Nis pelegrinazhi në Kishën e Shën Ndout në Laç

Sonte në Kishën e Shën Ndout në Laç mbahet pelegrinazhi i 13 të martave. Rituali fetar nisi prej orëve të para të mëngjesit, kulmon në orën 00.00 dhe vijon edhe në datën 13 qershor.

Numri i pelegrinëve është shumë i lartë dhe sa vjen e rritet. Ka edhe persona që e kalojnë natën në kishë.

 

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Të tjera

Abissnet