Sociale

Mitingu i PD-së, administrata sillet në Tiranë me autobusë, fugonë dhe tren (foto)

  • 23 Mars 2013, 08:10
  • Përditësuar 08:16


 
Qindra autobusë në mënyrë të organizuar nga të gjitha qytetet e vendit kanë mbërritur në Tiranë, me simpatizantë të Partisë Demokratike por më se shumti punonjës të administratës shtetërore. Për të transportuar këta persona janë përdorur autobusë, fugona dhe një tren i linjës Durrës- Tiranë. Udhëtimi për ata që janë nisur për të marrë pjesë në këtë miting festiv organizuar nga Qeveria ka qenë falas. Rreth 120 autobusë nga kompani të ndryshme janë vënë në dispozicion të PD-së dhe mitingut me rastin e 21-vjetorit të fitores së parë të demokratëve në 1992-in.


/Nga fotografi i "Shekullit", Franc Zhurda/


 


kurbini
se kuptoi se per ca festohet ,
Mark.uk
Mire se PD u ka paguar rrugen,kurse Partia Socialiste edhe i shperblen me para ne dore.Bile ata huligantet e dhuneshem u ka dhene shuma te medha.Bile disa te shkret u ben mish per top.
faqezinj
fotografija me vajzen ne krah dhe duartrokitjetet, sidomos te Xhozit, me kujtojne ENVER HOXHEN. SIC DUKET i premtoi se mund te votoje 2 vjec.
G.Rushi
neokomunizem.
fatmiri
Perça e sundo, por jane muter ata qe marrin pjese ne keto "festa" kriminelesh, hajdutesh e maskarenjsh. Keta duhen hequr te gjithe nga puna pas 23 qershorit dhe te provojne jeten e emigranteve neper bote se u eshte fryre bytha e nuk dine se çfare bejne.
Pa Emër
Kjo s'eshte gje fare.
Kjo ishte nji prove gjenerale per diten e votimeve.Si udhezim per te levizur votuesit ne kete forme nga nji qender apo qytet tek tjerti.Ky organizim behet ne perkujtim te eksperiences e te gjithe kohrave te stadeve apo diteve te votimit cdo 4 vjet.Kjo i ka dhen fitoren PD-ke me stil organizimin vjedhes te Berishes.
zhaku`
Doni apo zdoni ju pak rendesi ka, rendesi ka se u festua 21 vjetori i rezimit te sistemit totalitar e sigurisht do vinin nga te gjitha rrethet,pra ishte feste .Ju e ngatroni me 21 janarin qe nuk ishte feste por dhune per te shkatru cfare tu dilte para me njerez te paguar dhe te genjyer te ardhur nga zona te thella qe nuk i lidhte gje e as dinin gje per cfare kishin ardhe por dinin vetem qe duhet te hidhin gure e cfar te mundnin ne drejtim te policve dhe ushtareve.
balo-qeni
me e keqja eshte se u shtua dhe nje pizeveng tjeter nje Eduart Selami qe akoma ka sterkalat e baltes kur hecte me Opinga te grisura e heshte para Partise Punes e sot bene si si trim .pfu rrace e poshter Qeni
mesuesja
Jemi te lumtur se ne kete miting nuk na detyroi njeri te shkonim, nuk na mori njeri mungesa. Protestuesit duhej te rrinin ne shesh deri me 15 mars, qe te protestonin edhe per masakren e Gerdecit, pasi drejtesia nuk eshte vene ne vend.Keta mjeshtrat e PD-se e shpikin tragjedine, se vdesin te dalin ne shesh, se nuk iu dhemb barku per Tomen e ngrate. Shyqyr qe nuk jane me ne pushtet , se ne mesuesit me shume rrinim ne shesh se ne klasa.

Shto komentin tuaj

7 + 8 =
Gazeta 'Shekulli' iu kërkon gjithë lexuesve të saj, që mundësisht të mos përdorin sharje, fyerje denigruese ndaj dinjitetit njerëzor nëpër komente. Në vend të tyre, faktet dhe argumentet tuaja logjike mund të jenë shumë më të fuqishme pa to. Me respekt dhe falemnderit për pjesëmarrjen tuaj, mjaft të vlefshme në punën tonë!

Ftojmë lexuesit, që nëse kanë opinione mbi shkrimet e botuara te 'Shekulli' apo mbi tema të tjera të lira, mund të na kontaktojnë në adresën: komente@shekulli.com.al


KM