×

Rr. Ismail Qemali, Pallati 18, Kati 1, 1001, Tiranë, Shqipëri
“Shekulli Group”

Nënë e bijë kanë 24 vite diferencë, por të gjithë i mendojnë se janë motra

Joleen Diaz dhe Meliani Parks janë nënë e bijë dhe gjithë rrjeti ka nisur të diskutojë përto. Ato kanë 23 vite diferencë me njëra-tjetrën, por ata që nuk i njohin mendojnë se janë motra. Joleen është 43 vjeçe, ndërsa Meilani është 19 dhe të dyja kalojnë shumicën e kohës bashkë dhe kjo gjë i ka bërë akoma më shumë konfuzë njerëzit.

Me flokët e tyre të gjatë, format trupore dhe lëkurën plot shkëlqim, Joleen Diaz dhe Meilani Parks ngjajnë si motra binjake me njëra-tjetrën. Nëna beqare ka treguar se ajo e mban lëkurën të freskët, njësoj si e bija, duke u kujdesur vazhdimisht, që në moshën 12-vjeçare, për pastrimin e saj.

“Kam pasur gjithmonë një jetë të shëndetshme dhe aktive. Shumë rrallë pi alkool, pushoj shumë dhe dieta ime ushqimore është shumë e balancuar. Ne jemi shumë të afërta. Bëjmë shumë gjëra bashkë, udhëtojmë, bëjmë pazar, stërvitemi. Dhe ndonjëherë thjesht shtrihemi në divan dhe bisedojmë”, ka treguar nëna 43-vjeçare.

Pikërisht për shkak të lidhjes së fortë që kanë me njëra-tjetrën, Meilani nuk ofendohet kur njerëzit i thonë se e ëma duket si motra e saj.

“Nuk mendoj se ajo mërzitet. Gjatë kohës që ajo rritej, dëgjonte shpesh njerëzit t’i thoshin se nëna ngjante si motra e saj. Unë isha shumë e re kur e linda, kështu që nuk është thuajse e pamundur që ne të dukemi si motra. Për më tepër unë kujdesem shumë për lëkurën, çdo ditë laj fytyrën në mëngjes dhe para se të shtrihem për të fjetur. Të jetosh në Kaliforni, mbrojtja nga dielli është thelbësore. Unë përdor krem për mbrojtje nga dielli çdo ditë, madje edhe në ditë të vrenjtura apo me shi. Gjithashtu përdor serum vitamine C ditën dhe natën. Lëkura e pastër më jep vetëbesim, edhe në ditët kur nuk jam në më të mirën time”, ka treguar Joleen Diaz.

 

Për t’u bërë pjesë e grupit të "Shekulli"
mjafton të klikoni: Join our FB Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.

KOMUNITETI SHEKULLI ONLINE: https://www.facebook.com/groups/1381242728701899/

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Horoskopi ditor, e shtunë 19 shtator 2020

Horoskopi ditor, e shtunë 19 shtator 2020

Publikuar më 19.09.2020
Dashi Keni nevojë për dashuri dhe jeni gjithmonë në kërkim t...

Dashi Keni nevojë për dashuri dhe jeni gjithmonë në kërkim të konfirmimit! Sa i përket punës, do të jetë një ditë e shkëlqyer dhe do të keni bashkëpunime të reja. Demi Ata që nuk janë të kënaqur me jetën e tyre private do të kenë shanse të tjera. Në punë mos u bëni impulsivë. Prisni […]

Lexo më shumë

Horoskopi ditor, e diel 13 shtator 2020

Horoskopi ditor, e diel 13 shtator 2020

Publikuar më 13.09.2020
Dashi Nuk keni pse të rrezikoni, por megjithatë do ta bëni. ...

Dashi Nuk keni pse të rrezikoni, por megjithatë do ta bëni. Lidhja e nesërme Diell-Pluton do ju inkurajojë të rrezikoni edhe më shumë, veçanërisht në punë. Demi Ju duket sikur jeni me shumë fat aktualisht, por nuk do të mendoni në të njëjtën mënyrë në ditët e ardhshme. Ruani qetësinë dhe planifikoni projekte të ndryshme. […]

Lexo më shumë

Horoskopi ditor, e premte 11 shtator 2020

Horoskopi ditor, e premte 11 shtator 2020

Publikuar më 11.09.2020
Dashi Keni lindur me disa aftësi shumë speciale, por a po i ...

Dashi Keni lindur me disa aftësi shumë speciale, por a po i përdorni në mënyrën e duhur? Planetet ju këshillojnë se duhet t’i përdorni më mirë aftësitë tuaja, si për vete ashtu edhe për të ndihmuar të tjerët. Demi Nuk mashtroheni kur ju duhet një marrëveshje, por nesër do të jepni falas diçka për të […]

Lexo më shumë

Horoskopi ditor, e enjte 10 shtator 2020

Horoskopi ditor, e enjte 10 shtator 2020

Publikuar më 10.09.2020
Dashi Nuk keni pse i detyroni njerëzit t’ju japin atë që ju ...

Dashi Nuk keni pse i detyroni njerëzit t’ju japin atë që ju duhet – do jua japin me kënaqësi edhe nëse ua kërkoni me mirësjellje. Duhet të jeni më bashkëpunues që të arrini aty ku doni. Demi Çdo njeri bën gabime, kështu që mos e qortoni veten pasi diçka ku keni shpresuar shumë ka përfunduar […]

Lexo më shumë

Horoskopi ditor, e mërkurë 9 shtator 2020

Horoskopi ditor, e mërkurë 9 shtator 2020

Publikuar më 09.09.2020
Dashi Do të kënaqeni shumë këtë javë nëse çliroheni nga peng...

Dashi Do të kënaqeni shumë këtë javë nëse çliroheni nga pengesat që ju kanë mbajtur peng. Flisni dhe veproni si ta ndjeni. Mos u shqetësoni që disa njerëz mund të mos impresionohen. Demi Përpiquni që të mos lejoni që ndryshimi në opinione të degjenerojë në zënkë. Përdorni sharmin tuaj dhe fjalë të zgjedhura për të […]

Lexo më shumë

Horoskopi ditor, e martë 8 shtator 2020

Horoskopi ditor, e martë 8 shtator 2020

Publikuar më 08.09.2020
Dashi Duhet ta keni qartë që nëse dorëzoheni para problemeve...

Dashi Duhet ta keni qartë që nëse dorëzoheni para problemeve të vogla këtë javë, do ju duhet të dorëzoheni edhe përballë problemeve më të rëndësishme më vonë. Duhet t’i bini tavolinës dhe të refuzoni kompromiset. Demi Nuk duhet t’i lejoni të tjerët t’ju tërheqin poshtë në nivelin e tyre. Fakti se të tjerët kanë një […]

Lexo më shumë

Horoskopi ditor, e hënë 7 shtator 2020

Horoskopi ditor, e hënë 7 shtator 2020

Publikuar më 07.09.2020
Dashi Dita e sotme paraqitet e qetë, ndërsa këshillohet që a...

Dashi Dita e sotme paraqitet e qetë, ndërsa këshillohet që ata që janë në një marrëdhënie të komunikojnë hapur me partnerin për çdo shqetësim që kanë. Demi Nëse jeni në një lidhje mundohuni t’i mbani sytë hapur me partnerin dhe të mos verboheni nga dashuria për të. Takimi me një mike të vjetër do ta […]

Lexo më shumë

Dëshmia: Si u rrethuan, kush i spiunoi dhe përse u vranë “5 Heronjtë e Vigut”

Dëshmia: Si u rrethuan, kush i spiunoi dhe përse u vranë “5 Heronjtë e Vigut”

Publikuar më 23.08.2020
Publikohet historia e panjohur të ngjarjes së shumë-përfolur...

Publikohet historia e panjohur të ngjarjes së shumë-përfolur të 21 gushtit të vitit 1944, kur pesë djem të rinj, Ndoc Dedë Marku, Ndoc Mazi, Naim Gjylbegu, Hydajet Lezha dhe Ahmet Haxhia, pjestarë të çetës partizane “Pukë-Mirditë”, teksa ishin duke shkuar për në rrethin e Mirditës, me mision nga Qarkori Komunist i Shkodrës për të përhapur […]

Lexo më shumë