Nje motor i ri per ​Renault Megane TCe me 165 kuaj fuqi

Modeli i ri në variantin benzinë është zhvilluar në njësinë Renault Sport të prodhuesit francez.

Megane ka njësinë 1.6 litra, e cila siguron 165 kuaj fuqi,
Vetura ka ndërrues automatik prej shtatë shpejtësive, ndërsa nga 0 deri 100 km/h arrin për 8,2 sekonda dhe zhvillon shpejtësi maksimale prej 215 km në orë.
Kompania thotë se vetura në regjimin e kombinuar të vozitjes shpenzon 6 l/100 km. Në dispozicion janë katër mënyra të vozitjes – Eco, Comfort, Neutral dhe Sport, transmeton KosovaPress.

Mos i vrisni gratë!

Nga Edlira Gjoni Sikur të mos mjaftonin fast-foodet amtoreske e aspak ndihmëse në lajmet në formë thashethemesh për lobingje ruse,…

Abissnet