×

Rr. Ismail Qemali, Pallati 18, Kati 1, 1001, Tiranë, Shqipëri
“Shekulli Group”

Ndalimi i muzikës, këngëtari shqiptar: Unë dhe grupi im kemi humbur 60 dasma, jemi me borxhe

Mëngjesin e sotëm në emisionin “ABC e Mëngjesit” është diskutuar lidhur me mbylljen e lokaleve të natës. Administratorët e disa prej tyre janë shprehur se ndodhen si kurrë më parë në një krizë jetike.

Ndërkohë në një lidhje me Skype nga Zvicra, këngëtari Labinot Rexha ka deklaruar se në këtë shtet lokalet e natës janë hapur, madje edhe me kapacitete deri në 300 persona.

“Në Zvicër, zvicerianët e dinë që në një lokal të natës do ta ketë një kontakt me virusin po e gjejnë mënyrën që mos ta hapin kontaktin. Kurse në Kosovë nuk ndodh kjo.

Unë këndoj në Gjenevë çdo të premte. Ndërsa në një tjetër kanton lejohen deri në 300 veta në lokalet e natës. Këtu e gjejnë një mënyrë”, tha ai.

Ndërkohë më tej, Rexha u shpreh se bashkë me grupin e tij kanë humbur 60 dasma, që do të thotë përafërsisht gjithë buxhetin, shkruan Abc News.

Sakaq, ai theksoi se shumë këngëtarë kanë marrë borxhe, po nuk kanë me çfarë t’i shlyejnë.

“Grupi im dhe unë kemi humbur 60 dasma që do të thotë përafërsisht gjithë buxhetin.  Grupi im është me borxhe. Në Kosovë, shoku i shokut tim ka marr borxhe. Ne mendojmë që në fund të sezonit t’ja shlyejmë, po tani nuk dimë.

Unë në raste kontrete kam thyer shumë kapare, po nuk kthehet. Ka ardh koha që zoti po na dënon pak, nuk e dimë nëse në këto lokalet e natës po shkojmë në kabare apo diku tjetër. Ka persona që marrin bashkish dhe i fotografojnë, po ka njerëz që nuk kanë të hanë”, shtoi Labinoti.

Për t’u bërë pjesë e grupit të "Shekulli"
mjafton të klikoni: Join our FB Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.

KOMUNITETI SHEKULLI ONLINE: https://www.facebook.com/groups/1381242728701899/

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Brenda ditëlindjes së Soni Malajt, këngëtarja shfaqet krah të dashurit dhe miqve të famshëm

Brenda ditëlindjes së Soni Malajt, këngëtarja shfaqet krah të dashurit dhe miqve të famshëm

Publikuar më 28.10.2020
Katër ditë më parë, këngëtarja e njohur Soni Malaj festoi di...

Katër ditë më parë, këngëtarja e njohur Soni Malaj festoi ditëlindjen e saj. Këtë të mërkurë ajo ndau me ndjekësit pamje nga brenda festës së ditëlindjes, të organizuar me detaje. Këngëtarja shfaqet krah partnerit të saj, familjarëve dhe miqve VIP, mes tyre Klodiana Shala dhe Sinan Hoxha. Në video, gjithë vëmendjen e mori i dashuri i […]

Lexo më shumë

“Rri si vetja këtë Halloween se boll na frikëson”, Luana Vjollca i jep përgjigjen epike ndjekësit

“Rri si vetja këtë Halloween se boll na frikëson”, Luana Vjollca i jep përgjigjen epike ndjekësit

Publikuar më 28.10.2020
Luana Vjollca, mbetet një ndër moderatoret e cila ka komunik...

Luana Vjollca, mbetet një ndër moderatoret e cila ka komunikim të vazhdueshëm me fansat në rrjetet sociale. Së fundmi ajo u ka kërkuar mendime ndjekësve të saj se në çfarë personazhi do të donin të kthehej për festën e Halloween. Sugjerimet kanë qenë të shumta dhe ajo i ka publikuar në ‘Insta Story’, duke iu […]

Lexo më shumë

Shifra marramendëse, ja sa ka shpenzuar Ledri Vula për një orë

Shifra marramendëse, ja sa ka shpenzuar Ledri Vula për një orë

Publikuar më 28.10.2020
Ledri Vula, një ndër reperët më të dashur të publikut gjithm...

Ledri Vula, një ndër reperët më të dashur të publikut gjithmonë ka qenë në qendër të vëmendjes për stilin e tij të veçantë. Së fundmi, vëmendjen e ka marrë look-u i reperit në njërën prej fotove të fundit të postuara në profilin e “Instagram”-it. Ka qenë ora e tij, e cila është “Rolex yatch-master II”. […]

Lexo më shumë

Rita Ora dhe Dua Lipa bëhen bashkë, ja ku do i shohim këngëtaret e njohura

Rita Ora dhe Dua Lipa bëhen bashkë, ja ku do i shohim këngëtaret e njohura

Publikuar më 27.10.2020
Në eventin madhështor të muzikës ‘MTV EMA’ për këtë vit Do t...

Në eventin madhështor të muzikës ‘MTV EMA’ për këtë vit Do të jenë dy këngtaret me origjinë shqiptare, Rita Ora dhe Dua Lipa. Kjo e fundit është nominura për  kategoritë “Best Artist”, “Best Song” për hitin “Don’t Start Now”, “Best Pop” dhe “Best Act” për zonën e Britanisë së Madhe dhe Irlandës. Ndërkohë edhe Rita […]

Lexo më shumë

Fifi zyrtarizon lidhjen, flet për mashkullin që i ka ‘rrëmbyer’ zemrën (Foto)

Fifi zyrtarizon lidhjen, flet për mashkullin që i ka ‘rrëmbyer’ zemrën (Foto)

Publikuar më 25.10.2020
Fifi ishte e pranishme mbrëmjen e djeshme në “Shiko kush Lua...

Fifi ishte e pranishme mbrëmjen e djeshme në “Shiko kush Luan” jo si pjesë e stafit, por si e ftuar e emisionit. Gjatë sfidës “ndaje ose haje”, këngëtarja zbuloi një detaj shumë të veçantë nga jeta e saj personale. Fifi është pyetur se çfarë kuptimi ka fjala “stracciatella” që ajo e ka bërë tatuazh në […]

Lexo më shumë

Elvana Gjata publikon foto me familjen, jep mesazhin e rëndësishëm për fansat

Elvana Gjata publikon foto me familjen, jep mesazhin e rëndësishëm për fansat

Publikuar më 25.10.2020
Elvana Gjata, një ndër këngëtaret më të dashura për publikun...

Elvana Gjata, një ndër këngëtaret më të dashura për publikun shqiptar, së fundmi ka publikuar një foto, ku duket mjaft e lumtur. Në llogarinë e saj të ‘Instagramit’, Elvana ka publikuar një foto me prindërit e saj dhe ka ndarë një mesazh me rëndësi për ndjekësit. ‘Të shtrenjtët e mi, në këto kohë të vështira, […]

Lexo më shumë

“U shtuam”, Fjolla Morina dhe Fisnik Syla mirëpresin të lumtur pjesëtarin e ri të familjes!

“U shtuam”, Fjolla Morina dhe Fisnik Syla mirëpresin të lumtur pjesëtarin e ri të familjes!

Publikuar më 25.10.2020
Me një buqetë gjigante me trëndafila të kuq në formë zemre d...

Me një buqetë gjigante me trëndafila të kuq në formë zemre dhe shkronjën “F” të formuar me trëndafila të bardhë si dhe me një unazë të bukur diamanti, Fisnik Syla i propozoi për martesë Fjolla Morinës. Ajo i tha “PO” këtij propozimi, duke zyrtarizuar kështu lidhjen e saj dhe duke dhënë lajmin e bukur se […]

Lexo më shumë

“Artisti që kopjon këngët më shumë është Ledri Vula!”, Capital T habit të gjithë me përgjigjen e tij

“Artisti që kopjon këngët më shumë është Ledri Vula!”, Capital T habit të gjithë me përgjigjen e tij

Publikuar më 24.10.2020
Capital T ishte i ftuar në puntatën e pestë të spektaklit “S...

Capital T ishte i ftuar në puntatën e pestë të spektaklit “Shiko Kush LUAN”. Reperi u vendos përballë personazheve të famshëm shqiptarë në sfidën e “Paintball”. Kjo sfidë u realizua mjaft mirë nga Capital-i pa hezitim. Shumë nga përgjigjet e Capitalit na kanë surprizuar pasi edhe pse në tabelë ishin bashkëpuntorë të tij, ai i […]

Lexo më shumë