×

Rr. Ismail Qemali, Pallati 18, Kati 1, 1001, Tiranë, Shqipëri
“Shekulli Group”

Nis ‘Foltorja’ e Berishës në Kukës, mesazhi i fortë për Ramën: Edvin, Edvin, Edvin ndiqe këtë foltore se nuk është takim pengjesh

Ish-kryeministri Sali Berisha e ka nisur me një thirrje për Edi Ramën “foltoren” e tij në Kukës këtë pasdite.

Para demokratëve të Kukësit, Berisha i kërkoi kryeministrit Rama që ta ndiqte, pasi sipas tij është punë burrash dhe jo pengjesh. Në retorikën e tij që nga nisja e aksionit për të shkarkuar kryetarin e PD, Berisha i referohet Bashës dhe Ramës si “pengu dhe pengmarrësi”.

“I falenderoj të gjithë mbështetësit e Kukësit që kanë qëndruar si viganë dhe duan të kthejnë PD si opozitë të pamposhtur të shqiptarëve. Duan ta kthejnë Partinë Demokratike si parti të fitores së sigurt. Në emër tuaj do ti them zografit të Bishës, Edvin, EDVIN, ndiqe këtë foltore se është foltore burrash dhe grash të mira dhe jo punë pengjesh. Sot ne mblidhemi në këtë foltore për të diskutuar së bashku që të rikthejmë PD-së shpirtin e saj të lirisë dhe dinjitetin. Ai ka e shndërruar Shqipërinë në dele të zezë të Europës. Jo 8 vite po as 8 dite nuk meriton Edi Rama të qeverisë”.

Daullet me të cilën kuksianët e pritën, Berisha thotë se po bien për Edi Ramën, të cilit i bën thirrje t’i dëgjojë.

“Dëgjoji ato daulle, po bien për ty. Mandatin se gëzon dot t’i se vetëm në zonat e tërmetit ke përdorur 160 milion euro para për të blerë votat e njerëzve të varfër. Nuk e gëzon dot mandatin ti. Dëgjoji ato daulle sepse ke përdorur patronazhistët njëlloj si në kohën e baballarëve të tu mizorë për të terrorizuar shqiptarë. Mandat nuk ke ti. Dy ditë më parë dha dorëheqjen kancelari i Austrisë. Pse e dha? Te kryeministria e kemi radhën tani me atë daulle… e dha sepse u akuzua se kishte përdorur para për të blerë qëndrime pozitive në zgjedhje. Më shumë se Edi Rama nuk ka dhënë njeri në Evropë. Këto Edvin populli nuk ti fal ty. Mos luaj me pengje se këto janë punë burrash jo pengjesh”, tha Berisha.

Për t’u bërë pjesë e grupit të "Shekulli"
mjafton të klikoni: Join our FB Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.

KOMUNITETI SHEKULLI ONLINE: https://www.facebook.com/groups/1381242728701899/

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Pak ditë para mbledhjes së Kuvendit të thërritur nga Berisha, zyrtari i lartë amerikan vjen gjatë javës në Tiranë

Pak ditë para mbledhjes së Kuvendit të thërritur nga Berisha, zyrtari i lartë amerikan vjen gjatë javës në Tiranë

Publikuar më 05.12.2021
Shtetet e Bashkuara të Amerikës vihen në lëvizje pak orë për...

Shtetet e Bashkuara të Amerikës vihen në lëvizje pak orë përpara mbledhjes së kuvendit të thirrur nga i shpalluri ‘non grada’ i SHBA-ve, Sali Berisha. Të enjten e datës 9 dhjetor i dërguari i Shteteve të Bashkuara të Amerikës për Ballkanin Perëndimor, Gabriel Escobar do të vizitojë Tiranën. Në agjendën e zyrtarit të lartë amerikan […]

Lexo më shumë

Publikohen emrat e delegatëve të Beratit që firmosën për Kuvendin Kombëtar, dalin kundër dy deputetët e PD (VIDEO)

Publikohen emrat e delegatëve të Beratit që firmosën për Kuvendin Kombëtar, dalin kundër dy deputetët e PD (VIDEO)

Publikuar më 05.12.2021
Degët e Partisë Demokratike Berat, Poliçan e Dimal kanë zyrt...

Degët e Partisë Demokratike Berat, Poliçan e Dimal kanë zyrtarizuar sot emrat e delegatëve të tyre për kongresin e 11 Dhjetorit. Lista me emrat e delegatëve u lexua nga përfaqësues të degëve përkatëse përpara selisë së Partisë Demokratike Berat. Nga dega e Beratit kanë firmosur për në kongresin e 11 Dhjetorit 125 nga 198 pra […]

Lexo më shumë

“Basha të përballet me sistemin belg të drejtësisë”/ Eksperti gjerman të CDU-së: Shqipëria duhet të vendosë, ose me BE ose me Vuçiç

“Basha të përballet me sistemin belg të drejtësisë”/ Eksperti gjerman të CDU-së: Shqipëria duhet të vendosë, ose me BE ose me Vuçiç

Publikuar më 05.12.2021
Situata politike në vend mori një tjetër goditje javën që la...

Situata politike në vend mori një tjetër goditje javën që lamë pas. Në qendër të debateve ishte vendimi i Gjykatës Kushtetuese për të legjitimuar zgjedhjet vendore të 30 qershorit. Për ekspertin gjerman të CDU-së, Martin Henze, një vendim i tillë është antikushtetues dhe i marrë nën presionin e Edi Ramës. Në intervistën e dhënë për […]

Lexo më shumë

Berisha tregon skenarin, çfarë do të bëjë një ditë pas Kuvendit

Berisha tregon skenarin, çfarë do të bëjë një ditë pas Kuvendit

Publikuar më 03.12.2021
Mbrëmjen e sotme Sali Berisha e çoi “Foltoren” në Bilisht. I...

Mbrëmjen e sotme Sali Berisha e çoi “Foltoren” në Bilisht. Ish-kryeministri kishte akuza direkte për Lulzim Bashën për dosjen e “Toyota Yaris” ku tha se dekonspiroi operacionin dhe se nga drejtësia në Shqipëri e shpëtoi Edi Rama, por në Belgjikë çështja është akoma hapur. “Edi Rama i mbylli dosjen “peng-kryetarit”. Mirëpo dosja i kishte rrënjët […]

Lexo më shumë

KQZ çon për kallëzim penal 67 numërues, vodhën votat për kandidatët, nga Çuçi, Balluku, Shalsi i PS-së te Belind Këlliçi i PD-së

KQZ çon për kallëzim penal 67 numërues, vodhën votat për kandidatët, nga Çuçi, Balluku, Shalsi i PS-së te Belind Këlliçi i PD-së

Publikuar më 03.12.2021
67  numërues do të shkojnë për kallëzim penal nga Komisioni ...

67  numërues do të shkojnë për kallëzim penal nga Komisioni Qendror i Zgjedhjeve, për shkak se akuzohen për parregullsi dhe vjedhje votash në zgjedhjet e 25 prillit.  Raportohet se numëruesit janë nga qarqe të ndryshme të vendit ku kryeson Tirana me 7 qendra votimi. ABC ka siguruar inicialet e numëruesve ku vihet re që janë […]

Lexo më shumë

Vetoja e Bullgarisë ndaj Shkupit, PS kundër Ilir Metës: Shqipëria nuk duhet të shkëputet nga Maqedonia e Veriut!

Vetoja e Bullgarisë ndaj Shkupit, PS kundër Ilir Metës: Shqipëria nuk duhet të shkëputet nga Maqedonia e Veriut!

Publikuar më 02.12.2021
Vetoja e Bullgarisë për Shkupin dhe fillimi i negociatave të...

Vetoja e Bullgarisë për Shkupin dhe fillimi i negociatave të Shqipërisë me BE janë sërish shkak i një tjetër përplasje mes mazhorancës qeverisëse dhe Presidencës. Por Tirana zyrtare nuk është e unifikuar në këtë qëndrim. Presidenti Ilir Meta ditë më parë pranoi propozimin e Bullgarisë që Shqipëria të ndahet nga Maqedonia e Veriut për të […]

Lexo më shumë

Ferdinand Xhaferraj nuk do jetë më kreu i PD në Durrës, Basha emëron pasardhësin e ri (EMRI)

Ferdinand Xhaferraj nuk do jetë më kreu i PD në Durrës, Basha emëron pasardhësin e ri (EMRI)

Publikuar më 02.12.2021
Deputeti dhe njëkohësisht kreu i PD në Durrës, Ferdinand Xha...

Deputeti dhe njëkohësisht kreu i PD në Durrës, Ferdinand Xhaferraj ka dhënë dorëheqjen nga posti që mban.  Xhaferraj ka dhënë dorëheqjen që prej momentit kur kandidoi për deputet por vetëm tani i është pranuar. Ndërkohë kryedemokrati Lulzim Basha pa humbur kohë ka emëruar pasardhësin e Xhaferrajt pasi pranoi dorëheqjen e këtij të fundit. Tashmë në […]

Lexo më shumë

PD i bashkohet mazhorancës, kush janë 3 projektligjet që u votuan në Kuvend

PD i bashkohet mazhorancës, kush janë 3 projektligjet që u votuan në Kuvend

Publikuar më 02.12.2021
Gjatë fjalës së mbajtur në seancën plenare në Kuvend, depute...

Gjatë fjalës së mbajtur në seancën plenare në Kuvend, deputeti i Partisë Demokratike Ervin Salianji, bëri me dije qëndrimin e grupit parlamentar demokrat në lidhje me ligjin për pastrimin e parave. Salianji u shpreh se Partia Demokratike do ta votojë këtë ligj, jo sepse mendon se qeveria ka vullnet për ta zbatuar, por sepse në […]

Lexo më shumë