Botë

Koreja e Veriut “presion” Amerikës përmes Photoshop-it (Foto)

  • 27 Mars 2013, 19:00

Koreja e Veriut është akuzuar, se ka përdorur Photoshop-in në imazhet ku tregon se vendi është gati për të sulmuar SHBA-të.


Imazhet e publikuara tregonin mjete luftarake, që sipas vendit komunist dëshmonin se vendi është i përgatitur për të luftuar “armiqtë”.


Diktatori Kim Jong-un ka kërcënuar se do të sulmojë me raketa territore amerikane si Guam dhe Hawaii.


Pas kësaj shefat e propagandës kanë publikuar disa fotografi, që sipas analistëve janë të manipuluara dhe që vendi komunist nuk ka forcën ushtarake që pretendon.


/Shekulli Online/Përgatiti: B.M./


Pa Emër
Kemi fatin te jetojme dhe budalliqet prej kaposhi sy shpervjelun.
Keto mendojne se Amerika shifet me dylbi.I ha meraku dhe nuk i ndahen dylbive.
Keto e kane harruar si duket.E nese duhet per t'ia kujtuar te pyesin mikun socialist Kinez si qe puna e ambasades Kineze ne Beogradin e luftes per ti mbajtur frymen gjalle Milloshit(kinezshe Mi llo shit)
Pa Emër
O bablok a po e shef nji pele m'ate ane.Harxhove gjithe diten e natenme sy ne dylbi.A nuk ke pune tjeter te merresh.Kudes se do humbesh shikimin natyral.

Shto komentin tuaj

5 + 3 =
Gazeta 'Shekulli' iu kërkon gjithë lexuesve të saj, që mundësisht të mos përdorin sharje, fyerje denigruese ndaj dinjitetit njerëzor nëpër komente. Në vend të tyre, faktet dhe argumentet tuaja logjike mund të jenë shumë më të fuqishme pa to. Me respekt dhe falemnderit për pjesëmarrjen tuaj, mjaft të vlefshme në punën tonë!

Ftojmë lexuesit, që nëse kanë opinione mbi shkrimet e botuara te 'Shekulli' apo mbi tema të tjera të lira, mund të na kontaktojnë në adresën: komente@shekulli.com.al


KM