×

Rr. Ismail Qemali, Pallati 18, Kati 1, 1001, Tiranë, Shqipëri
“Shekulli Group”

Olti Curri shpërthen ndaj Edi Ramës: Si nuk të erdhi turp që e bëre Tinka Kurtin imazh të paaftësisë tënde

Opinionisti i njohur Olti Curri ka reaguar ashpër pasi aktorja e njohur Tinka Kurti, mori vaksinën anti-Covid.

Aktorja ishte në listën e personaliteteve që kryeministri Edi Rama tha se do të vaksinoheshin përpara njerëzve të tjerë, për shkak të kontributit që ka dhënë në shoqëri.

Përmes postimit në rrjetet sociale, Curri ka shpërthyer ndaj Ramës, i cili sipas tij ka shfrytëzuar këto figura për t’i bërë ikonë të zilisë së njerëzve që nuk e bëjnë dot një vaksinë.

Postimi i plotë:

Si nuk i erdhi keq për ty o zonjë e madhe e artit shqiptar? Si nuk i erdhi turp dhe tërhoqi zvarrë 88 vitet e tua përpara mediave dhe publikut tënd? Si nuk iu skuq faqja që të beri imazh të paaftësisë së tij për të menaxhuar këtë pandemi?

Si të beri hasha gjakun dhe djersen që ke derdhur në skenë pa asnjë shpërblim, që të justifikojë grabitjen që ka bërë në mjekësi dhe sektorë të tjerë? Si të beri ty ikone të zilisë të qindra mijëra hallexhinjve të koshuar që luftojnë për jetën dhe nuk bëjnë dot një vaksinë?

Rri krenare Divë e rrallë, ti ke marrë aq shumë bekime nga ky popull sa nuk të bën dot pis ky i mallkuar!

Për t’u bërë pjesë e grupit të "Shekulli"
mjafton të klikoni: Join our FB Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.

KOMUNITETI SHEKULLI ONLINE: https://www.facebook.com/groups/1381242728701899/

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Besoni se qeveria shqiptare do të arrijë ta sigurojë së shpejti vaksinën anti-COVID për të gjithë popullsinë?

Loading ... Loading ...

“Pushoni more injorantë”/ Chrissy Teigen i del në krahë Megan Markle: Këta njerëz nuk do të ndalen derisa ajo të ketë një abort spontan!

“Pushoni more injorantë”/ Chrissy Teigen i del në krahë Megan Markle: Këta njerëz nuk do të ndalen derisa ajo të ketë një abort spontan!

Publikuar më 07.03.2021
Ndërsa agonia rritet dhe koha ecën mbrapsht për shfaqjen e i...

Ndërsa agonia rritet dhe koha ecën mbrapsht për shfaqjen e intervistës shumë të diskutuar të Princit Harry dhe Megan Markle në shtëpinë e Operës Winfrey, të dielën në mbrëmje, shumë ish-partnerë, miq apo edhe të njohur të çiftit nxitojnë ta mbrojnë atë, e parë kjo nga media britanike dhe më gjerë. Raportet kundër Megan Markle, […]

Lexo më shumë

Dhimbjet në stomak, këto janë katër lëvizje që zgjidhin problemin

Dhimbjet në stomak, këto janë katër lëvizje që zgjidhin problemin

Publikuar më 07.03.2021
Sëmundja e refluksit gastroezofageal është një sëmundje e be...

Sëmundja e refluksit gastroezofageal është një sëmundje e bezdisshme dhe e dhimbshme e aparatit tretës, kur muskuli unazor i poshtëm i ezofagut nuk arrin të mbajë përmbajtjen gastrike të shtyrë në ezofag, duke shkaktuar urth, dhimbje dhe frymëmarrje të pakëndshme. Zgjidhja e simptomave gjendet kryesisht tek dieta, si në përmbajtje ashtu edhe në zakonet që […]

Lexo më shumë

Hiqni dorë menjëherë! Këto janë ushqimet më të këqija që nuk duhet të konsumoni, kur keni probleme me kolesterolin

Hiqni dorë menjëherë! Këto janë ushqimet më të këqija që nuk duhet të konsumoni, kur keni probleme me kolesterolin

Publikuar më 07.03.2021
Kolesteroli është armiku kryesor i zemrës. Ka disa ushqime q...

Kolesteroli është armiku kryesor i zemrës. Ka disa ushqime që duhet të shmangni. Lexoni më poshtë të listuara nga AgroWeb.org. Pijet e Gazuara e Me Sheqer Sheqeri konsiderohet si armiku kryesor i shëndetit. Ai luan një rol të fortë në rritjen e kolesterolit dhe në rrezikun e sëmundjeve të zemrës. Ekspertët thonë se heqja dorë […]

Lexo më shumë

Luftoi për 107 ditë, Manastirliu jep lajmin e mirë për Roanin që lindi vetëm 500 gramë (Foto)

Luftoi për 107 ditë, Manastirliu jep lajmin e mirë për Roanin që lindi vetëm 500 gramë (Foto)

Publikuar më 06.03.2021
Një lajm i mirë ka ardhur nga materniteti “Koço Gliozh...

Një lajm i mirë ka ardhur nga materniteti “Koço Gliozhenin” për Roanin e vogël, i cili erdhi në jetë vetëm 500 gramë. Pas një beteje, e cila zgjati plot 107 ditë, ai tashmë është në gjendje të mirë shëndetësore, ndërsa ministrja Ogerta Manastirliu njoftoi se tanimë ai është gati të kthehet në shtëpi. “Roan ka […]

Lexo më shumë

(Video) Shembet kangjella e ballkonit të universitetit, 7 studentë humbasin jetën!

(Video) Shembet kangjella e ballkonit të universitetit, 7 studentë humbasin jetën!

Publikuar më 05.03.2021
Shtatë studentë të kolegjit universitar në Bolivi vdiqën dhe...

Shtatë studentë të kolegjit universitar në Bolivi vdiqën dhe katër të tjerë u plagosën gjatë një incidenti tragjik, ku u shemb kangjella, duke i rrëzuar ata nga një ballkon i katit të katërt. Video e incidentit të së martës tregoi një grup studentësh nga Universiteti Publik i El Alto të ulur në ballkon para se […]

Lexo më shumë

Gruaja e futbollistit rus tenton vetëvrasjen pas pabesisë me “gruan” spanjolle

Gruaja e futbollistit rus tenton vetëvrasjen pas pabesisë me “gruan” spanjolle

Publikuar më 05.03.2021
Opinioni publik rus u trondit kur dëgjoi lajmin se gruaja e ...

Opinioni publik rus u trondit kur dëgjoi lajmin se gruaja e futbollistit, Pavel Mamaev, dëshiron t’i japë fund jetës së saj. Konkretisht, një stacion televiziv transmetoi të mërkurën se bukuroshja 33-vjeçare u gjet pa ndjenja në dhomën e saj dhe u dërgua me urgjencë në spital. Autoritetet nuk gjetën ndonjë shkak të afërt, por mendohet […]

Lexo më shumë

Mësuesja e martuar, e cila bëri seks me nxënësin e saj 15-vjeçar, burgoset për më shumë se gjashtë vjet; Viktima: Kjo marrëdhënie me shkatërroi

Mësuesja e martuar, e cila bëri seks me nxënësin e saj 15-vjeçar, burgoset për më shumë se gjashtë vjet; Viktima: Kjo marrëdhënie me shkatërroi

Publikuar më 05.03.2021
Një mësuese e martuar, e cila bëri seks me nxënësin e saj 15...

Një mësuese e martuar, e cila bëri seks me nxënësin e saj 15-vjeçar është burgosur për gjashtë vjet e dy muaj. Kandice Barber, 35 vjeçe, e mori djalin e mitur në një fushë, e puthi në qafë dhe i tha: ‘Çfarë doni të bëni tani?’ para se të kryente marrëdhënie të plota me të. Avokati […]

Lexo më shumë

“Zoti i Kaosit”/ Asteroidi i madh do të kalojë afër Tokës të shtunën, a do të kemi një përplasje biblike? Flasin shkencëtarët (Video)

“Zoti i Kaosit”/ Asteroidi i madh do të kalojë afër Tokës të shtunën, a do të kemi një përplasje biblike? Flasin shkencëtarët (Video)

Publikuar më 05.03.2021
Një asteroid i madh me emrin e perëndisë së lashtë egjiptian...

Një asteroid i madh me emrin e perëndisë së lashtë egjiptiane të “Kaosit” do të jetë i dukshëm këtë javë pasi të kalojë afër Tokës, por në një distancë të sigurt. Asteroidi “Zoti i Kaosit” ka madhësinë e tre fushave të futbollit dhe do të jetë i dukshëm me një teleskop. Shkëmbi hapësinor Apophis, siç […]

Lexo më shumë