“O Zoti im jo”, shqiptari filmon tmerrin kur gjithçka shembet, njerëzit bien në rrugë (VIDEO)

Ulërima tmerri dhe thirrje për ndihme pas tërmetit të fuqishëm që shkundi Meksikën e la pas se paku 149 viktima.

Një shqiptar ka arritur që të filmojë pamjet e frikshme ku njerëzit bien në rrugë, ndërsa ndërtesat e gjithçka përreth nis të shembet.

Njerëzit ia mbathën me të katra nga ndërtesat e banimit apo punës, përgjatë sheshit qendror “Reforma”. Qendra e tërmetit është në lindje të qytetit Puebla. Video është postuar nga JOQ.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Të tjera

Abissnet