Kosova

Reshjet e shiut, mbytet një vajzë 10 vjeç në Kosovë

  • 15 Mars 2013, 09:34
  • Përditësuar 10:13

Situata problematike si pasojë e reshjeve të shiut është paraqitur edhe në Kosovë, ku është shënuar edhe një viktimë.


Një vajzë 10-vjeçare ka humbur jetën nga përmbytjet e shkaktuara nga shirat e rrëmbyeshëm në Izbicë të Skenderajt. Vajza ka rënë të enjten aksidentalisht në një përrua, i cili ishte rritur nga prurjet e mëdha.


Hoti bëri të ditur se si pasojë e shirave të rrëmbyeshëm ka pasur edhe bllokime rrugësh, por aktualisht situata i është kthyer normalitetit.


/Shekulli Online/Përgatiti: E.Sh/


 


Nuk ka komente deri më tani. Pse të mos jeni ju të parët?

Shto komentin tuaj

6 + 9 =
Gazeta 'Shekulli' iu kërkon gjithë lexuesve të saj, që mundësisht të mos përdorin sharje, fyerje denigruese ndaj dinjitetit njerëzor nëpër komente. Në vend të tyre, faktet dhe argumentet tuaja logjike mund të jenë shumë më të fuqishme pa to. Me respekt dhe falemnderit për pjesëmarrjen tuaj, mjaft të vlefshme në punën tonë!

Ftojmë lexuesit, që nëse kanë opinione mbi shkrimet e botuara te 'Shekulli' apo mbi tema të tjera të lira, mund të na kontaktojnë në adresën: komente@shekulli.com.al


KM