Soft

Rusia investon për t'u mbrojtur nga kërcënimet që vijnë nga hapësira

Rusia pritet të investojë 2 miliardë dollarë për sigurinë nga kërcënimet që vijnë nga hapësira. Shkencëtarët rus kanë paraqitur një plan që parashikon ndërtimin e një sistemi mbrojtës brenda 10 vjetëve.


Sistemi konsiston në një rrejte teleskopësh robotikë që do të monitorojnë hapësirën rreth planetit tonë. Disa prej tyre do të lëshohen në hapësirë ndërsa disa të tjerë do ta kryejën këtë funksion nga sipërfaqja e Tokës. Plani i është dorëzuar kreut të industrisë së mbrojtjes dhe zv.kryeministri Dmitry Rogozin pritet t’ia paraqesë planin Kryeministrit Dmitry Medvedev


/Shekulli Online/Përgatiti: F.S./


Pa Emër
Ja,le te krahasojme dy superfuqit:Kryeminister per kryeminister.

Bravo Rusia qe kerkon t'ia kaloje Shqiperise ne mbrojtje nga goditjet kozmike.Po duhet ta dijne mire Rusia se Shqiperin s'ka jo natyre e krijuar nga Zoti.Po s'ka Zot qe e mposht Shqiperine sa te kete ne udheheqje Krieministrin tone legjendar Sali Rame vicidolin,me falni Berishen.Ku cdo fjalim te dites Shqiperine e ben lloj-lloj superfuqie.Pritni sa te informohet nga ky lajm.Po cudira do ndigjoni,ne,ja kemi marre dore e jemi mesuar si fenomen ivecante,i pa arritshem vec kur shperthen,me kusht mbasi te gellihet nga gjumi ku gjen frymezime teper ekstravagante mgra ngrohtesia e bashkejeteses me Lirien,ciken serbe.

Shto komentin tuaj

5 + 7 =
Gazeta 'Shekulli' iu kërkon gjithë lexuesve të saj, që mundësisht të mos përdorin sharje, fyerje denigruese ndaj dinjitetit njerëzor nëpër komente. Në vend të tyre, faktet dhe argumentet tuaja logjike mund të jenë shumë më të fuqishme pa to. Me respekt dhe falemnderit për pjesëmarrjen tuaj, mjaft të vlefshme në punën tonë!

Ftojmë lexuesit, që nëse kanë opinione mbi shkrimet e botuara te 'Shekulli' apo mbi tema të tjera të lira, mund të na kontaktojnë në adresën: komente@shekulli.com.al


KM