×

Rr. Ismail Qemali, Pallati 18, Kati 1, 1001, Tiranë, Shqipëri
“Shekulli Group”

“Nga torturat humba fëmijën”, gruaja rrëfen dhunën e burrit polic: Më vuri pistoletën në kokë, e gjeta me dike tjetër

Në studion e emisionit me “Zemër të Hapur” në “News24” është trajtuar sot historia dramatike e një familje nga Lushnja. Një 46-vjeçare nga fshati Manasufaj, ka zgjedhur të rrëfejë sot dhimbjen e madhe, e cila i ka shkatërruar familjen.

Nëna e një vajze që sot është 18 vjeçe tregoi përmes lidhjes skype se si e dhunonte dhe e braktisi burri. Ajo tha se ishte viti 2000 kur lidhi martesë me ish-bashkëshortin, një djalë nga fshati Lesnaj i komunës Përparim.

Nuk zgjati shumë dhe pas ardhjes në jetë të fëmijës së pare nisi dhe problematika midis tyre. Ai në radhët e uniformave blu e ndërsa Mirela një shtëpiake e dhunuar. Ajo tha se është divorcuar nga ish-burri në 2010-ën, shkruan BW.

“Unë jetoj ne një fshat te Lushnjës, kam qene e martuar ne fshatin Lisnaj komuna e Peqinit. Kam qene e martuar me përpara po celebrimi u be ne vitin 2000, edhe u divorcuam ne vitin 2009 -2010. Ai kur po ndërtonim shtëpinë , kishte lidhje me dike tjetër. Vajza ishte 6-vjeçe. Tani vonë e kam kuptuar. Para se te divorcohesha, ai më përzuri edhe unë u ktheva një moment ne shtëpi e gjeta me dike tjetër. Nja moment vëllai me solli te prindërit sepse me dhembnin dhëmballët dhe bashkëshorti nuk me çonte. Kur i mbusha dhëmballët duhet te kthehesha ne shtëpi, kur mbërrita e gjeta derën te mbyllur edhe ky ishte ne pune ne polici. Aty pash qe brenda shtëpisë ishte dikush tjetër. Unë shkova ne polici sepse kur unë po i thosha me jep çelësat për te hapur derën, ai ngaqë ishte punonjës i policisë ne Peqin nxori pistoletën. Vajza ishte 6 vjeçe edhe e pa te gjithë skenën. Dhuna nisi qe momentin qe ne ndërtuam shtëpinë rreth vitit 2007. Vajza ka qene 4 vjeçe. Ky është punonjës policie te dega e brendshme ne komisariat. Jemi njohur me shkuesi, nëpërmjet një mikut të ish vjehrrit, me njerëzit e mamit tim.

Zgjati disa muaj njohje, diku 5 muaj zgjati e gjithë, fejese e martese. Mbasi ndërtuam shtëpinë, unë ngela shtatzënë me fëmijën e dyte qe edhe e humba. Nga ai moment me torturonte dhe nuk e kuptoja, vetëm se me rrifte me grushte, dhune fizike. Nga torturat qe me bënte ai unë humba fëmijën, shkova ne orët e vona ne spital, aty humba fëmijën, edhe pas humbjes se fëmijës unë u sëmura nga veshkat dhe anemia. Nuk e denoncova kurrë sepse mbesa e këtij ishte e martuar me vëllain tim, plus qe ai ishte punonjës i policisë dhe kisha frike prej tij. Unë doja te rrija te shtëpia sepse e kishim ndërtuar se bashku me atë. Ai me kërkoi divorcin pas një viti te humbjes se fëmijës. Kam shkuar për te marr urdhër mbrojtje edhe ma kane rrezuar sepse ai ishte punonjës policie. Edhe kur u be divorci ne vitin 2009 qe e kërkoi ai, mua nuk me lejuan gjyqtarët te flisja, edhe ndarja e pasurisë nuk u be sepse shtëpia nuk ishte e legalizuar. Nuk ma mori mendja se nuk do ndahej pasuria. Mua nuk mu dha pasuri për mungese dokumentacioni, kur u be zyra e ankesave për legalizim unë aplikova por nuk me lejoi ai ta fotografonin objektin, ai i pagoi te gjitha institucionet. Unë jam dhunuar nga te gjitha anët edhe nga gjithë institucionet. Ai pasi u largova unë edhe u be gjyqi i divorcit, ai ishte martuar me përpara me dike tjetër. Ai jep me zor edhe detyrimin ushqimor.

Ai me largoi vet nga shtëpia dhe e ka kërkuar vet divorcin. Ai është një mashtrues dhe vrasës, që shteti e mban në punë,”-tha 46-vjeçarja.

Ndërkohë, vajza e saj, Soneda tha se mbante mend që kur ishte 5 vjeçe kur e shihte që babai i saj ushtronte dhunë ndaj nënës, shkruan BW.

“Unë mbaj mend që në moshën 5 vjeç që babai im e dhunonte mamin. Mbaj mend që mami qante pa fund. Ai është një baba që nuk është interesuar kurrë për mua, as te shkolla nuk ka ardhur kurrë,”- pohoi ajo.

Pjesë e emisionit u bë dhe ish-burri i 46-vjeçares, i cili përmes një lidhjeje telefonike ai mohoi dhunën e ushtruar. Po ashtu punonjësi i policisë tha se vajzën nuk e kishte takuar prej shumë vitesh, pasi nuk e lejonte ish-gruaja.

“E kam takuar vajzën që në 2019, nuk kam ushtruar kurrë dhunë ndaj saj, ajo ka qëndruar te shtëpia e prindërve pa lejen time. Në shtëpi erdhi e mori i vëllai jo për dhëmballët por për arsye të tjerë. Ajo ka ikur për shkak të nënës dhe dy fëmijëve jetim të vëllait tim. Ajo kur iku unë e kam pritur gati 100 ditë. Ajo pretendon se ka humbur shtatzëninë por nuk është e vërtetë, sepse do ta konstatonte mjeku. Asgjë nuk është e vërtetë, unë jam martuar pas ndarjes në vitin 2010.Unë nuk kam pyetur vajzën drejtpërdrejt por të tjerët që e njohin. Ajo është e mësuar nga nëna që të flasi ashtu. Unë nga ky moment do gjej rastin dhe mënyrën për ta takuar. Unë vet kam pasur një banesë nga babai im në vitet 66, ajo mund të pretendojë shumë por ne kemi bërë një gjyq. Edhe pasuria është ndarë. Unë nuk kam shtëpi, as te ALUIZNI nuk kam. Unë nuk kam asgjë për t’i thënë vajzës time”, -tha ai.

Për t’u bërë pjesë e grupit të "Shekulli"
mjafton të klikoni: Join our FB Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.

KOMUNITETI SHEKULLI ONLINE: https://www.facebook.com/groups/1381242728701899/

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

“Stili i Spiropalit s’më pëlqen”, Erla Mëhilli flet pa doreza: Ja cilat janë gratë e PD dhe PS që vlerësoj

“Stili i Spiropalit s’më pëlqen”, Erla Mëhilli flet pa doreza: Ja cilat janë gratë e PD dhe PS që vlerësoj

Publikuar më 08.08.2020
Ka kaluar një dekadë që nga koha kur, Erla Mëhilli ka hyr në...

Ka kaluar një dekadë që nga koha kur, Erla Mëhilli ka hyr në politikë dhe mbahet mend ende si një nga zëdhënëset më simpatike të Selisë Blu. Së fundmi Erla ishte e ftuar në “Pushime on Top”, ku ka folur për marrëdhënien që ka me ish-kryeministrin Berisha por edhe për raportin me gratë e tjera […]

Lexo më shumë

Me forma të kolme dhe joshëse, modelja poston foto lakuriq nga shtrati

Me forma të kolme dhe joshëse, modelja poston foto lakuriq nga shtrati

Publikuar më 06.08.2020
Ajo është një nga modelet që nuk e ka aspak problem që me fa...

Ajo është një nga modelet që nuk e ka aspak problem që me fansat të ndajë imazhe nga më të ndryshmet dhe është gjithmonë e drejtpërdrejtë me ta. Edhe pse një grua me një karrierë të suksesshme, Ashley Graham, ka vendosur që pas lindjes së djalit, kohën t’ia dedikojë atij dhe familjes. Në profilin e […]

Lexo më shumë

Ndërron jetë në muajin e tetë të shtatzënisë ylli i rrjeteve sociale

Ndërron jetë në muajin e tetë të shtatzënisë ylli i rrjeteve sociale

Publikuar më 14.07.2020
Ka ndërruar jetë një ndër emrat e njohur të rrjeteve sociale...

Ka ndërruar jetë një ndër emrat e njohur të rrjeteve sociale. Nicole Thea, e cila konsiderohej si ylli i rrjeteve sociale, ka ndërruar jetë në muajin e 8-të të shtatzënisë së bashku me djalin, shkruajnë mediat e huaja. Kjo u bë e ditur nga faqja e saj në Instagram. Një deklaratë nga nëna e saj […]

Lexo më shumë

Mediat britanike shkruan për shqiptaren më të njohur në Londër, mijëra euro për një çantë (Foto)

Mediat britanike shkruan për shqiptaren më të njohur në Londër, mijëra euro për një çantë (Foto)

Publikuar më 13.07.2020
Media britanike i ka kushtuar një artikull të veçantë konsul...

Media britanike i ka kushtuar një artikull të veçantë konsulenteve të markave të luksit, shqiptares Elona Varfi, e cila është bërë mjaft e njohur në Britaninë e Madhe. Bëhet fjala për “Daily Mail”, e cila i ka kushtuar një artikull shqiptares, ku tregon më shumë për suksesin, punën dhe jetën e saj në Londër. “Unë […]

Lexo më shumë

Vajza e Ismail Kadaresë zgjidhet zv.presidente e Asamblesë së Përgjithshme në OKB

Vajza e Ismail Kadaresë zgjidhet zv.presidente e Asamblesë së Përgjithshme në OKB

Publikuar më 01.07.2020
Shqipëria është zgjedhur për rolin e zv/Presidentit për Sesi...

Shqipëria është zgjedhur për rolin e zv/Presidentit për Sesionin e 75-të të Asamblesë së Përgjithshme në Organizatën e Kombeve të Bashkuara (OKB). Këtë pozicion e merr ambasadorja e Shqipërisë në OKB, Besiana Kadare, e cila është vajza e shkrimtarit Ismail Kadare. Lajmin e ka dhënë vetë ambasadorja Kadare përmes një postimi në rrjetet sociale. “Jam krenare […]

Lexo më shumë

Historia e vrasëses që arriti orgazmën teksa godiste viktimat me kazmë (Foto)

Historia e vrasëses që arriti orgazmën teksa godiste viktimat me kazmë (Foto)

Publikuar më 30.06.2020
Karla Faye Tucker raportohej se buzëqeshte teksa u lidh në k...

Karla Faye Tucker raportohej se buzëqeshte teksa u lidh në krevatin e vdekjes për t’u injektuar me përzierjen fatale të ekzekutimit, në burgun e Texas. 38-vjeçarja ishte e dënuar me vdekje prej 14 vitesh, pas vrasjes brutale të dy fqinjëve të saj me një kazmë, teksa ishte e intoksikuar me droga dhe alkool. Vrasjet morën […]

Lexo më shumë

Harroni dekoltenë, këtë verë do të ekspozoni shpinën

Harroni dekoltenë, këtë verë do të ekspozoni shpinën

Publikuar më 29.06.2020
Bluzat apo fustanet e hapura nga mbrapajanë rikthyer në modë...

Bluzat apo fustanet e hapura nga mbrapajanë rikthyer në modë dhe këtë verë. Mund t’i gjeni në versione të mrekullueshme, elegante bazuar në kontrastin, dmth  e mbyllur plotësisht në pjesën e përparme dhe me një hapje të madhe në pjesën e pasme. Në të tjera, kurrizi zbukurohet me lidhëse, harqe, shirita të hollë dhe detaje […]

Lexo më shumë

Një në tri femra vuajnë nga vetmia

Një në tri femra vuajnë nga vetmia

Publikuar më 23.06.2020
Sipas një studimi të kryer së fundmi rezulton se një në tre ...

Sipas një studimi të kryer së fundmi rezulton se një në tre femra vuajnë nga vetmia. Ky studim është kryer nga disa studiues në Universitetin e Essex, në Mbretërinë e Bashkuar, të cilët shprehen se femrat po përjetojnë më shumë probleme me shëndetin mendor, se sa meshkujt gjatë kësaj periudhe. Sipas tyre shkak është bërë […]

Lexo më shumë