‘Ngrin’ edhe Greqia/ Rëndohet gjendja, 190 të prekur dhe 5 persona në gjendje kritike

Numri i të prekurve në Greqi ka shkuar në 190. Raportohet nga mediat greke që ka 5 persona në gjendje kritike për jetën. Ata gjithashtu bëjnë me dije që janë në pritje të analizave të personave të tjerë të cilët mund të rezultojnë të prekur me koronavirus.

Brenda kësaj dite, numri i të prekurve ka shkuar në 72 persona. Për këtë arsye, autoritetet greke kanë marrë masa për mbylljen e restoranteve, kafeneve dhe qendrave tregëtare. Kujtojmë që deri tani, në Greqi një person ka humbur jetën nga virusi dhe bëhet fjalë për një 66-vjeçar. Gjithashtu, në Greqi janë edhe 4 shqiptarë të cilët janë të prekur nga koronavirusi.

Për t’u bërë pjesë e grupit të "Shekulli"
mjafton të klikoni: Join our FB Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.

KOMUNITETI SHEKULLI ONLINE: https://www.facebook.com/groups/1381242728701899/Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Të tjera

Abissnet