Ndahet nga jeta ish-portieri i Kombëtares së Shqipërisë

Ditë zie për futbollin shqiptar. Është ndarë nga jetë një nga personalitetet në fushën e futbollit shqiptar. Ish-portieri i Kombëtares së Shqipërisë dhe njëherësh i Partizanit Mikel Janku, është ndarë nga jeta në moshën 78-vjeçare.

Janku ka lindur në Tiranë më 25 tetor 1941. Ai ka qenë aviator, e më tej, portieri i kombëtares, kampion dhe fituesi i kupave me Partizanin, opinionist dhe gazetar.

Për t’u bërë pjesë e grupit të "Shekulli"
mjafton të klikoni: Join our FB Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.

KOMUNITETI SHEKULLI ONLINE: https://www.facebook.com/groups/1381242728701899/Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Të tjera

Abissnet