Kosova

AKSH shfaqet me maska, fton të rinjtë në mobilizim për mbrojtjen e Mitrovicës dhe Preshevës (video)

  • 12 Janar 2013, 21:11
  • Përditësuar 16:06

PRISHTINË - Pas komunikatës për media të Armatës Kombëtare Shqiptare, Koha vizioni ka siguruar edhe pamje filmike të një takimi të pjesëtarëve të saj diku në Kosovë. Situata e krijuar në Luginë të Preshevës dhe në pjesën veriore të Kosovës janë pikat, të cilat diskutohen nga njerëz që e quajnë veten eprorë të AKSH-së. Me një vendim të prerë, AKSH-ja kërkon mobilizim të të gjithë pjesëtarëve, që të jenë të gatshëm të mbrojnë trojet shqiptare. Ata deklarojnë, se kanë armatimin më modern të kohëve të fundit dhe e prezantojnë më shumë nëpërmjet fotografive.AKSH kërkon mobilizim të pjesëtarëve, që janë të gatshëm për mbrojtje, ndërsa në xhirim urdhrat i jep personi, që thotë se është komandati i njësitit special, Kobra. Ata thonë se kanë armatim modern, por atë e shfaqin përmes fotografive. Pas largimit të komandantit, takimin e vazhdojnë të tjerët “me plane konkrete”.“Një pjesë e marrë përsipër unë, dy të tjerët për çdo situatë të përgatitur”, dëgjohet të flitet në xhirim, e po ashtu edhe se “snajperistët janë 24 orë në vëzhgim”. KTV ka siguruar edhe një facsimile, të nënshkruar më 9 janar 2012 në Vushtri nga “Komandant Koçaku” dhe “Komandant Klina”, ku kërkohet mobilizimi i pjesëtarëve të AKSH-së.Paraqitje të AKSH-së, qoftë me komunikata apo me xhirime, ka pasur edhe më herët, sa herë ka pasur tensionime të situatës me shqiptarëve dhe të tjerëve në rajon, por gjithçka ka përfunduar me pompozitete mediatike, për çka shumëkush AKSH-në e ka quajtur edhe “ushtri virtuale”./Shekulli Online/M.A./


luani
pse bajne keta si alkaida .me te ardhur turp pu pu pu
sigurt
Ne qoftese jane armat dhe kane armatimin me moderrn pse nuk veprojne por rrine e bejne fotografira e rreklamera televizive. Se burrnia e tyre trimeria e tyre ne lufte duket nuk duket ne rreklama gazetash e televizorsh. Kur jane kaq te sigurte kaq te organizuar kaq te armatosur cfar presin me pse nuk veprojne te clirojne shqipeptaret dhe te formojne shqiperine e madhe.
kacaku
po kur mungon politika dhe bashkimi kombtar normale qe do te ket edhe njesite tilla aktive per lirin e te drejtave te shqiptarve rroft shqiprin e madhe dhe luftetaret e e aksh
Pa Emër
Shum mir cuna brojeni shtepit nga maqedonsit dhe serbet
Pa Emër
nuk pom duken si shqiptar nga e folmja
luma
keta nuk bejne si alkaida por po pergatiten te mos dhunohen ,te mos perdhunohen te mos masakrohen te mos perqmohen,ti luan qe ky emer nuk te shkon fare per komentimin qe ben ,prite serbin me lule se te pret koken e femijes dhe ta fute ne vorben e fasuleve duke u zier,te perdhunon ,te masakron dhe te nenshtron,o te mjere te moderuar hapny syte dhe pergatituni ,nese nuk keni mundesi qe te keni arme lereni thonjte te rriten se ndoshta i shkaktoni sado plage armikut per te mbrojtur veten.
luma
keta nuk bejne si alkaida por po pergatiten te mos dhunohen ,te mos perdhunohen te mos masakrohen te mos perqmohen,ti luan qe ky emer nuk te shkon fare per komentimin qe ben ,prite serbin me lule se te pret koken e femijes dhe ta fute ne vorben e fasuleve duke u zier,te perdhunon ,te masakron dhe te nenshtron,o te mjere te moderuar hapny syte dhe pergatituni ,nese nuk keni mundesi qe te keni arme lereni thonjte te rriten se ndoshta i shkaktoni sado plage armikut per te mbrojtur veten.
Pa Emër
Ata nuk jane terrorriste o ti parafolsja e meparshme, ata jane luftetare qe mbrojne trojet e tyre.
kacaku
o luan te dhjefsha emrin, ti duhet te jesh lepur kurse keta jan burra ta maresh vesh ti zoti baksbani , ik ha ndonje laker edhe leri komentet per burrat...
o nani nani flen LUANI
ESHTE ARMATE KOMBETARE,E JO TALEBANE SI PUNA E JUAJ. MER .....
Pa Emër
Hahaha po mduket se asht cekja beratit
PopeY
O Luan me Zemer miu... Nuk eshte organizate e alkaides kjo por eshte Armata Kombëtare Shqipetare ....
PRESHEVA
NUK KEM NEVOJ PER AKSH KEM USHTRIN SHQIPTARE QE O PJES E NATO SI DHE FORCAT E SIGURIS KOSOVES USHTRI TE RREGULLTA
Harixhiu
Keta do te jene humoristet e portokallise mos bre beni humor te tille se baca Sali do te ndeze tanket kunder serbise e do ta prishe krushqine me ta
tarasi
turp ,turp,shqipetaret asnjehere nuk e kane mbuluar fytyren kur ka arshur puna per te mbrojtue trojet kunder cdo lloj armiku.mbulimi i fytyres tregon se te dhimaet lekura.
Flamuri
Vetem duke pare dhe degjuar kete video, nje luftetar ose specialist ushtarak arrin ne te vetmin konkliuzion qe keta njerez jane debila, sharlatane dhe amatore. Personazhet e kesaj video qesharake jane te veshur, sillen dhe manipulojne armet si amatore (uniformat ose jane shume te medha per trupat e tyre ose shume te vogla, pisoletat mbahen ne rripa, ne vend te holster/kellef, dhe sjellet/nderimet jane psikopatike). Keta debila nuk kane shans kunder forcave serbe.
como
shko mor pis e quan veten si luan....ku din ti se si bejne ata....ata nuk duan te luftojne per fe por per komb...tipa si puna jote nuk u duhet atyre lalo...
Pa Emër
po kosova ka ushtri ka qeveri keta grupe qe po dalin ja vetem ne dem te shqiptarve
CAMI
KENI PARE NDONJE HERE FORCAT SPECIALE NEPER BOTE? DHE SI ATA JANE TE VESHUR,DHE PERSE? PEANDAJ JU TE KOMENTEVE ME POSHTE SI KY LUANI,KUR NUK KENI MINIMUMIN E EKSPERTIT TE LUFTES,TE PAKTEN KURSENI FJELET SE GABONI. PASTAJ LEXONI NE KAPUCET E TYRE NE KOKE SE C,SIMBOL MBAJNE. KENI QENE E JENI BURRA TRIMA O VELLEZER,JU LUMTE PER SHPIRTIN PATRITIK QE KENI. RROFTE SHQIPETARI NGA KOSOVA NE CAMERI.
eleftheroskopeftis n°1
Lexoni komentin qe ben Presheva dhe nxjerni konkluzionet.
Mr. G
Pershendetie per shqiptaret kudo ku ndodhen, pershendetie per shqiptaret e Presheves dhe sigurishte pershendetie per te gjith ata djeme qe rembein pushken per mbrojtien e Presheves nga terrori serbomadh. Per mua nuk ka rendesi se si duken trimat e AKSH-se, cfar uniforme mbain, ku e mbain koburen dhe a duken mire ne vidio. Per mua ka rendesi ne se ata djeme e kane seriozoshte misionin qe kan mare dhe ja u befte zoti mbare. E vetmia mundesi per te mbrojtur familiet tuaja nga terrori serbo-sllavo-ruse eshte gryka e pyshkes.Ju befte gryka e pushkes TOP, thomi ne andei nga Jugu i Shqiperise.
Mr. G
Pershendetie per shqiptaret kudo ku ndodhen, pershendetie per shqiptaret e Presheves dhe sigurishte pershendetie per te gjith ata djeme qe rembein pushken per mbrojtien e Presheves nga terrori serbomadh. Per mua nuk ka rendesi se si duken trimat e AKSH-se, cfar uniforme mbain, ku e mbain koburen dhe a duken mire ne vidio. Per mua ka rendesi ne se ata djeme e kane seriozoshte misionin qe kan mare dhe ja u befte zoti mbare. E vetmia mundesi per te mbrojtur familiet tuaja nga terrori serbo-sllavo-ruse eshte gryka e pyshkes.Ju befte gryka e pushkes TOP, thomi ne andei nga Jugu i Shqiperise.
o tarrasi nga CAMI
E KE GABIM PER SA KE THENE,O SHKRUAJTUR...

Pershendetje nga CAMI
Pa Emër
Do kisha shum deshir te ishte vertet, por esht nje loj meditike. Skan asgje te perbashket me nje njesi speciale.......
Drenica
Për ty Luan he te qifsha robe efarefis ti qifsha po kta jan ata djemt e Koshares Uck Aksh jan 1-nja ti te koke me sapit 50-50 paske rraj te shkavit me te folnit qe po ban komente asht te pista.Drenicaku kemi hala Adem Jashara e Zahir Pajazita.
Drenica
Për ty Luan he te qifsha robe efarefis ti qifsha po kta jan ata djemt e Koshares Uck Aksh jan 1-nja ti te koke me sapit 50-50 paske rraj te shkavit me te folnit qe po ban komente asht te pista.Drenicaku kemi hala Adem Jashara e Zahir Pajazita.
Drenica
Për ty Luan he te q..a robe efarefis ti q...a po kta jan ata djemt e Koshares Uck Aksh jan 1-nja ti te koke me sapit 50-50 paske rraj te shkavit me te folnit qe po ban komente asht te pista. Drenicaku kemi hala Adem Jashara e Zahir Pajazita.
Pa Emër
Kunder Cetnikve serb apo Kunder shkjeve ton me luftue se na keni pshtill krejt spo dihet se qka eshte kah bohet,

Sipas mendimit tim per me fillue nga e drejta dhe e mbara duhet prej shkjeve ton me ja nis masandej me hy ne front kunder cetnikve serb perndryshe kot kemi me pas,mos i harrojmi edhe 30 shtete qe i kemi ne kosove dhe dot na kundershtojn,,,E vetmja rrugzgjedhje per veriun eshte OPERACIONI ,,OLUJA,,Duhet te marrim mesim nga shtetet fqinje sikur se Kroacia qe e kishte problemin e njejt me serbet,,VETEM OLUJA FUNKSIONON,,PRA THAQI DUHET TE NDERMERR MENJEHERE MASA DHE TI VENDOS FORCAT ,,SHPK dhe FSK ne pjesen veriore dhe kete do ta perkrahin te gjitha shtetet te cilat e kan njohur kosoven shtet te pavarur,,nuk eshte koha per keso ushtri ilegale por per dije.
naim drenica
ta kallum maqedonin

Shto komentin tuaj

3 + 6 =
Gazeta 'Shekulli' iu kërkon gjithë lexuesve të saj, që mundësisht të mos përdorin sharje, fyerje denigruese ndaj dinjitetit njerëzor nëpër komente. Në vend të tyre, faktet dhe argumentet tuaja logjike mund të jenë shumë më të fuqishme pa to. Me respekt dhe falemnderit për pjesëmarrjen tuaj, mjaft të vlefshme në punën tonë!

Ftojmë lexuesit, që nëse kanë opinione mbi shkrimet e botuara te 'Shekulli' apo mbi tema të tjera të lira, mund të na kontaktojnë në adresën: komente@shekulli.com.al


KM