk na pelqen neve,perpara ihet me pune
Gjithe bota ka det
Pa Emër: vetem shqiptaret besojne qe kane bregdet me te bukur se te tjeret


Ky ishte komenti me i bukur dhe i sakte.

Shto komentin tuaj

5 + 5 =
Gazeta 'Shekulli' iu kërkon gjithë lexuesve të saj, që mundësisht të mos përdorin sharje, fyerje denigruese ndaj dinjitetit njerëzor nëpër komente. Në vend të tyre, faktet dhe argumentet tuaja logjike mund të jenë shumë më të fuqishme pa to. Me respekt dhe falemnderit për pjesëmarrjen tuaj, mjaft të vlefshme në punën tonë!

Ftojmë lexuesit, që nëse kanë opinione mbi shkrimet e botuara te 'Shekulli' apo mbi tema të tjera të lira, mund të na kontaktojnë në adresën: komente@shekulli.com.al


KM