×

Rr. Ismail Qemali, Pallati 18, Kati 1, 1001, Tiranë, Shqipëri
“Shekulli Group”

Ndahet nga jeta “mbreti i kumarit”, lë pas 17 fëmijë dhe 4 gra

Staley Ho, i njohur si mbreti i kumarit në Hong Kong, ka ndërruar jetë në moshën 98-vjeçare. Ai ishte drejtuesi i një prej bizneseve më fitimprurëse të lojërave të fatit në botë, SJM Holdings, me vlerë rreth 6 miliardë dollarë.

Pavarësisht se ai arriti të cilësohej si më i pasuri i Azisë, Staley Ho gjithmonë i këshillonte miqtë e tij që të shmangnin lojërat e fatit. Lajmin për ndarjen e tij nga jeta e konfirmoi e bija për mediat.

Pasuria e tij personale në vitin 2018-të, kur ai doli në pension, llogaritej në 6.4 miliardë dollarë. Ho kishte 4 gra dhe 17 fëmijë dhe ai u detyrua të ristrukturonte biznesin pas një beteje ligjore që shpërtheu brenda familjes në vitin 2012-të për pasurinë e tij.

Për t’u bërë pjesë e grupit të "Shekulli"
mjafton të klikoni: Join our FB Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.

KOMUNITETI SHEKULLI ONLINE: https://www.facebook.com/groups/1381242728701899/

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Numri i lartë me virus/ Greqia gati të rivendosë kufizime për udhëtimet

Numri i lartë me virus/ Greqia gati të rivendosë kufizime për udhëtimet

Publikuar më 09.07.2020
Greqia mund të rivendosë kufizime udhëtimi në vend nëse rast...

Greqia mund të rivendosë kufizime udhëtimi në vend nëse rastet me koronavirus vijojnë të rriten. Autoritetet në vend kanë njoftuar se janë të gatshme të ri-vendosin kufizime për udhëtime për publikun dhe për udhëtime javën e ardhshme, duke paralajmëruar se udhëzimet e sigurisë për koronavirusin po neglizhohen shpesh, raporton Associated Press. Stelios Petsas, zëdhënësi i […]

Lexo më shumë

OBSH nxjerr udhëzime të reja për korovirusin: Ja rreziku më i madh dhe çfarë duhet të dini!

OBSH nxjerr udhëzime të reja për korovirusin: Ja rreziku më i madh dhe çfarë duhet të dini!

Publikuar më 09.07.2020
Organizata Botërore e Shëndetësisë publikoi të enjten udhëzi...

Organizata Botërore e Shëndetësisë publikoi të enjten udhëzime të reja për transmetimin e koronavirusit, në të cilat pranohet mundësia që virusi të përhapet me anë të ajrit, siç janë shprehur shumë shkencëtarë amerikanë, por pa e konfirmuar këtë plotësisht. Në udhëzimet e saj OBSH pranon se nga disa raporte për shpërthimin e virusit që lidhen […]

Lexo më shumë

Banda gangsterësh kundër protestuesve në Serbi/ Kush po i lëviz fijet? Pse Aleksandër Vuçiç flet për teori konspirative të forcave të errëta

Banda gangsterësh kundër protestuesve në Serbi/ Kush po i lëviz fijet? Pse Aleksandër Vuçiç flet për teori konspirative të forcave të errëta

Publikuar më 09.07.2020
Agjentë të huaj – ata ishin! Forca të errëta përtej kufijve ...

Agjentë të huaj – ata ishin! Forca të errëta përtej kufijve lëvizin fijet në demonstratat në Serbi. Presidenti Aleksandar Vuçiç është i sigurt për këtë. Vetëm disa javë më parë ai korri një fitore dërrmuese në të ashtuquajturat “zgjedhje”. Tani ai kontrollon dy të tretat e të gjitha vendeve në parlament. Kjo ia bën edhe […]

Lexo më shumë

Zoran Zaev bie sërish në kurth: Macron është një lider i tmerrshëm

Zoran Zaev bie sërish në kurth: Macron është një lider i tmerrshëm

Publikuar më 09.07.2020
Kreu i LSDM-së Zoran Zaev bie pre e një tjetër loje të komed...

Kreu i LSDM-së Zoran Zaev bie pre e një tjetër loje të komedianëve ukrainas Vladimir Kuznjecov dhe Aleksei Stoljarov, të njohur për publikun me nofkat Vovan dhe Leksus. Këtë herë ata i telefonuan ish-kryeministrit maqedonas me maskën e aktivistes 17-vjeçare për klimën, Greta Thunberg. Mes çështjeve të shumta që diskutohen gjatë telefonatës, Zaev pohon opinionin […]

Lexo më shumë

Lajmi i fundit/ Doli nga shtëpia e s’u kthye më, gjendet i pajetë kryebashkiaku

Lajmi i fundit/ Doli nga shtëpia e s’u kthye më, gjendet i pajetë kryebashkiaku

Publikuar më 09.07.2020
Policia në kryeqytetin e Koresë së Jugut, Seul ka gjetur tru...

Policia në kryeqytetin e Koresë së Jugut, Seul ka gjetur trupin e kryetarit të qytetit pasi ai u zhduk të enjten. Vajza e Park Won-së raportoi para policisë se ai kishte lënë një mesazh para se të dilte nga shtëpia, duke e çuar atë të ngrejë alarmin. Trupi i tij u gjet në malin Bugak […]

Lexo më shumë

Të gjithë kundër OBSH/ Pas SHBA-së, Franca dhe Gjermania kërkojnë llogari për virusin

Të gjithë kundër OBSH/ Pas SHBA-së, Franca dhe Gjermania kërkojnë llogari për virusin

Publikuar më 09.07.2020
Dy ish-krerët e shteteve do të udhëheqin një komision të pav...

Dy ish-krerët e shteteve do të udhëheqin një komision të pavarur për të shqyrtuar reagimin global ndaj pandemisë së koronavirusit, tha të enjten kreu i Organizatës Botërore të Shëndetit. Ish Presidenti Liberian dhe laureatja për Nobel, Ellen Johnson Sirleaf dhe ish Kryeministrja e Zelandës së Re, Helen Clark do të kryesojnë një panel të ri, […]

Lexo më shumë

Amerika trondit Turqinë/ Merret vendimi për të zhvilluar stërvitje ushtarake në Qipro

Amerika trondit Turqinë/ Merret vendimi për të zhvilluar stërvitje ushtarake në Qipro

Publikuar më 09.07.2020
SHBA tha të mërkurën (8 korrik) se planifikon të zhvillojë t...

SHBA tha të mërkurën (8 korrik) se planifikon të zhvillojë trajnim ushtarak me Qipron për herë të parë, duke kundërshtuar aleatin e NATO-s Turqinë, e cila paralajmëroi për destabilizim. Kongresi amerikan vitin e kaluar përfundoi një embargo dhjetëvjeçare të armëve në ishull, veriu i të cilit është i okupuar nga Turqia. Sekretari i Shtetit Mike […]

Lexo më shumë

Hoqi maskën në konferencë, gazetarët padisin Presidentin e Brazilit

Hoqi maskën në konferencë, gazetarët padisin Presidentin e Brazilit

Publikuar më 09.07.2020
Shoqata e Gazetarëve në Brazil do të padisë presidentin, Zha...

Shoqata e Gazetarëve në Brazil do të padisë presidentin, Zhair Bolsonaro, pasi hoqi maskën në një konferencë për media. Kreu i shtetit u konfirmua ditë më parë me Covid-19 dhe veprimi I tij mund të çojë në infektimin e reporterëve të pranishëm. Shoqata thotë se Bolsonaro nuk respektoi distancën e sigurisë dhe vuri në rrezik […]

Lexo më shumë