×

Rr. Ismail Qemali, Pallati 18, Kati 1, 1001, Tiranë, Shqipëri
“Shekulli Group”

Nuk dini si të argëtoni fëmijët në kushte shtëpie? Salsano Rrapi ju jep idenë më të bukur

Aktori dhe moderatori, Salsano Rrapi, ka gjetur një nga mënyrat më të mira për të argëtuar fëmijët në kushte shtëpie. Duke qenë se të gjithë janë izoluar brenda prej javësh tashmë, Salsano ka menduar që shtëpinë ta shndërrojë në një teatër kukullash, për të edukuar dhe argëtuar fëmijët në të njëjtën kohë.

Ai ka publikuar në “Instagram” një video, ku si fillim ka treguar se si e ka krijuar “teatrin” së bashku me bashkëshorten e tij, Erjona Kakeli. Ata kanë vendosur dy karrige, që i kanë lidhur me tre shkopa dhe sipër kanë hedhur një çarçaf. Më pas Salsano ka publikuar një video nga “shfaqja me kukulla” që ka dhuruar për fëmijët e tij, të cilët duket se e kanë pëlqyer shumë.

View this post on Instagram

Teatri kukullave ne shtepi…. 🙈😜🤣

A post shared by Salsano Rrapi (@salsanorrapi) on

Duke qenë se të gjitha institucionet kulturore janë mbyllur për shkak të koronavirusit dhe shtëpia të kufizon në gjetjen e formave argëtuese për fëmijët, Salsano ju ka dhënë një ide shumë të mirë prindërve për të kaluar kohën me të vegjëlit e tyre.

 

Për t’u bërë pjesë e grupit të "Shekulli"
mjafton të klikoni: Join our FB Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.

KOMUNITETI SHEKULLI ONLINE: https://www.facebook.com/groups/1381242728701899/

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Humbi jetën nga COVID-19/ Koço Devole do të festonte sot 75-vjetorin e lindjes, miqtë përlotin rrjetin

Humbi jetën nga COVID-19/ Koço Devole do të festonte sot 75-vjetorin e lindjes, miqtë përlotin rrjetin

Publikuar më 28.11.2020
Pak ditë më parë, legjenda e humorit shqiptar, Koço Devole, ...

Pak ditë më parë, legjenda e humorit shqiptar, Koço Devole, u nda nga jeta si pasojë e COVID-19. Këtë 28 Nëntor, Devole do të festonte edhe 75-vjetorin e lindjes. Profili i tij, është mbushur me mesazhe nga miqtë dhe të njohurit e të ndjerit. Mes dhjetërave mesazheve, miqtë dhe të njohurit shprehen se ende nuk […]

Lexo më shumë

Prej tre javësh në Infektiv, COVID-19 i merr jetën piktores Lumturi Blloshmi

Prej tre javësh në Infektiv, COVID-19 i merr jetën piktores Lumturi Blloshmi

Publikuar më 27.11.2020
Piktorja e njohur Lumturi Blloshmi ka ndërruar jetën si paso...

Piktorja e njohur Lumturi Blloshmi ka ndërruar jetën si pasojë e COVID-19. Ajo ishte e shtruar prej 3 javësh në spitalin Infektiv, ku fatkeqësisht nuk arriti të mbijetoi. Blloshmi ndërroi jetë në moshën 76-vjeçare,  duke lënë pas një vepër të madhe në artin dhe pikturën shqiptare. Të gjitha vitet e jetës ia dedikoi pikërisht profesionit […]

Lexo më shumë

Shuhet ikona e muzikës shqiptare, Ismet Peja

Shuhet ikona e muzikës shqiptare, Ismet Peja

Publikuar më 23.11.2020
Kjo e hënë ka nisur me lajme të hidhura për artin dhe muzikë...

Kjo e hënë ka nisur me lajme të hidhura për artin dhe muzikën. Mësohet se një ndër këngëtarët më të mirë të muzikës tradicionale shqiptare, Ismet Peja është ndarë nga jeta në moshën 83-vjeçare. Ka qenë djali i tij, Visa Peja i cili përmes një postimi në rrjetin social ‘Facebook’ ka ndarë lajmin e trishtë. […]

Lexo më shumë

“S’të dhashë dot një gotë ujë”, COVID-19 i merr jetën regjisorit të dhjetëra filmave shqiptarë

“S’të dhashë dot një gotë ujë”, COVID-19 i merr jetën regjisorit të dhjetëra filmave shqiptarë

Publikuar më 22.11.2020
Regjisori i dhjetëra filmave shqiptarë, Muharrem Fejzo ka nd...

Regjisori i dhjetëra filmave shqiptarë, Muharrem Fejzo ka ndërruar jetë në moshën 87-vjeçare, si pasojë e COVID-19. Lajmin e ka bërë të ditur djali i tij Joe Fejzo me anë të një postimi në rrjete sociale.  “Lamtumirë babo. Pusho në paqe në krahët e të madhit Zot, e të gjithë të dashurve atje sipër. Më […]

Lexo më shumë

Arti në zi, ndahet nga jeta dirigjenti i njohur

Arti në zi, ndahet nga jeta dirigjenti i njohur

Publikuar më 10.11.2020
Është ndarë nga jeta në moshën 90-vjeçare dirigjenti i njohu...

Është ndarë nga jeta në moshën 90-vjeçare dirigjenti i njohur Milto Vako. Lajmin e ka dhënë në faqen zyrtare Teatri i Operas dhe Baletit, teksa i shpreh ngushëllime familjarëve dhe të afërmeve të artistit. Vako la pas një sërë veprash që i dhanë jetë shkollës së muzikës shqiptare “Lamtumirë – Mjeshtrit Milto Vako Me hidhërim […]

Lexo më shumë

Arti shqiptar në zi, ndahet nga jeta shkrimtari dhe regjisori i njohur (Emri)

Arti shqiptar në zi, ndahet nga jeta shkrimtari dhe regjisori i njohur (Emri)

Publikuar më 04.10.2020
Shkrimtari, regjisori dhe përkthyesi i njohur Gjergj Vlashi,...

Shkrimtari, regjisori dhe përkthyesi i njohur Gjergj Vlashi, është ndarë nga jetra në moshën 92-vjeçare. Vlashi ka qenë i nderuar me titujt e lartë “Nderi i Kombit”, “Artist i Popullit” dhe “Mjeshtër i Madh i Punës”. Ai është mjaft i njohur si themelues i Varietesë dhe regjisor i Estradës së Durrësit në vitin 1960, ndërsa […]

Lexo më shumë

Arti shqiptar në zi, ndahet nga jeta aktori i njohur

Arti shqiptar në zi, ndahet nga jeta aktori i njohur

Publikuar më 15.09.2020
Është ndarë nga jeta aktori i njohur shqiptar, Adem Mikullov...

Është ndarë nga jeta aktori i njohur shqiptar, Adem Mikullovci. Lajmin për këtë ndarje nga jeta në moshën 81-vjeçare e ka dhënë deputeti Begjet Pacolli. Nëpërmjet një postimi në rrjetin social ‘Facebook’, deputeti i shpreh ngushëllimet më të sinqerta familjes dhe miqve të aktorit. Adem Mikullovci ka lindur në vitin 1939 në Vushtri të Kosovës. […]

Lexo më shumë

Gala, vajza e Robert Aliajt fiton “The Voice Kids” në Belgjikë

Gala, vajza e Robert Aliajt fiton “The Voice Kids” në Belgjikë

Publikuar më 12.09.2020
Gala, vajza e artistit Robert Aliaj ka fituar “The Voice Kid...

Gala, vajza e artistit Robert Aliaj ka fituar “The Voice Kids” në Belgjikë. Ajo performoi me dy këngë të Elton John, duke mahnitur jo vetëm jurinë por të gjithë ata që e ndoqën dhe duke fituar kështu çmimin e parë. Në mbrëmjen finale Gala performoi dy këngë të Elton John, ku ka mahnitur me zërin […]

Lexo më shumë