×

Rr. Ismail Qemali, Pallati 18, Kati 1, 1001, Tiranë, Shqipëri
“Shekulli Group”

OFL zbarkon tek elbasanasit, dy emrat e dënuar në Angli duhet të tregojnë paratë

Edhe ditën e sotme Operacioni Forca e Ligjit ka bërë publike dy personat e radhës që do të duhet të bëjnë plotësojë formularin e vetëdeklarimit të pasurisë.

Kërkesa ju ka shkuar shtetasve:

– Kamer Mehja, me banim në Elbasan, i dënuar në Angli për trafik të lëndëve narkotike;

– E SH, me banim në Elbasan, i dënuar në Angli për trafik të lëndëve narkotike;

Vijon Operacioni Forca e Ligjit.

Në zbatimit të Ligjit Special për masat pasurore ndaj individëve të dënuar apo akuzuar për krim të organizuar apo krime të rënda, OFL vijon intensivisht punën për kryerjen e veprimeve komplekse, në bashkëpunim me strukturat e tjera të Policisë së Shtetit.

Në kuadër të Aktit Normativ nr. 1, datë 31.01.2020, OFL u ka dërguar kërkesat për vetëdeklarim të pasurisë, shtetasve:

– K. M., me banim në Elbasan, i dënuar në Angli për trafik të lëndëve narkotike;

– E. SH, me banim në Elbasan, i dënuar në Angli për trafik të lëndëve narkotike;

Këta individë, si subjekt i Ligjit Special, duhet t’u përgjigjen me shkrim, brenda 48 orësh, të gjitha pyetjeve të OFL-së, të cilat do t’i dërgohen SPAK-ut, për verime të mëtejshme.

OFL bën me dije se të gjithë personat që iu është dërguar kërkesa me shkrim për vetëdeklarimin e burimeve të pasurisë, i kanë plotësuar formularët dhe i kanë dorëzuar pranë OFL-së, e cila ka vijuar me procedurat, sipas përcaktimit në aktin normativ nr. 1 , të datës 31 janar 2020.

OFL do të informojë publikun në vijimësi për të gjitha nismat procedurale dhe operacionet ekzekutive që do të kryejë.

Për t’u bërë pjesë e grupit të "Shekulli"
mjafton të klikoni: Join our FB Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.

KOMUNITETI SHEKULLI ONLINE: https://www.facebook.com/groups/1381242728701899/

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

E rëndë në Gjirokastër/ Gjendet i pajetë në mjetin e tij një burrë, dyshimet e para

E rëndë në Gjirokastër/ Gjendet i pajetë në mjetin e tij një burrë, dyshimet e para

Publikuar më 05.08.2020
Ngjarja është regjistruar në aksin rrugor rural Polican-Suhë...

Ngjarja është regjistruar në aksin rrugor rural Polican-Suhë, ku trupi i pajetë i 57-vjeçarit është gjetur në kamionçinën e tij. Mësohet se viktima është shtetasi Gëzim Saraçi, i cili në rrethana ende të paqarta është gjetur i pajetë në mjetin e tij tip kamionçinë. Paraprakisht dyshohet se autori i krimit ka qenë duke udhëtuar së […]

Lexo më shumë

Zhduket në mënyrë misterioze 11-vjeçari në Tiranë (Detaje)

Zhduket në mënyrë misterioze 11-vjeçari në Tiranë (Detaje)

Publikuar më 05.08.2020
Policia e Tiranës ka njoftuar ditën e sotme se shtetasi me i...

Policia e Tiranës ka njoftuar ditën e sotme se shtetasi me inicialet Y.D., ka bërë kallëzim në polici, se i është larguar nga banesa, i mituri, shtetasi R.D, 11 vjeç. Babai ka thënë i alarmuar se i djali i mitur ka ikur dje nga banesa. 35-vjeçari ka bërë kallëzimin gjatë mbrëmjes së djeshme. Menjëherë pas […]

Lexo më shumë

Vrasja e taksistit, policia identifikon autorin, disa të shoqëruar në Nikël e Rinas

Vrasja e taksistit, policia identifikon autorin, disa të shoqëruar në Nikël e Rinas

Publikuar më 05.08.2020
Policia e Tiranës ka identifikuar autorin e vrasjes së taksi...

Policia e Tiranës ka identifikuar autorin e vrasjes së taksistit 71-vjeçar Abdulla Budlla dy ditë më parë në Fushë-Prezë. “BalkanWeb” shkruan se sektori i krimeve të rënda në Policinë e Tiranës po zhvillon një operacion për kapjen e vrasësit të 71-vjeçarit. Operacioni është ende në vijim, ndërsa mësohet se janë shoqëruar disa persona në zonën […]

Lexo më shumë

Sherr masiv mes dy familjeve në Tiranë, tre të plagosur, i lënduar edhe një fëmijë

Sherr masiv mes dy familjeve në Tiranë, tre të plagosur, i lënduar edhe një fëmijë

Publikuar më 05.08.2020
Një sherr masiv ka ndodhur mes dy familjeve në Tiranë, duke ...

Një sherr masiv ka ndodhur mes dy familjeve në Tiranë, duke lënë të plagosur tre persona. Në raportimin e policisë mësohet se dy familje janë përfshirë në debate dhe më pas kanë goditur njëri-tjetrin me sende të forta. Referuar informacionit paraprak thuhet se të familjet janë përfshirë në sherr për motive pronësie. Mes të lënduarve […]

Lexo më shumë

Terrorizonin fshatin duke qëlluar me breshëri kallashnikovi, prangosen 5 persona në Skrapar (VIDEO)

Terrorizonin fshatin duke qëlluar me breshëri kallashnikovi, prangosen 5 persona në Skrapar (VIDEO)

Publikuar më 05.08.2020
5 persona që qëllonin me armë zjarri duke krijuar panik te b...

5 persona që qëllonin me armë zjarri duke krijuar panik te banorët janë arrestuar nga Policia. Ngjarja ka ndodhur në fshatin Panarit të Skraprit, ku mes të prangosurve është edhe një shtetase që kishte thyer masën e sigurisë “Arrest në shtëpi” të dhënë nga Gjykata, për veprën penale “Prodhimi dhe shitje e lëndëve narkotike” kryer […]

Lexo më shumë

E rëndë në Durrës/ Merret peng një 34-vjeçar, policia jep detajet

E rëndë në Durrës/ Merret peng një 34-vjeçar, policia jep detajet

Publikuar më 05.08.2020
Një ngjarje e paprecedent ka ndodhur sot në Durrës. Një 34-v...

Një ngjarje e paprecedent ka ndodhur sot në Durrës. Një 34-vjeçar është mbajtur rreth një orë peng, brenda mjetit të tij. Në lidhje me ngjarjen është vënë në pranga një 29-vjeçar për veprën penale “Heqje e paligjshme e lirisë”, ndërsa konflikti mes tyre dyshohet se ka ndodhur për motive pronësie. Njoftimi i Policisë: Specialistët për […]

Lexo më shumë

Të fshehura në trup, shqiptarit i sekuestrohen 22 mijë paund në Rinas

Të fshehura në trup, shqiptarit i sekuestrohen 22 mijë paund në Rinas

Publikuar më 05.08.2020
Janë sekuestruar nga Strukturat Doganore gjatë kontrollit në...

Janë sekuestruar nga Strukturat Doganore gjatë kontrollit në Rinas një shumë prej 22.000 Paund Cash, të cilat ishin të padeklaruara në Degën Doganore të Rinasit. Sipas raportimit të strukturave doganore, gjatë kontrollit të pasagjerëve të linjës ajrore Wizz Air me itinerar Luton – Rinas, konstatuan se shtetasi me inicialet D.T. në valixhe dhe trup kishte […]

Lexo më shumë

E rëndë/ 29-vjeçari shkon i vdekur në spital, arrestohet biznesmeni

E rëndë/ 29-vjeçari shkon i vdekur në spital, arrestohet biznesmeni

Publikuar më 05.08.2020
Një 29-vjeçar ka humbur tragjikisht jetën në punë gjatë ditë...

Një 29-vjeçar ka humbur tragjikisht jetën në punë gjatë ditës së djeshme në Tropojë, teksa ka qenë duke rregulluar një makineri. Pas ngjarjes policia ka vënë në pranga shtetasin SH.M, pronar i biznesit të inerteve, ku punonte i riu. “Specialistët e Seksionit për Krimet në Komisariatin e Policisë Tropojë arrestuan shtetasin Sh. M., 48 vjeç, […]

Lexo më shumë