×

Rr. Ismail Qemali, Pallati 18, Kati 1, 1001, Tiranë, Shqipëri
“Shekulli Group”

Njëri vdiq, tjetri në gjendje të rëndë, identifikohen dy vëllezërit që u përfshinë në sherrin me thika në Elbasan

Identifikohen emri i viktimës që mbeti i vrarë sot në Elbasan pas një sherri me thikë, ndërkohë që vëllai i tij mbeti i plagosur rëndë.

Ngjarja ndodhi mbrëmjen e sotme në Elbasan, në lagjen “Beqir Dardha”.  BalkanWeb thekson se bëhet fjalë për Florenc (viktima) dhe Mikele Kovaçin, 26 dhe 19 vjeç (I plagosur). Sipas policisë, dy vëllezërit janë përfshirë për motive të dobëta në një sherr me disa të rinj, ndërsa konflikti ka degjeneruar deri në përdorimin e thikave.

Aktualisht në vendin e ngjarjes ndodhet policia, e cila po heton për rastin në fjalë dhe arrestimin e autorëve.

Për t’u bërë pjesë e grupit të "Shekulli"
mjafton të klikoni: Join our FB Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.

KOMUNITETI SHEKULLI ONLINE: https://www.facebook.com/groups/1381242728701899/

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sherr me thika në Berat/ Plagosen dy persona, njëri prej tyre në gjendje të rëndë

Sherr me thika në Berat/ Plagosen dy persona, njëri prej tyre në gjendje të rëndë

Publikuar më 28.01.2022
Dy persona kanë mbetur të plagosur me thika në Berat. Mësohe...

Dy persona kanë mbetur të plagosur me thika në Berat. Mësohet se E.K dhe A.Gj kanë goditur njëri-tjetrin me mjet prerës e për pasojë kanë përfunduar në spital. 36-vjeçari K ndodhet në sallën e operacionit, në gjendje të rëndë shëndetësore, ndërsa 45-vjeçari Gj ndodhet jashtë rrezikut për jetën dhe është nën mbikëqyrjen e policisë në […]

Lexo më shumë

Përfshihet nga flakët një apartament në Korçë, humb jetën 67-vjeçari! Ja informacionet e para

Përfshihet nga flakët një apartament në Korçë, humb jetën 67-vjeçari! Ja informacionet e para

Publikuar më 27.01.2022
Një ngjarje e rëndë është shënuar mbrëmjen e sotme në qyteti...

Një ngjarje e rëndë është shënuar mbrëmjen e sotme në qytetin e Korçës. Një apartament është përfshirë nga flakët, e për pasojë ka humbur jetën 67-vjeçari E.R. 67-vjeçari ka humbur jetën për shkak të asfiksisë. Nga informacionet paraprake, dyshohet se shkak i zjarrit është bërë ngrohësja. Zjarrëfikësja ndodhet në vendngjarje për të bërë shuarjen e […]

Lexo më shumë

Tentoi të vriste punonjësin e lavazhit ditën e ndërrimit të viteve, vihet në pranga pas një muaji vlonjati

Tentoi të vriste punonjësin e lavazhit ditën e ndërrimit të viteve, vihet në pranga pas një muaji vlonjati

Publikuar më 27.01.2022
Policia e Vlorës ka arrestuar shtetasin A.Sh, i cili në ditë...

Policia e Vlorës ka arrestuar shtetasin A.Sh, i cili në ditën e ndërrimit të viteve qëlloi me armë zjarri në drejtim të punonjësit të një lavazhi në zonën e Ujit të Ftohtë. Sherri mes të dyve nisi për shkak se punonjësi i lavazhit nuk pranoi që ti lante jashtë radhe makinën e A.SH. Ky i […]

Lexo më shumë

Policia italiane kap shqiptarin me 17 kg kokainë dhe 60 mijë euro

Policia italiane kap shqiptarin me 17 kg kokainë dhe 60 mijë euro

Publikuar më 26.01.2022
Policia italiane ka arrestuar një shqiptar pasi u kap me 17 ...

Policia italiane ka arrestuar një shqiptar pasi u kap me 17 kilogramë kokainë. Efektivët e policisë ranë në gjurmët e shqiptarit pas hetimeve për gati një vit. Policia toskane monitoroi një sërë personash italiane dhe të huaj, përfshirë tregtarë ambulantë dhe klientë, të cilët kishin kontakte të shpeshta me subjekte jashtë rajonit për shitjen dhe […]

Lexo më shumë

Sherri me thika në Durrës, arrestohen 2 autorët që plagosën 23-vjeçarin (EMRAT)

Sherri me thika në Durrës, arrestohen 2 autorët që plagosën 23-vjeçarin (EMRAT)

Publikuar më 26.01.2022
Një konflikt i çastit mes një grupi të rinjsh ka lënë një pe...

Një konflikt i çastit mes një grupi të rinjsh ka lënë një person të plagosur në lagjen nr.17 të qytetit të Durrësit. 23-vjeçari Denis Spahiu u plagos me mjet prerës thikë nga Enea Hoxha, 20 vjeç dhe Aldor Kolmarkaj, 19 vjeç. Ngjarja e rëndë u regjistrua pranë stacionit të trenit të qytetit bregdetar rreth orës […]

Lexo më shumë

Vrasja e ish-efektivit Santiago Malko, dënohet me 25 vite burg Blendi Teta

Vrasja e ish-efektivit Santiago Malko, dënohet me 25 vite burg Blendi Teta

Publikuar më 26.01.2022
GJKKO ka dënuar me 25 vite burg Blendi Tetën për vrasjen e i...

GJKKO ka dënuar me 25 vite burg Blendi Tetën për vrasjen e ish-policit Santiago Malko në gusht 2019. Teta u gjet fajtor nga trupa gjykuese si pjesëmarrës në ekzekutimin e Malkos mbrëmjen e 28 gushtit në rrugën “Xhanfize Keko” në Tiranë. Me vendimin e dhënë, trupa gjykuese ka pranuar si të arsyeshme provat e paraqitura […]

Lexo më shumë

Mediat ekuadoriane nxjerrin detaje të reja: 34 vjeçari shqiptar përfitonte 90 mijë dollarë në muaj nga trafiku i kokainës

Mediat ekuadoriane nxjerrin detaje të reja: 34 vjeçari shqiptar përfitonte 90 mijë dollarë në muaj nga trafiku i kokainës

Publikuar më 25.01.2022
Ergys Dashi, 34 vjeçari i cili u ekzekutua pak ditë më parë ...

Ergys Dashi, 34 vjeçari i cili u ekzekutua pak ditë më parë në Ekuador ishte pjesë e një bande të trafikut ndërkombëtar të drogës. Fitimet që Dashi nxirrte nga trafiku i kokainës shkonin nga 70.000 deri në 90.000 dollarë në muaj. Por përveç trafikut të kokainës, Dashi ishte përfshirë edhe në fushën e shfrytëzimit të […]

Lexo më shumë

U dënua sot përjetë/ Kush është Orges Bilbili, përplasja me armë me policin dhe si u neutralizua

U dënua sot përjetë/ Kush është Orges Bilbili, përplasja me armë me policin dhe si u neutralizua

Publikuar më 25.01.2022
I konsideruar si një nga më të fortët e Lushnjës Orges Bilbi...

I konsideruar si një nga më të fortët e Lushnjës Orges Bilbili është dënuar me burg përjetë nga Gjykata Kundër Krimit të Organizuar ditën e sotme. Megjithatë, merita më e madhe i takon efektivit të policisë i cili e vendosi në pranga në prillin e vitit 2020, kur vendi ishte izoluar nga pandemia e koronavirusit. […]

Lexo më shumë