×

Rr. Ismail Qemali, Pallati 18, Kati 1, 1001, Tiranë, Shqipëri
“Shekulli Group”

Një tjetër viktimë nga Covidi, pak orë pas intubimit humb jetën një grua tek Infektivi

Një 70-vjeçare ka ndërruar jetë në Spitalin Infektiv. Mësohet se e moshuar ka ndërruar jetë pak orë pasi është intubuar, duke mos arritur ta përballojë.

Së bashku me të, i infektuar ka qenë edhe bashkëshorti i saj, e cili ka arritur të shërohet dhe tashmë është në gjendje të mirë shëndetësore.

Pjesa tjetër e familjes është karantinuar në banesë.

Në 24 orët e fundit në Elbasan u shënuan 16 raste të reja. Deri më tani ka shkuar në 248 raste të reja, nga të cilët 21 kanë humbur jetën.

 

Për t’u bërë pjesë e grupit të "Shekulli"
mjafton të klikoni: Join our FB Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.

KOMUNITETI SHEKULLI ONLINE: https://www.facebook.com/groups/1381242728701899/

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Vdekja e 53-vjeçarit nga Ndroqi, Bardhi i nxjerr videon Ramës: Këmbana e alarmit po bie çdo ditë!

Vdekja e 53-vjeçarit nga Ndroqi, Bardhi i nxjerr videon Ramës: Këmbana e alarmit po bie çdo ditë!

Publikuar më 25.10.2020
Sekretari i Përgjithshëm i PD, Gazment Bardhi ka publikuar n...

Sekretari i Përgjithshëm i PD, Gazment Bardhi ka publikuar një video ku paraqet fjalimet e Ramës dhe i ballafaqon me vdekjen e 53-vjeçarit nga Ndroqi, Lutfi Çekiri i cili për 3 ditë kërkonte serum sa tek QSUT tek Trauma. Bardhi thotë se këmbana e alarmit po bie çdo ditë pasi shëndetësia është dështim i rëndë […]

Lexo më shumë

Digjet automjeti tek rrethrrotullimi i Saukut

Digjet automjeti tek rrethrrotullimi i Saukut

Publikuar më 25.10.2020
Një ngjarje e rëndë ka ndodhur këtë mbrëmje në Tiranë. Tek r...

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur këtë mbrëmje në Tiranë. Tek rrethrrotullimi i Saukut, ka marrë flakë në lëvizje dhe është djegur pjesërisht mjeti me drejtuese shtetasen A.A., ku ka vetëm dëme materiale. Tiranë/Informacion paraprak Me datë 25.10.2020, rreth orës 20:00, tek rrethrrotullimi i Saukut, ka marrë flakë në lëvizje dhe është djegur pjesërisht mjeti […]

Lexo më shumë

”Çfarë nuk tha Manastirliu”, ekspertja e PD tek ‘COVID-2’: Zbatoni masat e Bashës të paktën për fushën e shëndetësisë

”Çfarë nuk tha Manastirliu”, ekspertja e PD tek ‘COVID-2’: Zbatoni masat e Bashës të paktën për fushën e shëndetësisë

Publikuar më 25.10.2020
Ekspertja e PD për Shëndetësinë, Liljana Ramasaçi ka denoncu...

Ekspertja e PD për Shëndetësinë, Liljana Ramasaçi ka denoncuar tek spitali ‘Shefqet Ndroqi’ se për shkak të mbingarkesës së sistemit shëndetësor, pacientë me COVID-19 nuk po çohen më tek Infektivi por tek Urgjenca e Sanatoriumit bashkë me pacientë të painfektuar. Ramasaçi thekson se kjo gjë ka nisur prej mbrëmjes së kaluar dhe se kjo është […]

Lexo më shumë

Kriza rritet/ Katër persona kanë humbur jetën nga COVID-19 në Shqipëri!

Kriza rritet/ Katër persona kanë humbur jetën nga COVID-19 në Shqipëri!

Publikuar më 25.10.2020
Ministria e Shëndetësisë sot thekson se, në 24 orët e fundit...

Ministria e Shëndetësisë sot thekson se, në 24 orët e fundit në vendin tonë janë konfirmuar 299 raste të reja me koronavirus. Ndërkohë 4 pacientë kanë humbur jetën. 106 qytetarë kanë fituar betejën me koronavirusin. Përditësimi i situatës së #COVID19 për 24 orët e fundit në Shqipëri: 🔴299 të prekur 🟢106 të shëruar ⚫4 humbje […]

Lexo më shumë

700 qytetarë ndëshkohen me gjobë për mos mbajtjen e maskave nëpër rrugë

700 qytetarë ndëshkohen me gjobë për mos mbajtjen e maskave nëpër rrugë

Publikuar më 25.10.2020
Policia e Shtetit ka gjobitur gjatë 24 orëve të fundit plotë...

Policia e Shtetit ka gjobitur gjatë 24 orëve të fundit plotë 688 qytetarë që janë konstatuar pa maskat mbrojtëse. Me anë të një njoftimi, bëhet me dije se secili prej tyre është ndëshkuar me 3.000 lekë. Ndërkohë, janë gjobitur po me këtë shumë edhe 132 pasagjerë që janë konstatuar pa maska në automjete private pa […]

Lexo më shumë

Arrestime të bujshme në Tiranë, përfundojnë në pranga 10 shtetas

Arrestime të bujshme në Tiranë, përfundojnë në pranga 10 shtetas

Publikuar më 25.10.2020
Janë arrestuar 10 persona për vepra të ndryshme penale në Ti...

Janë arrestuar 10 persona për vepra të ndryshme penale në Tiranës. Mësohet se specialistët për Hetimin e Krimit në Komisariatin e Policisë Nr.3, bënë arrestimin në flagrancë të shtetasit P.L., 21 vjeç, pasi gjatë kontrollit të mjetit me të cilin ky shtetas qarkullonte iu gjet dhe iu sekuestrua në cilësinë e provës materiale një armë […]

Lexo më shumë

Italia në situatë alarmante nga COVID-19/ Mjeku publikon shifrat reale: 92.8% nuk kanë nevojë të shtrohen në spital

Italia në situatë alarmante nga COVID-19/ Mjeku publikon shifrat reale: 92.8% nuk kanë nevojë të shtrohen në spital

Publikuar më 25.10.2020
Mjeku Ilir Alimehmeti ka publikuar disa shifra për të shpjeg...

Mjeku Ilir Alimehmeti ka publikuar disa shifra për të shpjeguar situatën e kurbës së infeksionit nga COVID-19 në Itali. Nëpërmjet një statusi në rrjetin social ‘Facebook’, mjeku thotë se vdekshmëria nga virusi në vendin fqinj është 0.3%. Nëpërmjet grafikëve, ai thotë se mosha deri në 50 vjeç ka vdekshmëri pothuajse 0%, ndërkohë që sipas mjekut […]

Lexo më shumë

Conte firmos dekretin, Italia rikthen masat kufizuese për një muaj

Conte firmos dekretin, Italia rikthen masat kufizuese për një muaj

Publikuar më 25.10.2020
Kryeministri Giuseppe Conte ka nënshkruar dekretin e ri, mbi...

Kryeministri Giuseppe Conte ka nënshkruar dekretin e ri, mbi mbylljen e Italisë për shkak të situatës së krijuar nga COVID-19. Ky vendim do të jetë në fuqi deri në 24 nëntor, me masa kufizuese për të parandaluar përhapjen e infeksionit i shkaktuar nga SrasCov-2, informon ‘Corriere Della Sera’, shkruan “Shekulli”. Në këtë draft të ri, […]

Lexo më shumë