×

Rr. Ismail Qemali, Pallati 18, Kati 1, 1001, Tiranë, Shqipëri
“Shekulli Group”

Nuk po gjen dot çelësat? Pyet Google

Jo vetëm kërkime në internet. Kompania Google tashmë është në gjendje të na kërkojë objektet fizike që ne humbasim, siç janë çelësat e shtëpisë dhe të makinave.

Meritë për këtë risi është asistenti i zërit dhe bashkëpunimi me kompaninë Tile, e specializuar në pajisjet Bluetooth që do t’i bashkëngjiten objekteve për t’i gjetur ato më lehtësisht.

Pajisjet kanë dizajne dhe madhësi të ndryshme në mënyrë që të bashkohen me objektet që dëshirojmë.

Ato marrin formën e një karte krediti për t’u futur në portofol ose çantë, si dhe butona ngjitës të vegjël që duhet të bashkangjiten me unazën e varëseve të çelësave.

Pavarësisht nëse është nga smartphone, apo nga një altoparlant, mund ta pyesni asistentin zanor “ku janë çelësat” ose “ku është portofoli?”.

Nëse objekti i humbur gjendet në shtëpi, ai do të ofrojë udhëzime, dhe nëse është harruar jashtë ose humbur, do të jetë në gjendje të tregojë adresën e vendndodhjes.

Për t’u bërë pjesë e grupit të "Shekulli"
mjafton të klikoni: Join our FB Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.

KOMUNITETI SHEKULLI ONLINE: https://www.facebook.com/groups/1381242728701899/

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Pasuria e Jeff Bezos thyen rekordet e historisë

Pasuria e Jeff Bezos thyen rekordet e historisë

Publikuar më 10.07.2020
Njeriu më i pasur në botë sapo është bërë më i pasur sesa ka...

Njeriu më i pasur në botë sapo është bërë më i pasur sesa ka qenë ndonjë tjetër në histori, vetëm një vit pasi dorëzoi një pjesë të pasurisë së tij në divorcin më të shtrenjtë në histori. Jeff Bezos, themeluesi dhe shefi ekzekutiv i Amazon, zotëron një vlerë neto që u rrit në 171.6 miliardë […]

Lexo më shumë

Vendimi zyrtar/ Kisha e Shën-Sofisë tashmë do të kthehet në xhami, së shpejti fillojnë lutjet

Vendimi zyrtar/ Kisha e Shën-Sofisë tashmë do të kthehet në xhami, së shpejti fillojnë lutjet

Publikuar më 10.07.2020
Gjykata vendosi që të kthejë në xhami ndërtesën e “Aya Sofia...

Gjykata vendosi që të kthejë në xhami ndërtesën e “Aya Sofias” në Stamboll pas më shumë se 80 vitesh që ajo mbahej hapur si muze. Dhoma e 10-të e Këshillit të Shtetit në Turqi anuloi vendimin e Këshillit të Ministrave të datës 24 nëntor 1934 për shndërrimin e Kishës së Shën-Sofias nga një xhami në […]

Lexo më shumë

Majmuni vë maskë për t’u mbrojtur nga Covid-19

Majmuni vë maskë për t’u mbrojtur nga Covid-19

Publikuar më 10.07.2020
Një majmun u kap në video duke u mbuluar me maskë, pasi vuri...

Një majmun u kap në video duke u mbuluar me maskë, pasi vuri re njerëzit duke e bërë këtë gjatë shpërthimit të koronavirusit. Një video tregon një majmun që mbulon fytyrën me një shall pasi që vëzhgojë njerëzit që bëjnë të njëjtën gjë për të mbrojtur kundër infeksionit të koronavirusit në Indi, transmeton lajmi.net. Me […]

Lexo më shumë

Debati brenda Top Channel/ Jonida Shehu i kthehet gazetarit: Duhet autokontroll profesional

Debati brenda Top Channel/ Jonida Shehu i kthehet gazetarit: Duhet autokontroll profesional

Publikuar më 10.07.2020
Mbrëmjen e djeshme, në emisionin “Open”, të gazetares Eni Va...

Mbrëmjen e djeshme, në emisionin “Open”, të gazetares Eni Vasili, u publikuan të tjera detaje nga ngjarja e Kombinatit. Gazetari që ka ndjekur hap, pas hapi ngjarjen solli detaje të reja, nga vetëflijimi i familjes Josifi. Ai u ndal edhe te ditari personal i vajzave në vitin 2009, ku ato përshkruanin përditshmërinë e tyre, me […]

Lexo më shumë

“Thuaji fëmijëve të mi që i dua. Unë jam i vdekur”/ Publikohen detaje prekëse nga vdekja e afro-amerikanit, ja amaneti që u la efektivëve

“Thuaji fëmijëve të mi që i dua. Unë jam i vdekur”/ Publikohen detaje prekëse nga vdekja e afro-amerikanit, ja amaneti që u la efektivëve

Publikuar më 09.07.2020
Vrasja në mënyrë brutale e George Floyed nga një oficer, irr...

Vrasja në mënyrë brutale e George Floyed nga një oficer, irritoi popullin amerikan, i cili u ngrit në protesta të dhunshme shpesh herë, për ditë të tëra. Së fundmi detaje të reja janë publikuar nga vdekja e afro-amerikanit. “The Guardian” raporton se në Shtetet e Bashkuara janë publikuar dokumente që tregojnë detaje të hollësishme të momenteve […]

Lexo më shumë

Vritet me breshëri plumbash nipi i ‘El Chapos’, zbardhen detajet: Ai ishte ndjekur nga një grup burrash të armatosur

Vritet me breshëri plumbash nipi i ‘El Chapos’, zbardhen detajet: Ai ishte ndjekur nga një grup burrash të armatosur

Publikuar më 09.07.2020
Lordi i drogës, Joaquin ‘El Chapo’, nipi i Guzman është gjet...

Lordi i drogës, Joaquin ‘El Chapo’, nipi i Guzman është gjetur i vdekur me trupin e tij të mbështjellë me breshëri plumbash. Trupi i Enrique Homero Guzman Rocha, 45 vjeç, u gjet në një makinë të braktisur Toyota Corolla në një rrugë për në El Ranchito, Culiacan në veriperëndim të Meksikës në 5 të mëngjesit […]

Lexo më shumë

Kujdes me daljet/ OBSH paralajmëron: Virusi përhapet edhe nëpërmjet ajrit

Kujdes me daljet/ OBSH paralajmëron: Virusi përhapet edhe nëpërmjet ajrit

Publikuar më 08.07.2020
Organizata Botërore e Shëndetit ka pranuar se ka prova të re...

Organizata Botërore e Shëndetit ka pranuar se ka prova të reja që koronavirusi mund të përhapet nga grimca të vogla të grumbulluara në ajër. Transmetimi me ajër nuk mund të përjashtohej në ambiente të mbushura, të mbyllura ose të ajrosura dobët, tha një zyrtar. Nëse provat konfirmohen, ajo mund të ndikojë në udhëzimet për hapësirat e […]

Lexo më shumë

Konsiderohet si Perëndi në Indi/ 95-vjeçari nuk i ka prerë kurrë flokët

Konsiderohet si Perëndi në Indi/ 95-vjeçari nuk i ka prerë kurrë flokët

Publikuar më 08.07.2020
Një 95-vjeçar respektohet si Perëndi nga banorët e provincës...

Një 95-vjeçar respektohet si Perëndi nga banorët e provincës ku ai jeton. Krejt kjo për shkak të gjatësisë së flokëve të tij gati 7.5-metërshe. Doddapalliah nuk i ka prerë asnjëherë flokët e tij, pasi që beson se do e humbte statusin e tij si hyjni, shkruan mediumi britanik Daily Mail. Banorët e fshatit Chitradurga të […]

Lexo më shumë