Politikë

LSI: Programi jonë me “këmbë në tokë”. Jo koalicion me PS-në

  • 24 Mars 2013, 12:44
  • Përditësuar 07:18

Lëvizja Socialiste për Integrim tha sot se tashmë ka gati një draft të programit të saj elektoral, të cilin e ka cilësuar real dhe me “këmbë në tokë”.


 Në një deklaratë për shtyp nga selia e LSI-së, Petrit Vasili tha se ky draft ka ardhur pas shumë konsultimesh me specialistë, dhe pas shumë seancave dëgjimore me njerëzit në të gjithë vendin, ku janë dëgjuar  shqetësimet e të gjitha kategorive, duke i formësuar në këtë program elektoral.


“Kemi ruajtur frymën e të qenit realist. Ne mund të themi që në konventën e prillit do kemi prioritet programin, i cili do marrë miratimin e të gjithë të zgjedhurve”,- tha ai. 


Përkundrejt të tjerëve që nuk janë aspak realist, madje shpesh shkojnë deri tek fantastikja, vijoi Vasili, çdo element i programit tonë ka një kalkulim të kujdesshëm lidhur me efektet financiare.


Vasili tha se programi i LSI-së ka një sens shumë të fortë social, sepse ka dy këmbët e tij thelbësore, ekonominë dhe punësimin. Po ashtu janë përfshirë edhe çështje të mëdha, si zhvillimi i bujqësisë, arsimit apo sektorit shëndetësor.


Programi pritet të marrë mirëkuptimin gjatë Konventës së Lëvizjes Socialiste për Integrim, e cila do të mbahet në prill.


Jo koalicion me PS-në


Vasili konfirmoi edhe njëherë qëndrimin e deputetit të LSI-së, Nasip Naco sa i përket koalicionit me PS-në. 


“Lëvizja Socialiste për Integrim nuk do të pranojë një koalicion me Partinë Socialiste me kushtet që kryesocialisti Edi Rama u ka vendosur aleatëve”,- tha Vasili. 


/Shekulli Online.Përgatiti: E.Sh/


 


Niko
Programi juaj eshte nje program pazaresh per poste ne qeveri. Populli do nje parti per Shqiperin e per popullin shqiptar.
Posht karieristet hajdut, vdekje tradhetarve qe tradhetojn cdo gje per te fituar vet.
vlora
po , jam dakort qe ti mbani kembet ne toke dhe jo si monika krye... qe i mban lart.
brace
Nuke e ule vten aqe shume PS,sa te beje kualicion me ju hajdutet e grupit te ndyre te koke lopes,ju flliqsirat e kombit,mashtruat shqiptaret na votoni te largojme komunstin,diktatorin e fundit nga pushteti,ju ndytsirat e ktije grupi fame keqe sote jeni ortake,dhe mbani ne pushtetin e pa merituar diktatorin e fundit,antishqiptarin e vertete,hajdutin e vrasesin e popullit te pa fajshem e te pa mbrojtur.Prandaj ju grupi juaj jeni me te neveritshmit e te gjitha kohrave para shqiptarve,populli eshte ne gjendje tju gjykoje per poshtersine e pa besine qe u keni bere shqiptarve,prandaje me 23 qershore do tju japin hakun qe meritoni,ju zdo hyni fare ne parlamente.
Pa te fare
Cjeni ftofur ne tajare ju derra.

Program per ndryshim dhe alternative mund te ofroje nje parti ne opozite po ju qe jeni ne qeveri mund te na thone pse nuk i zgatuat keto ide ne kater vjetet qe patet mundesine dhe pse do i zbatokeni tani qe doni te vini serish ne pushte???

Kokemedhenj jeni po vetem EKO keni brenda.

Hyh siktirisuni bande e shemtuar hajdutesh.
Patrioti USA.
Petrit Vasili ska qene ne gjendje te mbaj nje familje dinjitoze per vehten e vet, por e ka shkateruar ate dikur, kerkon ta mbeshtes populli, me keq akoma qe ben pjes ne nje parti hajdutesh e trafikantesh, qe fillojne nga kryemafjozi Ilir Meta, e deri tek Altin Rapua ish keshilltar i Ilirit per mardhenje me jasht, qe aktualisht vuan denimin kapital si trafikant ketu ne SHBA. Do jet fyerje dhe turp i madh qe PS dhe EDI RAMA te bashkepuojne per nje kualicjon me partin zuske e putane me emrin LSI ose sic mund ta quajme lidjja Sali - Ilir.
sali kari
Keta zagaret e lesh e lise presin se kush do te dale fituesi, dhe te kerkojne thelen e trashe ne 20% pushtet pa merita, dhe nje dite te mire te dalin nga kualicioni dhe te prishin qeverine , dhe te shkojne tek baba sali, hajduter kerma , copa mishi pa vlera, te gjithe duhet te ndiqen penalisht
xhimi
po kush u tha ju plerave qe ps do kualicion me ju hajdut dhe tradhtar,,do jete me negativia tiu lepij bythen juve te qelburve,,sic ka then dhe nje udheheqes-na u prish gjiza neve-se nuk beni kualicion ,,usht bastarda do dilni ne pension me 23 qershor,,do jepni llogari,.
Bardhi Tolabi
Po ne kete programin tuaj,e keni parashikuar perseri, qe edhe pse nuk do fitoni aq shume vota,do te merrni me shume se 20 perqind te vendeve te te punesuarve ne shtet.Vetem ky shembull tregon nje forme vjedhjeje programore dhe kushtezuese nga ana juaj,e bukes se atyre qe u takon.Edhe ky eshte nje kusht i juaji,qe deklaroni se nuk pranoni kushte nga PS-ja.Ja vetem edhe ky fakt,qe ju gezuat per 4 vjet,tregon se LSI eshte nje parti hajdute
Se fundi,PS-ja nuk ju ka ftuar qe ju te refuzoni ftesen.Ajo u ka vene nje kusht:largohuni nga qeveria,ne se doni bashkepunim me opoziten.Ju,qendroni sherbetore dhe pjese e hajduterise qeveritare dhe per kete aresye nuk ka bashkepunim me ju.Rini aty ku jeni dhe do merrni ate qe ju takon.Kalimin ne opozite dhe ndeshkimin per vjedhjet qe keni kryer.
xhimi
po kush kerkon kualicion me ju derra me ju plehra,,po te bej kete ps un do jem i pari qe nuk bashkohem me ps,,ju jeni tradhtar e treguat fytyren tuaj jeni te pabese,,ju duhet te jepni llogari para popullit per ato 700,000e e shume te tjera,.e di si tha enver hoxha ne nje rast per grekun na u prish gjza neve kjo gje eshte edhe per LESH E LI,,.
Pa Emër
Po kush ju do ju ne koalicion more zoterinj hajdute.Ne 23 qershor ka vetem RILINDJE KOMBETARE.
Devolliu
HAJNA E HAJDUTË të të gjithë vendit; bashkohuni me bandën LSI!
Me ZUSKËN LSI nuk humbet asnjë, të gjithë fitojnë.
Sikter mor qelbësira, paterica e kryekriminelit të Shqipërisë, shpellarit Salih Geddaf Gërdec Gërdallës me antiplumb!
Pa Emër
Them qe "pragmatizmi" i LSI do te vijoje ose do te kthehet ne lakun PSD+PDS+PDK+PDIU, pasi edhe PBDNJ po i largohet polit te trete ashtu si dhe FRD dite me pare. Berisha pas gjithe plotesimit te tekave qe nga 2009, do t'ua beje kerdine ne zgjedhje si ne 2011. Keshtu qe programi social i LSI ngelet fitorja e mandatit ne Fier. Sa lehte eshte te studiosh "pragmatizmin" e LSI-se
Vlonjati
Te lumte zoti Vasili.Kush bene koalicion me uzurpatoret e shesheve te Tirones,me hajnat si Kosta Bajraba,me bllokmenet e Europes,me aremiqt e rruges se kombit,Rruges se Aberit,hidrocentraleve te reja,protestave te dhunshme te 21 janarit dhe kelyshve bolshevik te Dushan Mugoshes dhe Milladin Popoviqit.
Pa Emër
NUK DO KENI FARE KOHE TE FUSNI NJERI NE BURG SE DO FILLONI TE

VIDHNI EDHE JU ME TE DY DUART SIC E KENI ADET O SALI K*RI.

NJE MALL JENI SI M*TI KAKA.
ke me e pesure
Utalle me popullin kure ike djathtas po populli nuk zen mend kurre se po I vjen dita qe te nxerrin krejte ng sitemi
hajduti
Utalle me popullin kure ike djathtas po populli nuk zen mend kurre se po I vjen dita qe te nxerrin krejte ng sitemi
Pa Emër
Nese populli voton LSI,PD do vertetoje qe,mos ti vije keq,asht populli me idiot i planetit.
Te ju them te drejten.Do me vije turp qe jam shqiptare.
Pa Emër
E vertet programi i LIS-se program me duar ne xhepat e shqiptarve dhe kembet ne korupsjon spektakular.

Shto komentin tuaj

6 + 6 =
Gazeta 'Shekulli' iu kërkon gjithë lexuesve të saj, që mundësisht të mos përdorin sharje, fyerje denigruese ndaj dinjitetit njerëzor nëpër komente. Në vend të tyre, faktet dhe argumentet tuaja logjike mund të jenë shumë më të fuqishme pa to. Me respekt dhe falemnderit për pjesëmarrjen tuaj, mjaft të vlefshme në punën tonë!

Ftojmë lexuesit, që nëse kanë opinione mbi shkrimet e botuara te 'Shekulli' apo mbi tema të tjera të lira, mund të na kontaktojnë në adresën: komente@shekulli.com.al


KM