×

Rr. Ismail Qemali, Pallati 18, Kati 1, 1001, Tiranë, Shqipëri
“Shekulli Group”

Naftëtarët s’kanë bukë të hanë, anëtarët e Aviacionit Civil shtrojnë dreka luksoze (Dokumenti)

Teksa naftëtarët protestojnë për bukën gojës dhe kërkojnë një reagim nga qeveria, duket se kjo e fundit nuk ka ndërmend t’u japë një zgjidhje. Justifikimi i vetëm i qeverisë ka qenë se naftëtarët janë pjesë e një kompanie private dhe për këtë arsye nuk mund të veprohet.

Por, duket se këto nuk janë arsyet e vërteta që qeveria nuk u përgjigjet nevojave mininlaiste të naftëtarëve, por fakti që buxhetet projektohen për shpenzime luksi. I tillë është Autoritetit i Aviacionit Civili i cili është një nga institucionet që njihet për shpenzime të mëdha vjetore.

Nëse i hidhet një sy, faqes zyrtare Agjencisë së Prokurimit  Publike, vë re njoftimet e ndryshme ku zyratërt e lartë shtrojnë dreka dhe darka dy apo tre herë në javë.

Gjithashtu është publikuar edhe menuja e drekës me 13 lloje gatime e asortimente. Dreka do hahet në 16.30 nga 7 anëtare të Aviacionit Civil që marrin edhe 20 mijë leke të reja për çdo mbledhje.

Ushqimet janë:

Kroketa me shije të ndryshme.

Djathë dele me susam të zi e mjaltë lulesh mali.

Fileto viçi me djathë dhe borzilok.

Role pule me pesto.

Hamburger-mini.

Tartalete me shije të ndryshme.

Djathëra e proshuta të kompozuara.

Brusketa me shije të miksuara.

Shishqebap pule me perime.

Involtini me rukola dhe mozzarela.

Byreçka të mbushura me 4 asortimente bio.

Truffel çokollate.

Mini strudel me mollë e kanellë.

 

Për t’u bërë pjesë e grupit të "Shekulli"
mjafton të klikoni: Join our FB Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.

KOMUNITETI SHEKULLI ONLINE: https://www.facebook.com/groups/1381242728701899/

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Skandali/ Tenderi që po ‘çmend’ trupin diplomatik, nga uiski, rakia dhe deri tek vera!

Skandali/ Tenderi që po ‘çmend’ trupin diplomatik, nga uiski, rakia dhe deri tek vera!

Publikuar më 25.11.2020
Edhe pse vendi është i zhytur në një emergjencë mjekësore, e...

Edhe pse vendi është i zhytur në një emergjencë mjekësore, e shkaktuar nga Covid 19, janë disa institucione që vijojnë të bëjnë tendera luksi, e që kanë në planet e tyre dhe festat e fundvitit. Më i fundit vjen nga Drejtoria e Shërbimit të Trupit Diplomatik, ku titullari i saj Adhurim Saliu, po bën gati […]

Lexo më shumë

Imzot George Frendo mposht COVID-in, lë spitalin

Imzot George Frendo mposht COVID-in, lë spitalin

Publikuar më 25.11.2020
Lajm i mirë për besimtarët katolikë. Imzot George Frendo ka ...

Lajm i mirë për besimtarët katolikë. Imzot George Frendo ka fituar betejën me COVID-19 dhe ka dalë nga spital. Frendo po trajtohej në Bari të Italisë. Imzot Frendo u shpreh pak ditë më parë se ishte i paduruar për t’u kthyer në përditshëmrinë në Arqidioqezën në Tiranë dhe jetën baritor. “Përmes këtij komunikimi, ju informojmë […]

Lexo më shumë

KLGJ e skualifikoi nga gara për Gjykatën e Lartë, shfuqizohet vendimi për Saida Dollanin

KLGJ e skualifikoi nga gara për Gjykatën e Lartë, shfuqizohet vendimi për Saida Dollanin

Publikuar më 25.11.2020
Apeli ka rikthyer në detyrë gjyqtaren Saida Dollani, ndërsa ...

Apeli ka rikthyer në detyrë gjyqtaren Saida Dollani, ndërsa Këshilli i Lartë Gjyqësor ka vendosur të bëjë rekurs në Gjykatën e Lartë. Këshilli i Lartë Gjyqësor ka vendosur të bëjë rekurs për vendimin e Gjykatës Administrative për gjykatësen Saida Dollani. Gjykatësja Dollani u skualifikua nga KLGJ në garën për Gjykatën e Lartë por Administrativja e […]

Lexo më shumë

Basha nga Shkodra: Dje rekord vdekjesh nga COVID, Rama fsheh numrin e viktimave

Basha nga Shkodra: Dje rekord vdekjesh nga COVID, Rama fsheh numrin e viktimave

Publikuar më 25.11.2020
Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha i është kthyer ...

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha i është kthyer sërish debatit për rastet e vdekjeve në vend nga koronavirusi. Gjatë një takimi me biznesin e vogël në Shkodër, lideri demokrat akuzoi rivalin e tij politik, Edi Ramën se fsheh numrin e vërtetë të vdekjeve nga COVID-19. Sipas Bashës, situata në vend është shumë e rëndë, […]

Lexo më shumë

Pak shpresë dhe gëzim tek “Shefqet Ndroqi”, Ansambli i Këngëve e Valleve Popullore jep shfaqje para spitalit (Foto)

Pak shpresë dhe gëzim tek “Shefqet Ndroqi”, Ansambli i Këngëve e Valleve Popullore jep shfaqje para spitalit (Foto)

Publikuar më 25.11.2020
Një ditë ndryshe ka qenë kjo e sotmja në spitalin “Shefqet N...

Një ditë ndryshe ka qenë kjo e sotmja në spitalin “Shefqet Ndroqi” apo COVID 2, ku Ansambli i Këngëve dhe Valleve Popullore ka dhuruar shfaqe për të sëmurët dhe stafin mjekësor të këtij institucioni. Për disa minuta me radhë Ansambli i Këngëve dhe Valleve Popullore dhuroj sado pak gëzim në këto ditë të vështira dhe […]

Lexo më shumë

Një tjetër mjek shqiptar humb betejën me Covid-19

Një tjetër mjek shqiptar humb betejën me Covid-19

Publikuar më 25.11.2020
Një tjetër mjek e ka humbur betejën me Covid-19. Bëhet fjalë...

Një tjetër mjek e ka humbur betejën me Covid-19. Bëhet fjalë për doktorin Bledi Nini, i cili ndërroi jetë këtë mëngjes. Lajmin e ka bërë të ditur, miku  i tij njëherësh edhe kreu i bashkisë së Vlorës, Dritan Leli, i cili thotë se marrja e këtij lajmi nuk ishte i thjeshtë. “U nisa për në […]

Lexo më shumë

Iu gjet armë me silenciator në banesë, pranga kavajasit të dënuar për përndjekje në Itali

Iu gjet armë me silenciator në banesë, pranga kavajasit të dënuar për përndjekje në Itali

Publikuar më 25.11.2020
Një 65-vjeçar ka rënë në prangat e policisë, pasi u kap me a...

Një 65-vjeçar ka rënë në prangat e policisë, pasi u kap me armë zjarri silenciator. Burime zyrtare bënë me dije se bëhet fjalë për shtetasin me inicialet O. I., banues në Kavajë, i dënuar më parë në Itali për veprën penale “Përndjekja”. Sekuestrohen në cilësinë e provës materiale, një armë zjarri me silenciator dhe municion […]

Lexo më shumë

Ministria e Shëndetësisë rekomandon qytetarët: Qëndroni në shtëpi nëse keni simptoma gripi

Ministria e Shëndetësisë rekomandon qytetarët: Qëndroni në shtëpi nëse keni simptoma gripi

Publikuar më 25.11.2020
Si pasojë e rritjes se numrit të infeksioneve nga COVID-19, ...

Si pasojë e rritjes se numrit të infeksioneve nga COVID-19, Komiteti i Ekspertëve ka rekomanduar që një pjesë e mirë e administratës të punojë nga shtëpia. Kjo vihet më shumë në dukje nëse një person ka shenja gripi. Ministria e Shëndetësisë ka shpërndarë sot një udhëzues për të gjithë punonjësit që kanë shenja të gripit, duke […]

Lexo më shumë