Kosova

Djemtë e deputetit të PDK-së rrahin policin, Prokuroria i liron

“A e dini djemtë e kujt jemi, kush guxon të na arrestojë”, u kishte thënë Guximi policëve mëngjesin e 15 shkurtit. Policët e kishin marrë vesh se ishin djemtë e Adem Grabovcit, por njëri prej djemve të tij e kishte grushtuar policin.


Që policia ta merrte vesh se të kujt ishin djemtë arogantë, ishte përkujdesur vetë i ati i tyre, deputeti Adem Grabovci. Ai kishte shkuar personalisht natën në Stacionin Policor të Fushë-Kosovës. Të kujt janë e kishte marrë vesh edhe prokurorja e Prokurorisë Themelore të Prishtinës, Merrushe Llugiqi, e cila i kishte urdhëruar policët e Stacionit të Fushë-Kosovës që të lironin Ngadhnjim (21) dhe Guxim Grabovcin (19).


Ky i fundit është djali i vogël i deputetit të PDK-së, dhe s’ka hezituar të sulmojë fizikisht të premten e kaluar policin për shkak se policia kishte ndaluar vëllanë e tij, Ngadhënjimin.


Prokurores i është hedhur i gjithë faji nga Policia e Kosovës, se pse nuk ishin arrestuar të dyshuarit, të cilët i kishin shkaktuar një të çarë mbi sy policit Avni Selaci duke e sulmuar në vend të punës, shkruan koha.net.


Përveç lirimit të menjëhershëm pas dhënies së deklaratave nga të dyshuarit, sulmin kundër personit zyrtar dhe pengimin e personit zyrtar në kryerjen e detyrave zyrtare, ajo e ka kualifikuar si kundërvajtje e jo si vepër penale të dënueshme deri në 8 vjet burgim. 


/Shekulli Online/Përgatiti: E.L/


Paedukate
Edhe nje merezi. Po si mundet qe djali i politikanit mund te bej gjithcka ndersa djali fukarase asgje? O zoteri Grabovci po ju duhet te jeni shembull per popull jo vetem se jeni politikan por edhe nga mosha duhet te ishit te edukuar ndryshe. Nga Kurani i famelarte thuhet se femija edukohet 20 vjet para lindjes. Kjo na jep te kuptojme se, qe te jemi ne te edukuar duhet qe prinderit tane te edukoheshin si duhet. O Zot na eduko ty sepse shpresat na kane mbetur vetem tek ty. Amin.
Kosovastani
Shqiptaret ne trojet e tyre kane treguar se nuk njohin autoritet pervec vetes, ne jemi trima (budallenj) dhe kjo shihet pse serbi, greku e turku na kane sunduar per vite dhe shekuj. Kjo sjellje shihet si ne rruge ashtu dhe ne politke. Nje pyetje do ti beja femijve te ketij palo deputeti "a do te kishin guxuar djemt trima prej babit te kishin goditur policin serb????????
Keshtu sic do te kishin guxuar ne kohen e komunizmit ca trima te diteve te sotem te fyenin dhe jo me te goditnin policin.
Goditja e uniformes denohet normal me ligje dhe procese, jo me vrasje sepse kemi dhe esktrem por kjo sepse ne krye kemi Bac Sali Ram Berishen nga shkolla e partise i cili na doli me ekstrem se enveri.
Pra me pak fjale ne duam dajak per te zbatuar ligjin dhe smesuam gje si nga diktatura komuniste si ajo e serbit, grekut e turkut. Jemi akoma te papjekur, mesjetar dhe akoma vritemi per fjale goje ose pse me pe shtrember. Pra jo tre ligje po as 3000 nuk behemi njerez per tu futur ne europe me mentalitet, dhe jo me letra.
baca baba
Shih baben cfare surrati imagjinoni femija si del "gamor ti e gamor kush t'vuni sot e neser valon druni" haha:)))))))
qeshni shqiptare e qani se kush perfaqson kombin tone, kto qe na duan te miren.
Burim BARDHDRINI
Nga Guximi/tari/ dhe Ngahnjimi/tari,ashtu i kishte ndodhur policit në detyrë,mund t'i ndodhë çdokujt tjetër.E shihni se çfarë simbolike kanë këta emra.Babi i tyre,nuk është quajtur kot nga Hashimi "Shef i shefave",dhe,ai,Adem Grabovci,në çdo betejë,pra edhe në UÇK/nëse në ëndër ka marrë pjesë/,duhet të ketë shfaqur guxim,andaj,nuk ka munguar ngadhnjimi.Dhe,djemtë e tij,për të vërtetuar se nuk i kanë ata emra kot,"zgjatën" dorën edhe në policin e Bajram Rexhepit,Minister i Rendit dhe policisë.Adem Grabovci,koqemadhi,vrap në polici,për të liruar djemtë e tij.Pse jo,ai është edhe shef i Bajram Rexhepit,poashtu edhe i Ministrit të drejtësisë,Kuq Kuqit/dy herë i kuq si zjarri,se është edhe zv.kryeministër.Policia,kur ishte milici popullore,vështirë se kush "çonte dorë/ në milic,kurse tash,që është e shtetit,më falni vetëm e Thaçit dhe Rexhepit,mund të rrahi sa herë të dojë popullin,kurse fëmijët e funksionarëve -jo,edhe ata kanë imunitet,sidomos të Grabovcit,si shef mbi shefa.
Burim BARDHDRINI
Nga Guximi/tari/ dhe Ngahnjimi/tari,ashtu i kishte ndodhur policit në detyrë,mund t'i ndodhë çdokujt tjetër.E shihni se çfarë simbolike kanë këta emra.Babi i tyre,nuk është quajtur kot nga Hashimi "Shef i shefave",dhe,ai,Adem Grabovci,në çdo betejë,pra edhe në UÇK/nëse në ëndër ka marrë pjesë/,duhet të ketë shfaqur guxim,andaj,nuk ka munguar ngadhnjimi.Dhe,djemtë e tij,për të vërtetuar se nuk i kanë ata emra kot,"zgjatën" dorën edhe në policin e Bajram Rexhepit,Minister i Rendit dhe policisë.Adem Grabovci,koqemadhi,vrap në polici,për të liruar djemtë e tij.Pse jo,ai është edhe shef i Bajram Rexhepit,poashtu edhe i Ministrit të drejtësisë,Kuq Kuqit/dy herë i kuq si zjarri,se është edhe zv.kryeministër.Policia,kur ishte milici popullore,vështirë se kush "çonte dorë/ në milic,kurse tash,që është e shtetit,më falni vetëm e Thaçit dhe Rexhepit,mund të rrahi sa herë të dojë popullin,kurse fëmijët e funksionarëve -jo,edhe ata kanë imunitet,sidomos të Grabovcit,si shef mbi shefa.E shihni në foto babë dhe djalë,si e kanë gojën të hapur,njësoj,me një dallim të vogël,djali e mka hapur pak më tepër.
emri
despotet pjedhin despota
Atdheu
Ne SH.B.A. Polici eshte organ egzekutiv i ligjeve dhe Kushtetutes.
Mund edhe te gaboj, por i humb te gjitha, Pervojen e punes te beneficuara, Autoriten ne organet Shtetrore, Punen dhe mundesin e punesimit ne ndonji vend pune tjeter...
Por ngrite dore ne policin...Ishalla ta kan be hallall prinderit.
Ne raste te tilla ne SH.B.A kur femijet nuk Jan mbi 21 vjecar, sa Prindi nuk mund te i ik pergjegjesise juridike.
Keta guximtar e ngadhnjimtar ( pas lisi ) keshtu ju rritet mendja dhe nji dite perfundojn ne burge sikur Dy cunat e Kryekomunistit me von Drejtor i Bankes qendrore te Kosoves Hashim Rexhepi ne burge Baba me dy cuna.
Alternative eshte qe dikush i qetson duke ua be edhe nji sy ne mes te dyve.
Te tillet nuk i duhen as Kombit, as Shtetit, as Familjes se tyre.
Te tillet jan dore e zgjatur e armiqeve kunder Popullit te tyre.
flamuri
sa te cudshem jemi ne shqiptaret kur ishte policia serbe ne kosove si shum urte rrinte babai dhe keto cunat tani e paskan babane nje deputethajdut dhe hedhin sh.... perpjet turp eshte cfare njerez udheheqin shqiptaret
Ballisti (KS)
"Ngadale beg se ka hendek", mos keni gajle se edhe ky me te bijte, nji dite do perballet me hundeleshtin si shume e shume tjere, ka kalua koha te thuash baba im eshte ky apo ai, kujte i plasi cfar, dhe kush eshte baba yt?
Pa Emër
nese polici lere qe se mbron ligjin po as veten , vaj halli per ne. populli e meriton nje udhheqje tjeter
albert
Adem Grabovci eshte nje idijot i cili ( se bashku me shoket e tij) e shkaterroi Kosoven. Sipas disa burimeve, ai jo vetem qe eshte i perfshire ne afera korruptive, por eshte i perfshire edhe ne vrasje politike. Dhe femijet e nje idijoti nuk munden te jene te qyteteruar, por do jene idijot si babai i tyre.
Pa Emër
nese polici lere qe se mbron ligjin po as veten , vaj halli per ne. populli e meriton nje udhheqje tjeter
turp
o djemt e halabakut!!per ju nja dy fjale, se kjo me ka mbet vetem! ju kam larg me ju peshty nfytyre!halabaket me thinja jane nje rrezik aktual akut per nacionin tone!shume popuj me pare pikerisht prej ndodhive te tilla jane shkaterruar, se kur behej fjale per zbatim ligji per njeriun e zakonshem -nxitonin ta zbatonin ate, kurse tek familjaret e vet.... shkojne me i bo presion ligjit!!1 a e di ti kush jam une?? po e di mire se kush je i tha, je ai qe ke ne bark dicka qe mban ere te keqe dhe qe kur te vdesesh po ste futen ne dhe qelb dynjone!!!ky je ti!
jaha
AH MEDET PO TE ISHTE POLIC I SERBISE JA KISHE DREDHE KOQET
shogun
hahahah turp tju vin filluane legenat jam ai jam ky sikur ne shqiperi ka mungesa shum ... se duhet nga nje her te fortit
Pa Emër
Duhet te turperohet babai i juaj p?r edukaten qe u ka dhen por qka t?epres njeriu tjeter nga femijet e nje njeriu pa edukat kriminel dhe hajn si adem grabovci
marjashi
Sa popull i cuditshem, nuk i kuptoni gjerat elementare. Puna e policve nuk eshte me i kontrollue te bijte e AG por te njejtve duhet me ju sigurue rruge te sigur. ATA nuk jane gjithcka, ATA jane te bijte e DIKUSHIT.
Rendi
Cdo polic i Kosoves duhet ta beje mision te jetes dhe karrieres per te vendosur ne vend, nderin dhe respektin ndaj ligjit, duke rrahur rende djemte e Grabovcit...nese nuk e bejne me mire te fillojne te praktikojne pederasti politike dhe morale.
Pa Emër
çka po ndodh, ska ma burra tja gjejn venin ktyre kafshne qi rrahin reprezantusit e shtetit...mbylljeni frymen ktyre shkjajve te rij
SHQIPTARI
E cfare mund te presesh nga nje deputet demoKRISTIANE dhe femijet e tij? Sigurisht qe jane aq injorante dhe te pashpirt sa ishin kryqetaret gjate kryqezatave me Papa-nazistin ne krye!!!
Pa Emër
jemi shtet vk.
ilir ademi
se dij deri kur do te ju shkon kumlli mbi uj veq kta te gjithe qe jan te perfshim ne kto pun te pa ligjesheme dhe mendojen se ase zoti nuk egziston per ta ka mu ju qkerdhye N dikur heret apo von ka mi jav be dikushe 8-me 2 herdo kuredo kemi mi pa tu i pshurre syte

kosova
TURP TJU VIJE MORE HORRA, JU MEGJITH BABAIN TUAJ KRIMINEL.
alija
Keta djemt e shkive duhet mi disciplinue dikush, tue ju kallxue qysh dhine arusha!!!!!!!
albert
O SHQIPTARI, po kush te tha more hor qe keta jane te partise demoKRISTIANE? Po a thua vertet nuk e di qe keta hora jane te partise se Hashimit?
CAMI
Keto lloj tipash,si edhe pozocioni i tyre qe jane te biret e politikaneve,DUHEN BERE SHEMBULL EZEMPLARE PERPARA LIGJIT,dhe keshtu ai qe eshte popull i thjeshte,duhet ta pyesi mire vehte veten perpara se te bejne nje gje te tille.

Eshte thjesht edhe shkurt kjo lloj politike.
Por me sa shohe te korruptuarit jane brenda ne QEVERI.
Peshku qelbet nga koka i thone nje fjale te urte popullore.
bashkim afghanistani
O shtet i poshter jemi ne ,kta bir qena duhet me vdekje mi denue,por kta skan faj se ne Kosov eshte shteti mafioz ne krye me Hashim kalin edhe Adem Grabovcin(Gomarin plak)
flamuri
kjo si puna e ketyre cunave eshte si puna e bullgarit gomarit dhe shqiptarit paskan baben nje deputet rrugac dhe krenohen ah fytyre millosheviqi ky deputeti paska

Shto komentin tuaj

1 + 4 =
Gazeta 'Shekulli' iu kërkon gjithë lexuesve të saj, që mundësisht të mos përdorin sharje, fyerje denigruese ndaj dinjitetit njerëzor nëpër komente. Në vend të tyre, faktet dhe argumentet tuaja logjike mund të jenë shumë më të fuqishme pa to. Me respekt dhe falemnderit për pjesëmarrjen tuaj, mjaft të vlefshme në punën tonë!

Ftojmë lexuesit, që nëse kanë opinione mbi shkrimet e botuara te 'Shekulli' apo mbi tema të tjera të lira, mund të na kontaktojnë në adresën: komente@shekulli.com.al


KM