Kronikë

Prurjet e ujit, bllokohet aksi rrugor Gramsh-Elbasan

  • 04 Prill 2013, 07:58
  • Përditësuar 08:00

Reshjet e shiut të rëna ditëve të fundit kanë krijuar probleme në qarkullimin e automjeteve në disa akse.


Kështu, aksi rrugor Gramsh-Elbasan është bllokuar për shkak të prurjeve të lumit Devoll. Prurjet e lumit Devoll kanë rritur nivelin e liqenit të Banjës, të cilat kanë vërshuar në rrugë, duke përmbytur urën e Shushicës. Autoritet bëjnë me dije se automjetet mund të kalojnë vetëm përmes rrugës së vjetër. 


/Shekulli Online/Përgatiti: E.Sh/


 


Nuk ka komente deri më tani. Pse të mos jeni ju të parët?

Shto komentin tuaj

5 + 3 =
Gazeta 'Shekulli' iu kërkon gjithë lexuesve të saj, që mundësisht të mos përdorin sharje, fyerje denigruese ndaj dinjitetit njerëzor nëpër komente. Në vend të tyre, faktet dhe argumentet tuaja logjike mund të jenë shumë më të fuqishme pa to. Me respekt dhe falemnderit për pjesëmarrjen tuaj, mjaft të vlefshme në punën tonë!

Ftojmë lexuesit, që nëse kanë opinione mbi shkrimet e botuara te 'Shekulli' apo mbi tema të tjera të lira, mund të na kontaktojnë në adresën: komente@shekulli.com.al


KM