Ndryshon moti, ja si do të jetë sot dhe nesër

Ditën e sotme pjesa më e madhe e vendit paraqitet e kthjellët ndërsa ekstremi jugor mbetet me vranësira e reshje të izoluara deri në mesditë kur kthjellimet dominojnë të gjithë territorin.
Të dielën, gjatë gjithë ditës, moti paraqitet kryesisht i kthjellët.
Dita e shtunë sjell rënie të temperaturave me 3 – 4°C në mëngjes por vetëm rënie të lehtë në mesditë duke luhatur ekstremumet nga -5°C në 11°C.
E diela, sjell rritje të lehtë në mëngjes por 2 – 3°C rritje në mesditë.

Të tjera

Abissnet