Politikë

Berisha: Bijtë e etërve hoxhistë do t'i rrëzojmë më 23 qershor (video)

Kryeministri i vendit, Sali Berisha ka mbajtur një fjalim në sheshin “Demokracia” me rastin e “20 shkurtit” që shënon rrëzimin e bustit të Enver Hoxhës.


“22 vjet më parë, në këtë shesh, studentët liberator morën vendimin për sakrificë sublime, ndërmorën grevën epike të urisë, grevën më masive të lirisë që kishte parë Evropa dhe bota, për heqjen e emrit të diktatorit Enver Hoxha nga universiteti në të cilin ata studionin. Këta vajza e djem, me një vendosmëri të madhe, me një guxim të jashtëzakonshëm, të vendosur për sakrificën më të madhe, u ngujuan, për nderin, dinjitetin, lirinë e mbarë shqiptarëve”, tha Berisha.


Kreu i PD-së tha se edhe pas 22 vitesh nga rrëzimi i bustit të Hoxhës, trashëgimtarët e regjimit totalitar po kërkojnë të rimarrin pushtetin.


“Pas 22 vitesh, të përmbysjes së diktaturës hoxhiste, si në asnjë vend tjetër, bijtë e etërve hoxhistë, pasi pushtuan kreun e PS-së, guxuan të ndërmarrin përmbysjen me dhunë të pushtetit tuaj, të dalë nga vota e lirë. Ata gabuan dhe ne u themi edhe njëherë se, pushtet me dhunë në këtë tokë nuk do të merrni kurrë”, u shpreh Kryeministri.


"Pas 22 vitesh, ata  me një verbëri të plotë politike, përdorën pushtetin që u kanë besuar zgjedhësit shqiptarë për t’u ngritur atyre, në rrugën e integrimit, murin e turpit, murin e bllokimit. Por përsëri ata gabojnë. Kësaj radhe gabojnë për të mos mundur të gabojnë kurrë më. Kësaj radhe, me votën tonë, ne do të firmosim fundin e tyre, fundin e merituar”, shtoi Berisha.
/Shekulli Online/Përgatiti: R.K./F.S./


Pa Emër
Ne 23 qershor o Sali hund derri preshin e gjate dhe dy rrotet e renda, do ti shijosh kur ti mbash brenda,ta ka qejf by..a dhe ta ndijell zemra
Shpellaret
Shpellaret po festojne... ha ha ha
Anon
Shoku sekretar i PPSH prane spitalit te Tiranes. Neser Philip Reeker ka per te te shpjeguar pse jeleku anti-plumb qe vesh ti nuk te shpeton dot.
Pa Emër
I nderuar z.Berisha,demagogji qe nuk pi me uje...

Nuk e kuptoj kush eshte Hoxhist....!?

Si demagog,shpifes,Politikan Pritash dhe Kriminel ju jap note maximale por nuk jeni per te qeverisur nje popull,sado i varfer menderisht te jete....
Naganti i shqipètarit qè nuk bèn baaam
Hoxhiste dhe bir hoxhe jeni ju zoti me nder k/m. Enveri ka patur dy djem dhe nje vajze dhe per ata nuk eshte folur qe duan te marin pushtetin edhe perse e meritojne shume me teper se femijet e tu dhe nipi i Zogjit. Ky kunderevolucioni juaj i epokes se "bronzit"eshte fitoria me e madhe e jotja dhe e serbise dhe nuk ju perket aspak shqipetareve qe kane sakrifikuar per atdheun, qe e rindertuan dhe e ngriten ne kembe shqiperine vetem me forcat e tyre per 40 vjete. Ndersa regjimi juaj per 22 vjete dhe me ndihmen e Russise, Serbise e te djathtes se dhjere europiane na keni kthyer ne vitin 1947. Ndaj TI kriminel i krimineleve, hajdut i hajduteve, tradhetare i tradhetareve nuk keni aspak te drejte te zeshe ne goje ato qe ju keni sherbyer me servilizem per ti permbysur....pasi jeni shume e me shume i zi , i keq i pa bese etj, se ATA.
emigranti
'Beshtyn lart,te bie ne fytyre' thote populli.

Fjale e urte e pershtatshme per Berishen.

Zezakun laje sa te duash,i bardh nuk behet.
Zef Kallami
O Sali Plehu dhe te gjithekush qofshin te djathet dhe te majte.Jeni mosmirnjohes krijimit te shkollimit tuaj nga grehinat e universitetit te bera nga diktatori Hoxha.

Sa do qe te hidhni balte mbi kontributin e Hoxhes ne ndertimin dhe modernizimin e vendit.Historia nuk mundet ta shuajn.Perkundrazi kontributi i tija ia imponon historise dhe historianve te cdo ngjyra dhe te cdo shteti te botes ta deklarojne me gojen dhe shkrimin e tyre qe,Universiteti i pare ne Shqiperi u ndertue ne kohen e monizmit nga diktatori Hoxha.

Jo vetem kaq.Por la me veper te patundeshme.E bija dhe dhendri i diktatorit Hoxha.Ndertimin me arkitekturen mjafte te mrekullueshme ngritjen e Muzeut te Krujes per ndere dhe krenarin kombetare te heroit kombetar Skenderbeut.Ndersa ti pleh Berisha hoqe statujen e Skenderbeut ne Burrel dhe vendose aventurierin,hajdutin,tradhetarin kombetar me titull nderi kombit dhen nga yzmeqaret e tu.Kaq mjafton te kuptoj kush don te kuptoje nga populli se c'vlera pushteti keni ndertu me kete allah allah demokraci.
Aliu nga Selenica
20 JA C'BERI TIRANI SALI BERISHA PER 22 VJTE.pasi u hoqi akademin e shkencave dhe me tendence per korrigjimin e historise ka tentuar te heqe faqet e historise thesare te shqkelqyera duke u munduar te vej dore deri dhe tek historia e Skenderbut, tek Ismail Qemali e shume te tjera. Ka pordhosur epopen me te lavdishme te luftes Nc-çl e plote probleme te tjera. Pra Berisha tenton te vej ne histori ato rryma politike qe i kthyen pushken kualicionit antifashit botrore gjate luftes Naciaonal-çlirimtare. A ka mekat me te madh sa te tallesh me heroit dhe deshkomet e kombit.?

21 JA C'BERI TIRANI SALI BERISHA PER 22 VJTE.pasi kohet e fundit shiti detin ku po te mose ishte PS e shqiperise qe ta denanconte ne gjykaten kushtetuese neve sopt do te kishjim 355 milje det me pake . 355 milje ajre dhe drit me pak dhe 355 milje tok me pak. pra berisha duhet te jape llogari para poullit shqiptar per keto akete historike, kaq te rende per popullin shqiptare

22. JA C'BERI TIRANI SALI BERISHA PER 22 VJTE.pasi e mbushi shqiperin me plehra te evropes.Pa marr parasyshe rreziqet qe i sjell vendit

Te gjith ata qe shkojne pas Bewrishes le te lexojne ne radhe te pare keto komente te mijat.Ket nuk e thm per te shitur mende jo se nukl eshte per te shitur mende pore eshte nje hall i madh per popullin shqiptar. Shqiperis i ka ren nje mort i madh per keto 22 vjet.Nev nuk ishim ne lufte qe te kemi kaqe shum viktima, ase nuk ishim ne fronte te luftes qe grekrit te nma pushtojne teritore.Jo ne jemi ne paqe pretendojme se jemi edhe ne demoktaci atehere si do te vritemi pa gjyj ne demokraci, si do te digjemi ne flake ne demokraci.? Te gjitha keto qe shkrova duhjet te ballafaqohemi dhe pasttaj pasi te ballafaqohemi ne se eshte per te bere parade le te bejme.! Pore ne se eshte per te ven duart ne koke ti vejme. Nes e duhet ti therrasim vbetes ti therrasemi dhe jo vetem te degjojme perral;lat e Berishe, para se ti degjojme keto perrall te ketij Tirani ballafaqohuni me faktet qe un ju paraqita.!
Aliu nga Selenica
17. JA C'BERI TIRANI SALI BERISHA PER 22 VJTE.. kur shendetsia shqiptare eshte shkatrruar dhe demtuar totalishte.Populli nuk ka para per ti perballuar problemeve shendetsore. U mbyllen mijra ambulanca ne fshatra, dhjetra qendra shentesore.Sherbimi spitalore u shkatrruar i teri.u fute m mitmarrja ne sherbimin shendetsore ne te ngjkitha kategoeitew etje.

18. JA C'BERI TIRANI SALI BERISHA PER 22 VJTE., rehabiletoj tradhetari Mbretin Zog.koloboracionistin dhe tradhetarin e kombit shqiptar, mikun e ngushte Nikolla Pashicit.Lexoni konventen Nikolla Pashic ,??Ahmet Zog dhe do te bindeni. Ahmet Zohu vrasesi i patrioteve dhe herojve shqiptar, Hasan Prishines ,Bajram Currit, Riza Ceroves, Avdi Rustemit Deputeti i Kosoves, Elez Isufuin, Patriotin dhe firmatarin e Pavarsise se Shqiperise Luigj Gurakuqin e plote te tjere. Ahmet Zogu njelli si Berisha qe shiti Detin dhe ai kishte shitur Shenaumin, Vermoshin dhe si tradhetar ai nadloi cetat luftarake te Kosoves te ankaroheshin ne prapavijen e tyre teke Nena Shqiperi. Imagjinoni vllejze shqiptar c'do te ndodhte me Kosoven ne se Qeveria Socialiste do tu mbyllte kufirin, por jo vetem qe nuk ua mbylli pore dhe i ndihmi deri ne pavarsin e tyre. E ja Pra se c'beri Berish Ja se c'u solli shqiptarve si ndryshim.

degradua ne nivel shume te ulta, ku hiustorikisht nuk munde te krahasohet kurre me historin 50 ,??vjeçare te sistemit te kaluiar.

19. JA C'BERI TIRANI SALI BERISHA PER 22 VJTE.pasi la shqiperin pa armaten ashqiptare. Jemi i vetmi vende ne bote qe nuk kemi armate. Berisha ,??mburret,?? me hyrjen ne Nato. Pore perse vendet e tjra kan ushtri bile edhe te sofistikuar me tekniken ma moderne te kohes ndersa ne shqiptaret duhet te jemi pa armat si ne kohen e turkut ku shqiperia nuk ishte shtet per te mabajtur ushtri.? A ka mekat me te madh se sa djali shqiptar te jet i privuar nga njohja ushtarake..!
Aliu nga Selenica
13. JA C'BERI TIRANI SALI BERISHA PER 22 VJTE.pasi Nuk harrohet vjedhja e shqiptarve , me Lule Bashen ne rrugen e kombit. Ne perudhen e berishes lulzoi edhe me shume korrupsioni si rezultat i luftes kunder korrupasioni nga opozita sote jane 4 Ministrat,qe jane te penalizuar ? A nuk eshte mekat te pasurohesh ne kurriz te shqiptarve.? Zoti nuk thot te hash djersen e tjeteri. Ky rezultat beri qe shqiperia te mos afrovet si vende kandida perse.? Se Berisha punoi keq.

14 JA C'BERI TIRANI SALI BERISHA PER 22 VJTE.Pasi me daten 21 Janar 2011 ne demonstraten e organizuar vrau 4-ter, veta dhe dy te tjer vdiqen pas demonstrates si rezultar i reflekseve te kesaj ngjarje. Pra Berisha krijoi nje , histori te zeze njelloj si Rexzhep mitrovice qe gjakosi rruget e tiranes me 4 shkurt te viti 1944, pra edhe ky gjakosi bulevardin me 21 Janar si Rexhep Mitrovica. Pra ne histori do te ngelet: ,??Satrapi Berisha dhe bulevardi i pergjakur.,??

15. JA C'BERI TIRANI SALI BERISHA PER 22 VJTE.pasi nuk ka te ndalur.Per te mbajtur pushtetin tashme me pushtim ai vjedh dhe pushton organet e pavarura si gjykat e KQZ per te mbajtur pushtetin me force. vjedhjen e votave nga qeveria dhe mosberjen e transparences. Berisha dhe Meta nuk ben transparencen duke e lene pa legjitimitet qeverin e tyre.Vjedhja e votave eshte kthyer ne sistem nga keto qe thashe me larte. Kjo histori po e ben shqiperin te rrezikoje republiken. Shqiperia ne rrezik nga keta njerz qe historikisht qe 20 vjet vazhdojne ta pushtojn demokracin shqiptare dhe asnjeher ta fitojne.

16. JA C'BERI TIRANI SALI BERISHA PER 22 VJTE.pasi Kur berisha e mori popullin shqiptar 95 % ishin te arsimuar tani shqiparve u hoqi diturine.Nuk ka mekat me te dhembshme sa te lejsh nje pjese te femijeve shqiptar pa arsim ku nuk dine te shkruiajne ase emrin e tyre dhe ne vende te firmes do te vendosin gishtin. Aktualishte sot kemi 13 % e te rijve pa arsim fare.
kubini
Ha-ha -aaaaa
Po ti ke qane e je komuniste
Aliu nga Selenica
11. JA C'BERI TIRANI SALI BERISHA PER 22 VJTE.pasi kur ,favorizon qarqet atishqiptare Greke, sote pas 20 vjetve demokraci u del para shqiptarve dhe u thot. Ja une ua solla Janullatesin ne shqiperi dhe humba autoqefalin e kishes Ortodoksde shqiptare.? Per kete dualet juve te dashur qytetar qe rezuat diktatorin, me duar tona rrezuam nje diktator dhe sollem nje Tirane.? venjen ne krye te kishes autoqefale shqiptare nje prifte Grek te çuajtur Janullatasi.i cili kurr nuk ka qendruar ne pozicionin e tije fetar por eshte marre me politik te hapur antishqiptare. Konkretishte.

- Ngritja e momerialit te ushtarve grek ne tokat shqiptare. Me kockat e te vdekurve tane.

- Dhenjen e 355 milje det Greqise.

- Lufta e tije per greqizimin e shqiperise ku hape shkolla greke edhe atje ku nuk ka minoritet,grek.

- Regjistrimi i poullsise mbi baz vetdeklarues si dhe rregjistrimi i pasurise se palujtshme te minoritetit grek nga qeveria greke?

-Deklarata e Konsullit Grek ku deklaron qe Korrça eshte Greqi etj.

-Para realizove 12 pikat e Mici-Tacesit qe ti dhe qe ne vitin 1992. Pra Berisha sot duhet te jape llogari para qytatarve shqiptar dhe para zotit.-Berisha hoqi dore tersishte nga keresa per zgjidhjen e çeshtjes çame. Keto kerkesa per rregjistrim jane hjedhur poshte nga 5-se fuqite e medh qe ne vitin 1919 dhe sot ato po vihen ne zbatim nga nje antishjqiptar qe eshte Berish.Po kjo nuk eshte humbje morali,Ky ka humbur shqiperin.!

12 JA C'BERI TIRANI SALI BERISHA PER 22 VJTE.pasi kur nxore shqiperin ne shitje.Shqiperia nje evro . Nje shitje e tille nje mashtrim i tille ka krijuar nje mekat te pa pa pare ndonjeher.Ne keto kushte Serbet turravrap me Fazliçin vazhdojne te gelltisin ekonomin shqiptare dhe me vone edhe te realizojne qellimet e tyre te mbrapshta kunder shqiptarve.Ky eshte makati me i madh qe i bere popullit shqiptar.
Bato Mokra
SRB-i,shoku sekretar i org.baze te PPSH te Spitalit, urinëlidertransportues:Po pasi t'i rrezosh bijte e etërve hoxhiste (te shokeve te tuaj te VARKES), qe eshte flamuri i trete qe te priu dhe e valvit ne keta 22 vjet (antikomunizmi dhe antikorrupsioni)çfare do te hane shqiptaret? Ulerimat histerike tuajat? Kopene e banditeve tuaj perverse, mediokrit me te medhenj qe ka njohur ky vend ne historine e tij? Njerezit me te korruptuar qe e kane tullacëruar kete bukuri qe quhet Shqiperi?

Degjoja zera ne ritualin tend te cmendur alahitlerian e alamusolinian, qe therrisnin "Fitore, fitore" dhe m'u duken si zerat e atyre qe joshin kliente, kryesisht nga provina dhe, me pare se te shkojne ne shtrat me ta, u japin viagra!
Aliu nga Selenica
7 JA C'BERI TIRANI SALI BERISHA PER 22 VJTE.pasi me qellime te caktuera e futi vendin tone ne organizaten islamie Berisha po perpiqet te krijoi kushte per talebanet ne shqiperi kjo u vertetua edhe gjate viteve 1992-1997.

8. JA C'BERI TIRANI SALI BERISHA PER 22 VJTE.pasi Kur bere Shkatrrimi e industrse sone qe u ndertua me mundin dhe djersen tone. Berisha dhe Jozofina e shiti per skrap. Ne se Enveri bente nga nje veper ne çdo pesvjeçar Saliu dhe Jozofina , vite pas viti qe 20 vjet shkatrroni duke i hequr keto vepra edhe nga harta e shqiperise

9 JA C'BERI TIRANI SALI BERISHA PER 22 VJTE.pasi. vrau ne Gerdec.?. Dhe qendrimi i qeverise eshte tejet mashtues, fajtoret jo vetem qe nuk denohen pore edhe behen ministra.? A nuk eshte nje histori mekatare , ku Berisha me Gerdecaret , ku nga ky gjeten vdekjen 26 veta dhe 355 te tjer u plagosen Kata nuk u vran se ishin ne lufte pore u vrane per te perfituar vet dhe oborri qeveritar. shqiperi.? Ndofta kjo te duket pake .

10 JA C'BERI TIRANI SALI BERISHA PER 22 VJTE.pasi Ku hoqe ligjin dhe vendose kanunin duke futur ne hasmeri gjysmen e veriut jane i ngujuar mijra femije shqiptare per efekte te gjakmarrjes femijet, nuk shkojn dote ne shkolle. Berisha qellimishte zv/soi ligjin me kanunin kjo nxiti vllavrasjen duke krijuar nje hasmeri te dyfishte ne njeren ane popull i mes veti dhe nga ana tjeter populli me Sali Berishen. Nga dokumetat e shoqates se pajtimit te gjeqeve deri tani vllavrasja ka marre 10 000 viktima. Pjesen me te madhe e ze veriu i shqiperise nga eshte dhe ky kryeminister fallco dhe vendi i tije Tropoja zen vendin e pare. Ky vet eshte nga Veriu e dine mire psikologjin e malsorit perse nxite vllavrasjen? Apo per tu hutuar ata qe te mos kerkoj llogar,
Aliu nga Selenica
2 JA C'BERI TIRANI SALI BERISHA PER 22 VJTE.pasi i ,theue embargon botrore te naftes kunder Serbise Sali Berisha i dha Nafte Serbise , nafte e cila vuri ne levizje maqinerin luftarake te Sllobodan Millosheviçit kunder poullit vlla te Kosoves. Kunder nje populli te pa mbrojtur. . Nafta e Berishes vrau gra ,femij, njerz te pa fajshem. Ne Kosove e Bosnje. A ka humbje nderi te shqiperis me shume se kaq zotri ,??intelektual,??.

3 JA C'BERI TIRANI SALI BERISHA PER 22 VJTE.pasi, bere , rrenimin ekonomik nepermes firmave piramidale si dhe renjen e shtetit.Kjoskzimi i qyteteve dhe veçanrishte i Tranes.? Nga kjo ngjarje gjeten vdekjen mijra shqipatr te pa fajshem. Ai u talle me kete popull bashk me Fatos Nanon, kur thoshte: Ti Berish, i veshe Nenat shqiptare me te zeza. Ndersa Berisha Nanos, i thoje :ti je klani zemunit. Dhe tani hani bashke.

4 JA C'BERI TIRANI SALI BERISHA PER 22 VJTE.pasi para 20 vjeteve mashtroj puntoret , ku ne programin e PD-se ishte berja e minatorve puntor bashkohore po ashtu dhe profesione te tjeraBerisha ua mbylli deren e punes puntoreve duke i flaken ne rruge te madhe . Si u be me minatoret e Burrelit.Ku gjenden sot ata.? Si po hiqet shqiperia nga harta industriel , bujqesore dhe po kthehemi me keq se ne vitet 1939.

5 JA C'BERI TIRANI SALI BERISHA PER 22 VJTE.pasi tentoi te ndryshoj rregjhinmi ne shqiperi, pasi ne forma mashtruese deshi te ndrroje rregjimin duke u shpallur mbret. Çndodhi me kushtettuten e viti 1995 e cila u hodh poshte me referendum.? Kjo eshte historia prapa krahve

6. JA C'BERI TIRANI SALI BERISHA PER 22 VJTE.pasi i qellimishte e shkatrroj shtetit ne vitin 1997 Ketu Berisha mobilizoi militantet e PD-se dhe nje pjese te anadollakeve ne veri te shqiperise per te sulmuar Jugun e shqiperise ,te cilet u kthyen me turp Dy rrebelime njihen ne Historine te dhembshme, Rrebelimi i Xhafer Deves ne vitin 1943, kunder Jugut dhe i Sali Berishes ne vitin 1997.Po ne vitin 1998, deshi te marre pushtetin me dhumn duke perdorur edhe kufomen e Azem Hajdarit Ky eshte grushti i shtetit dhe berisha krijoi beri mekatin me te madhe duke perdorur edhe kufomen e te ndjerit Azem, per karrigen e tije..?
Aliu nga Selenica
22- VITE ME PARE, RRZUAM NJE HOXISTE DHE HYPEM NE FRON NJE TIRAN, QE EMRIN E KA KOMUNISTI SALI RAM BERISHA.!Polulli shqiptare me mendimin qe vertet te ndertojme nje demokraci te vertet ata ju perveshen punes per rrezimin e rregjim it komuniste dhe me iden dhe qellimin e mire per te sjellur ne krye nje shte demokratik i cili sipoas tyre do te ishte me i mire se i pari.

Ne te verte ketu populli shqiptare ketu kaloi nga shiu ra ne bresher. Kjo periudhe i ka kushtuar popullit shqiptar mijra viktima te pafajshme te cilat arrtite me shume se ne luften e dyte botrore.

Rrenimi i ekonomis shqipotar u shoqerua me nje plan te mirorganizuar nga tirani qe erdhi ne pushte e kryesuar kryesishte nga komunisti Sali Rama Berisha. Ky njeri i pa skrupullt gjate gjith kohe4s provokoi per nje lufte vllavrasese ne mes popullit shqiptare. Provokime filluan qe me 2 Prille te viti 1992 ne Shkoder per tu pasuar ne vitin 1997 ne Vlore dhe per tu intensifikuar ne vitin 1998 ku me vrasjen e Azem Hajdari u prdor si protekste edhe kufoma per te sulmuar kryeministrin dhe te gjith institucionet e shqiperise. Keshtu Berisha do te kaloj krize pas krize deri edhe pas largimit nga pushteti djhe rikthimi i tije perseri ku edhe ne ket mandat te dyte tervjecare u pasua me viktima te medha si ngjarje e Gredecit e 21 Janarit dhe mjafte te tjera deri dhe m shitja e detit Greqise.

Pta per keto 22 vjet shqiperi rrezoi nje diktatore dhe solli ne fron nje tirane.1.JA C'BERI TIRANI SALI BERISHA PER 22 VJTE. pasi 20 vjeet rrjeshte ka vene ne funksionim lufte e re klasore duke zvensuar instruksionin e KQPPSH me ligjit 24/1 dhe per pasoj akoma jo ligjerisht e zbaton kete ligj.? Duke hequr specialistet me te mire nga puna e kjo ne emer te ,??Demokracise,??.? Dhunimi i Demomokracise a munde te konsiderohet politiken njesh.Referoj ngjarjeve ne Tiran.Drejtori Bashkise rrahe punonjesit duke i larguar nga puna me dhune.?
petro
kryeministri p[o ta kishte me tere mend kete qe thote per bijt hoxhiste do te kishte mbajtur qendrim me te vertete ndaj bijve te tije por ata jane ne mes te tiranes dhe nuk u ka htre gjemb ne kembe.berisha e ka mbrojtur aq shume sa ata jane nga pasaniket me te medhenj ,i ka mbrojtur se ka ngrene e ka [pire me ta ne bllok dhe nuk ka sy e surrat tu dali perpara.nuk i ha me populli mashtrimet e berishes.pasthirmat e tije te cjerra,buzqeshjen ironike nenmustaqe ,dollite me berluskonin dhe me vera grabocken etj qelbesira me te cilat ka helmuar vendin shqiperine.
faqezinj
berisha, berisha, berisha,urrah,berisha berisha rrofte shoku berisha,marrte nga ditet tona or tej...
Pa Emër
po kur flet dhe ky per komunizmin, ky e ka perjetuar dhe ka qene antar i PPSH tani del na jep leksione per demokracine, ik o berishe tregoja ndonje tjetri keto, mjere ne qe na gjeti me ty
Pa Emër
kryeministri bullgar dha doreheqje per protestat dhe dhunes qe ushtroi policia ndaj protestuesve,ketu te ne jane vrare njerez dhe berisha nuk e prishi fare terezine,ky i joni duhet te kishte ikur me kohe atehere po spo iken na merziti duke dal ne televizor perdite
Amen
Vertet ne 23 qershor do te shporren te gjithe hoxhistet dhe do i dorezojne te gjitha c'i kane vjedh ketij vendi krrek me krrek qe me pas ta kalojne reston e jetes neper burgje
Pa Emër
kjo eshte formula e berishes, mbrapa..mbrapa..po shume mbrapa ama
TITIPOTES
KA TE DREJTE TE FLASI KESHTU DOKTORI PERSONAL I ENVERIT DHE A E DINI PSE....SEPSE JEMI NJI POPULL KOTI....NJI POPULL QE JETON NE NJE SISTEM DEMOKRATIK DHE KY LEGEN TI BEJE CFARE TI DOJE BYTHA NUK E KA ME EMRIN POPULL POR BAGETI...
Pa Emër
T'ju them te drejten.Nuk e klikova videon.Sepse nuk mundem te ndigjoje pordhet e germazit te keti handikapit patologjik.Te gjithe njerezia vrimen e jashtqitjes e kane aty ku e ka fal Zoti.Ky e ka ne surrat,nen strehen e hundes.
Pres me padurim goditjen e Kreshnik Spahise ndaj shtetarit kriminel Berisha.Mbasi Diplomacia Amerikane gjeti rehati per te mos e denuar publikisht kete faqezi te paftyre.Sepse ky e meriton ti mbyllet goja perfundimisht per cdo gje ashtu sic protestoi diplomacia USA per te mos folur pa dogan ne lidhje me Shqiperine e madhe.
shqiptari
Duhesh ta kuptosh se Rinia dhe e gjithe Shqiperia nuk te don me.Leri perradhat e rradhes kundra Komunizmit,kure vete ke qene koke e kembe Komunist.Prane varkave ne Voloreke Pogradec dhe prane Vatres se zjarrit me Diktatorin enver Komunist.
Dhe me Testen e PPSH qe e ke mbajtur tere jeten ne xhepe.
shqiptari
Duhesh ta kuptosh se Rinia dhe e gjithe Shqiperia nuk te don me.Leri perradhat e rradhes kundra Komunizmit,kure vete ke qene koke e kembe Komunist.Prane varkave ne Voloreke Pogradec dhe prane Vatres se zjarrit me Diktatorin enver Komunist.
Dhe me Testen e PPSH qe e ke mbajtur tere jeten ne xhepe.
Pa Emër
Blah blah
Shtet ku polici dhe doktori te kerkon leke.
Pa Emër
Blah blah
Shtet ku polici dhe doktori te kerkon leke.
Drenica e Kuqe
Bustin e shqiptarit Enver Hoxha, para 22 vjetesh e kane rrezuar ?serbet? e Tiranes me ne krye Sali&Sllobodanka Berishen se bashku me ?serbet? e Prishtines. Por ?eshtja mbetet se kur do ta rrexojne shqiptaret bustin e Sali burrit t?Shkines?
Grushtbashkuar! Shqiptare! Perpara!...

Drenica e Kuqe
dar
po c' greve urie o debil. ishte teater. te gjithe hanin me koken mbuluar me batanie ditet e para, dhe pastaj hanin hapur fare.dhe tjetra, hoxhisti sali kur erdhi ne qytet studenti per here te pare eshte fishkellyer dhe tallur nga studentet
pismilet
haja ... Enverit ti
k
ky website tregon budallallikun e politikes shqiptare kto 22 vjet dhe demin qe i kan bere kombit. ky artikull i ngjason krejt. Vetem per ata qe zoterojne anglishtenhttp://anamericanalbania.blogspot.com
Bilali
Po ate fotografine qe ke pozuar me Sokol Hoxhen a ke hala
ne shtepi? Nqs se e ke djegur prape se prape ekziston kopjoja e saj.Po shan baben e shokut tend.Per karrige ti ban deken.Taman ftyre e ndyt ky Sali komunisti.
Bilali
Po ate fotografine qe ke pozuar me Sokol Hoxhen a ke hala
ne shtepi? Nqs se e ke djegur prape se prape ekziston kopjoja e saj.Po shan baben e shokut tend.Per karrige ti ban deken.Taman ftyre e ndyt ky Sali komunisti.
RROFTE BERISHA
Rrofsh o Sali Berisha.Na e prune demokracine. Dikur ishim shtet komunist tani jemi shtet Islamist. Po na e punon xhamine me te madhe ne Europe. Me ndihmen e Arabeve. Allahu te ndihmofte. Rahmet te paste shpirti. Ini Muhamedi i II. Ju paste Shqiperia. Nuk na duhet gje Europa. Duam Turqine dhe Arabine. Edhe pak puno me Amerik ateherna do shofim.Te vetmin gabim e ke be qe nuk e myte Enverin gjer sa ishe mjeku i tije. Por Allahu ka me ta ba hallall setash po lufton per Islam. Edhe shtetet fqinje po te perkrahin. Si Nikolla Pashiq i Jugosllavise Zogun. Te lumte se ja punove permendoret
zyko
Cfare k/minister budall. Akoma me tezen e luftes se klasave. pass 22 vjetesh.... cfare turpi. Cfare injoranti dhe sa meshire ndjej per ate vend. Po ndoshta ai lloj populli meriton trapa te tille k/ministra.
Me indinjate te thelle per kete injorance ndoshta te pavdekshme ne ate vend.
G.Ylli
Naive shqiptare kaq gomere ini qe besoni salen nje komunist 30 karat se po lufton hoxhistet, kur ka 22 vite qe mbron enverin?
Zef spiun kallam
RRofte shoku im Enver Hoxha,se kom bo qejf ne kohe te tij.Vdekshi ju te tjeret ishalla.Enver djali,te henksha anusin
leo24
i doli boja edhe ketij, u be i neveritshem, ne nje vrim i bie fyellit, ste vjen te hapesh tv-in, se vetem ky te del perpara. thone mire qe plakut qe i iken mendja, por jo kembet eshte i rezikshem.
Drenica e Kuqe
Bustin e shqiptarit Enver Hoxha, para 22 vjetesh e kane rrezuar ?serbet? e Tiranes me ne krye Sali&Sllobodanka Berishen se bashku me ?serbet? e Prishtines. Por ?eshtja mbetet se kur do ta rrexojne shqiptaret bustin e Sali burrit t?Shkines?
Grushtbashkuar! Shqiptare! Perpara!...

Drenica e Kuqe
DARI
Njeriu i cili e ka kthyer Shqiperine ne kosh plerash rrezikon jo vetem jeten e Shqiptarve per te ardhmen por ai kercenon edhe mentalitetin Evropejan nga makuteria e ketij mesjetari i cili shet cdo gje Shqiperia 1 EURO nga veriu deri ne Jug ku mizerja kombetare e ka kthyer Shqiptarin ne trafikantin Kolumbian te droges ne Ballkan! Ne qofte se fiton or spiun i ish U.D.B Ne do te varim ne litar sepse i perkasim nje populli legjendar te cilin ti e ke vrare dhe tradhetuar qe kurre prure ne tokat tona Janutallosin e m.... dhe varret greke me Omonian e evgjitve!
Pa Emër
Ty nuk te pelqen e verteta dhe uron Zefin.Po ama nuk ta mban anusi yte te dalesh perseri me nofken Mark uk.E ke qelbur veteveten me te fameshmet filozofi uk-et ne keto faqe shtypi.
Nese ke nevoj per eksplorime ne thellesite e anusit.Do i propozojme Kallamit per pak kohe te godolisin e te vejene gjume.
fadil/ferizaj/Shqiperi Natyrale
TE VETMIT QE U FRIGOHET SALA JAN ENVERISTAT,SE ME KETA TJER EKA KOLLAJ,POR TE ME PYESNI NE ANEN TJETER POPULLI NUK MERRITON ME TE MIRE SE SALA(THOT NJE FJAL GJERMANE,POPULLI E MERITON AT QE E VOTON).


RRNOFT BASHKIMI KOMBETAR,RRNOFT SHQIPERIA NATYRALE.
Pa Emër
sali tere po te shajne...po te pakten regullo kalamaqte se kam degjuar se i ke pa pasuri dhe katandi.
Tironsja
Po ku je o Ali rrespekte per te gjitha ato qe ke shkruar, te vertetat jan te hidhura ndaj dhe pjesa me e madhe e Shqiptarve nuk i pranon, sepse genjehen fatkeqet, derzinjt, me perrallat e Salit duke na treguar Shqiperin Dixhitale apo duke na nxjerr te ardhurat mesatare per frym 9mij dollare. Ky eshte diktatori jon Sali qe ka marr pushtetin dhe e komandon Shqiperin si te jete nje kukull prej marjonete dhe te provoj njeri t dali ta kundershtoj se i pushkaton ne mes tee shshit sic beri me 4 te ndjeret e 21 Janarit. RRESPEKTE ALIUT

Shto komentin tuaj

2 + 7 =
Gazeta 'Shekulli' iu kërkon gjithë lexuesve të saj, që mundësisht të mos përdorin sharje, fyerje denigruese ndaj dinjitetit njerëzor nëpër komente. Në vend të tyre, faktet dhe argumentet tuaja logjike mund të jenë shumë më të fuqishme pa to. Me respekt dhe falemnderit për pjesëmarrjen tuaj, mjaft të vlefshme në punën tonë!

Ftojmë lexuesit, që nëse kanë opinione mbi shkrimet e botuara te 'Shekulli' apo mbi tema të tjera të lira, mund të na kontaktojnë në adresën: komente@shekulli.com.al


KM