×

Rr. Ismail Qemali, Pallati 18, Kati 1, 1001, Tiranë, Shqipëri
“Shekulli Group”

Nisma, “Tirana Bank” gjelbëron tarracat e kryeqytetit

“Tirana Bank” ndër vite ka ndërmarrë fushata konkrete me qëllim përmirësimin e mjedisit dhe të cilësisë së jetës së komunitetit si: fushatat për një mjedis të pastër dhe zgjerimin e hapësirave të gjelbra, rritjen e ndërgjegjësimit ndaj ndryshimeve klimaterike, ndërtimin e këndeve të reja të lojërave etj., duke theksuar rëndësinë e zbatimit të politikave të përgjegjësisë sociale dhe veçanërisht atyre mjedisore.

Ne besojmë që të gjithë aktorët e qytetit, duke përfshirë institucionet publike dhe bizneset private, duhet të mbeten të angazhuar për konkretizimin e Politikave të Përgjegjësisë Sociale në shërbim të komunitetit dhe të mjedisit.

Sot, “Tirana Bank” inauguroi projektin më të fundit “Tarracat e Gjelbra”. Iniciativa për të promovuar një mjedis të shëndetshëm dhe të pastër solli një tjetër bashkëpunim të suksesshëm me Bashkinë e Tiranës. Në aktivitetin e Inaugurimit ishin të pranishëm Drejtori i Përgjjithshëm Ekzekutiv i “Tirana Bank”, Z. Dritan Mustafa dhe Nënkryetarja e Bashkisë së Tiranës, Znj. Anuela Ristani.

Në fjalën e tij përshëndetëse Z. Dritan Mustafa, shprehu se “Zgjerimi i zonave të banuara dhe i infrastrukturës së qytetit të Tiranës kërkon vëmendje të veçantë në drejtim të përmirësimit të vazhdueshëm të cilësisë së jetesës dhe ambjentit. Kjo është një përgjegjësi me natyrë sa individuale aq edhe kolektive. Përkushtimin tonë ndaj mjedisit dhe gjelbërimit të qytetit, e shprehim nëpërmjet projekteve me natyrë simbolike, por me standarte etike dhe sociale të larta, si një vlerë të integruar në filozofinë e aktivitetit të “Tirana Bank””.

Znj. Ristani falenderoi “Tirana Bank” për vëmendjen e treguar ndaj projekteve me impakt të lartë në komunitet : “Jam mirënjohëse që “Tirana Bank”, nëpërmjet projekteve të përgjegjësisë sociale ka bërë të mundur që të realizojmë këto ide përbashkëta, në dukje të vogla por të rëndësishme dhe me impakt për qytetin”.

“Tirana Bank” mbetet e angazhuar të ofrojë kontributin e saj ndaj mjedisit dhe komunitetit, duke i qëndruar besnike vlerave dhe parimeve të Politikave të Përgjegjësisë Sociale.

“Tirana Bank”, këtu për Mjedisin!

 

Për t’u bërë pjesë e grupit të "Shekulli"
mjafton të klikoni: Join our FB Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.

KOMUNITETI SHEKULLI ONLINE: https://www.facebook.com/groups/1381242728701899/

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Besoni se qeveria shqiptare do të arrijë ta sigurojë së shpejti vaksinën anti-COVID për të gjithë popullsinë?

Loading ... Loading ...

“Duhet të kisha qenë më i vëmendshëm”/ James Arthur shpreh keqardhje për pretendimet publike se ndarja me Rita Orën e ktheu në person të varur nga seksi

“Duhet të kisha qenë më i vëmendshëm”/ James Arthur shpreh keqardhje për pretendimet publike se ndarja me Rita Orën e ktheu në person të varur nga seksi

Publikuar më 05.03.2021
James Arthur ka shprehur keqardhje për pretendimin në autobi...

James Arthur ka shprehur keqardhje për pretendimin në autobiografinë e tij të vitit 2017, ‘Back To The Boy’, se ndarja me Rita Orën e shndërroi atë në një person të varur nga seksi. Fituesi i X Factor në vitin 2012, 33-vjeçari, bëri zbulimet tronditëse në lidhje me marrëdhënien e tij me këngëtaren 30-vjeçare Rita Ora. […]

Lexo më shumë

“O shoku hiq dorë dhe largoju Sarës”/ Atdheu i Për’puthen publikon mesazhin kërcënues nga Dubai

“O shoku hiq dorë dhe largoju Sarës”/ Atdheu i Për’puthen publikon mesazhin kërcënues nga Dubai

Publikuar më 04.03.2021
Puntatës së sotme të “Për’puthen” i është bashkuar përmes nj...

Puntatës së sotme të “Për’puthen” i është bashkuar përmes një lidhje skype edhe konkurrenti Atdheu, i cili prej ditësh mungon në studio, pasi ishte i infektuar me COVID-19. Gjatë fjalës së tij, Atdheu zbuloi një detaj tronditës, pasi tha se ka marr një mesazh kërcënues në lidhje me Sarën. “O shoku hiq dorë dhe largoju […]

Lexo më shumë

“Ai ka abuzuar me mua, më ka kërcënuar”/ Vëllai dhe motra padisin këngëtaren Mariah Carey për shpifje dhe dëmtim emocional

“Ai ka abuzuar me mua, më ka kërcënuar”/ Vëllai dhe motra padisin këngëtaren Mariah Carey për shpifje dhe dëmtim emocional

Publikuar më 04.03.2021
Vëllai i madh i Mariah Carey ka paditur yllin e muzikës për ...

Vëllai i madh i Mariah Carey ka paditur yllin e muzikës për shpifje dhe shqetësim emocional të shkaktuar nga kujtimet e saj të fundit, The Meaning Of Mariah Carey. Morgan Carey, i cili po kërkon dëmtime të paspecifikuara, thotë se libri sugjeron në mënyrë të gabuar se ai ishte i dhunshëm. Si rezultat ai ka […]

Lexo më shumë

U vetëhodh nga spitali “Shefqet Ndroqi” dhe humbi jetën, stilistja do të festojë 30-vjetorin e djalit: Të gjithë bashkë në këtë ditëlindje ndryshe

U vetëhodh nga spitali “Shefqet Ndroqi” dhe humbi jetën, stilistja do të festojë 30-vjetorin e djalit: Të gjithë bashkë në këtë ditëlindje ndryshe

Publikuar më 04.03.2021
Nëna e Xhino Koçës, stilistja e njohur Lira Koça, ka njoftua...

Nëna e Xhino Koçës, stilistja e njohur Lira Koça, ka njoftuar se në 30-vjetorin e të birit që nuk jeton më. Stilistja e ka ndarë këtë lajm përmes një postimi në “Instastory”, ku fton të gjithë miqtë e të afërmit që të bëhen pjesë e kësaj ditëlindje të veçantë. Lira Koça shkruan se 30 pëllumba […]

Lexo më shumë

Tashmë është zyrtare, Kim Kardashian dhe Kanye West po divorcohen, ja marrëveshja e madhe!

Tashmë është zyrtare, Kim Kardashian dhe Kanye West po divorcohen, ja marrëveshja e madhe!

Publikuar më 01.03.2021
Është zyrtare. Kim Kardashian dhe Kanye West po divorcohen. ...

Është zyrtare. Kim Kardashian dhe Kanye West po divorcohen. Pas muajsh spekulimesh, thashethemesh, çifti më me ndikim ndahet nga tavolina dhe shtrati. Dhe e vërteta është se ata janë duke ndërmarrë një punë të rëndë. Kardashian, 40 vjeç, dhe West, 43, po përballen me një enigmë më të madhe se reputacioni i tyre pas një […]

Lexo më shumë

“Isha i shqetësuar se përsëritej historia”, Princ Harry tregon pse vendosi të largohej nga Familja Mbretërore

“Isha i shqetësuar se përsëritej historia”, Princ Harry tregon pse vendosi të largohej nga Familja Mbretërore

Publikuar më 01.03.2021
Duka i Sussex ka thënë se ishte i shqetësuar se historia po ...

Duka i Sussex ka thënë se ishte i shqetësuar se historia po “përsëritej”, para se të vendoste të tërhiqej nga Familja Mbretërore. Në një fragment të një interviste të dhënë për Oprah Winfrey, Princi Harry tha se ishte “lehtësuar” që kishte pranë gruan e tij Meghan. Duka i referohet largimit të nënës së tij nga […]

Lexo më shumë

Petrit Vasili i ‘marrosur’ pas aktores italiane, çfarë i shkroi publikisht në ‘Facebook’

Petrit Vasili i ‘marrosur’ pas aktores italiane, çfarë i shkroi publikisht në ‘Facebook’

Publikuar më 27.02.2021
Nënkryetari i LSI-së, Petrit Vasili është tepër aktiv në rrj...

Nënkryetari i LSI-së, Petrit Vasili është tepër aktiv në rrjetet sociale. Reagimet e tij nuk lidhen vetëm me politikën, por edhe me jetën e tij personale. Pa druajtje, shpesh herë ai komenton në fotot e njerëzve të famshëm, duke shprehur dashamirësi ndaj tyre. Së fundmi, Vasili ka komentuar edhe në foton e aktores së njohur […]

Lexo më shumë

Jonida Maliqi reagon për herë të parë për ndarjen nga Romeo dhe ka dy fjalë për lidhjen e tij me Aleksia Peleshin

Jonida Maliqi reagon për herë të parë për ndarjen nga Romeo dhe ka dy fjalë për lidhjen e tij me Aleksia Peleshin

Publikuar më 27.02.2021
Vetëm pak javë më parë u mësua se Romeo Veshaj ka nisur një ...

Vetëm pak javë më parë u mësua se Romeo Veshaj ka nisur një romancë të re me Aleksia Peleshin. Sapo ky lajm u bë publik, u mësua se aktori i humorit kishte ndarë si fillim rrugët me Jonida Maliqin që në nëntor të vitit të shkuar. “Prive” mësoi se Romeo dhe Jonida ishin ndarë bashkë […]

Lexo më shumë